Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Soma01 #24616 üzenetére

    nálunk mivel 1 switch van ott kapásból megkapja az optikát 2,5gigabittel (GPON) így értelem szerűen a switchen lógó összes előfizető jókora kraftból csipegeti a sajátját
    ahol szomszéd tömbben 60lakás van egy lépcsőházra ott értelem szerűen 2darab 24portos switch biztos kell és ott nem fognak mindkettőhöz optikát húzni, hanem beviszik, rá egy ONT 2,5gigabittel majd abból gigabites LAN-on a két switch-hez

    most viszont érdekes lesz így a téma mert hiába cserélnek switch-et ha azok az ONT-ig nem kapnak n-szer 2,5gigabitet csak mondjuk 1gigabitet
    persze majd aki jobban tudja megmondja a frankót

    én szerencséje jó lépcsőházban lakom, sosem volt lassulás, 0-24-ben megy felfelé maxon az áldás
    havi 10-12TB összejön feltöltésre :))

    egyedül ami idegesít hogy 100-as switch-en vagyok és ha csutkán van feltöltés (54megabit max)
    akkor lefelé nem igazán akar kijönni az a 94megabit sem hanem csak jóval kevesebb
    igen tudom van veszteség is az egyidejű le és feltöltéskor
    de akkor sem 15megabájt körül kellett volna mérnem a fel+letöltést (120megabit összesen) hanem legalább 150megabit körül...
    szóval olyan mintha a 100-as switch-ek nem bírnának egyidejűleg ekkora le és feltöltést

    ha esetleg más is megnézné ezt hogy nála is ilyen-e illetve akinek már gigabites switch van hogy ott is fenáll-e ez a korlát akkor okosabbak leszünk

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák