Új hozzászólás Aktív témák

  • knightba

    csendes tag

    sziasztok,

    3 hete bosszant egy netes hibajelenség, hátha tud valaki tanácsot adni (illetve infot, hogy nem-e valamilyen diginetes problémáról van esetleg szó)

    tp linkes routeren keresztül vagyok a hálón, wifi megy, viszont a LAN kapcsolat számítógép indításkor nem megy

    másik gép, szintén lan kapcsolattal de + 1 további router beiktatásával gond nélkül megy

    winsock reset vagy hálózati adapter alaphelyzetbe állítása megoldja a problémát, gép újraindításkor újra van net LAN-on keresztül is

    a hiba nem jelentkezik ha már a fenti módon megjavítottam a kapcsolatot és leállítom/ újraindítom a gépet rövid időn belül
    másnap reggel viszont újra ott van a hiba

    már próbáltam:
    router újraindítás
    router lan portot váltottam
    eltávolítottam az illesztőt, letörölve a drive-ot, 0-ról újrainstallálva
    sfc scannow eredménytelenül futtatva

    ami még érdekes: próbáltam új kapcsolatot létehozni: 651-es hibát írt ki, eredménytelen az új kapcsolat létrehozása, viszont azonnal lett az akciónak eredménye, azaz lett net ennek hatására a LAN-on keresztül is, minden más említett beavatkozás nélkül - tehát ez is megoldotta aznapra a problémát ...

    amit még nem próbáltam, de gondoltam rá:
    LAN közvetlenül a gépbe - bár még nem tudom ez mivel vinne előre igazán a probléma megoldásában
    hálózati kapcsolat törlése és újra létrehozása

    ötlet esetleg?

Új hozzászólás Aktív témák