Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daneeka

    senior tag

    Nyúzok egy N5040-es gépet most és eléggé meglepett, hogy az alján látni a ventillátort meg a bordát.

    Ez azt jelenti, hogy a rendes szellőzéshez csak kemény felületen szabad használni vagy tehetem szőnyegre, terítőre, takaróra meg ilyesmikre annélkül, hogy "leégne"?

    AMúgy a billentyűzete az borzalom az előző thinkpademhez képest.

  • Daneeka

    senior tag

    válasz polip #23981 üzenetére

    De a TP-m az egyik legolcsóbb TP lehetett az idejében, (R61i) alig volt drágább mint ez most. (szóval árban az is eléggé belépő szint volt) A Lenovo 180k volt annó (4-5 éve) ez meg 125k és nagyjából annyi a különbség, hogy fokkal jobb procija van meg kétszer akkora merevlemeze de közben minden más gagyibb, mintha megállt volna az idő notebook fronton, sőt szinte drágábbak azok a gépek amik tudják az ilyen funkciókat mint magnéziumváz, vízálló bill. stb. mint 4-5 éve.

    [ Szerkesztve ]

  • Daneeka

    senior tag

    Szétbaszódott a HDD az egy éves N5040 notimban, egy terméktámogatásos telefonos tanácsára szétszedtem a gépet, megpróbáltam igazítani a HDD-t ami persze a helyén volt, ekkor már sejtettem, hogy tré van, újra bekapcsoltam, ugyanolyan szar volt.
    (lefuttattam azt a win boot előtti tesztet, a hdd-re azt írta, hogy nincs csatlakoztatva, a többi zöld pipa)

    Ekkor szétszedtem másodszor is, hogy rádugjam működő asztali gépekre a merevlemezt.
    Eközben szétbasztam a billentyűzet szalagkábelét (jó nagy fos volt tegyük hozzá, thinkpadet össze-vissza szerelve se ért ilyen soha se) és a másik két szalagkábelnek meg eltörtem azt a szarját ami belenyomja őket a foglalatukba. (ezért egy kurva anyádat is megérdemelnek valahol Tajvanon vagy akárhol, hímestojásként kezeltem azt a két műanyag vackot, villamosmérnökként még nem találkoztam ilyen érintésre málló csatlakozókkal bár hálisten ilyen pc/noti szarokkal nem foglalkozom)

    Tehát a HDD az Dell vagy Seagate sara, a bill meg az a két csatlakozó cucc az enyém.

    Tudok venni magam bill-t meg olyan csatlakozó cuccot aminek a nevét se tudom (tudok róla képet csatolni ha kell) ?
    Ha nem mennyit gombolnak le a szervízben?

    És a legfontosabb: hogy állítom vissza az adatot a merevlemezemről? (asztali gépek bios-a nem látja, WD Scorpio Blue, WD3200BPVT)

    Vihetem Kürt Kft.-hez ezer csilliárdért recoveryzni?

    (ha van PH-n valami data recovery-s topik az is jo ha oda irányít valaki)

    [ Szerkesztve ]

  • Daneeka

    senior tag

    Na a garimat úgy néz ki eltoltam a bill. elcseszésével, úgyhogy saját kézbe kell vennem az ügyet.

    3 dolgot kéne vennem:

    -bill
    -hdd
    -bizbasz (később)

    Bill:
    Billentyűzetet találtam ebayen, persze angol, ezek dzsunka cuccok vagy ugyan azok amiket gyárilag is beletesznek? Ha gyárilag nem háttérvilágított volt de létezik a gépemhez háttérvilágított bill akkor tehetek bele háttérvilágítottat?

    HDD:
    Gyárilag WD Caviar Blue volt benne, ehhez nem ragaszkodok annyira ezek után, hogy egy év alatt bekrepált. Mit érdemes bele venni?

    Bizbasz: Az előző postban említettem azt a két kis műanyag cuccot amit eltörtem, ezek standard elektronikai csatlakozók? (ez lenne a normális amúgy (ez esetben nagyjából 2 forintért be tudnám szerezni pl. a hqvideo-ban vagy lomexben) de ezek egyrészt olyan trék voltak, hogy ilyenek nem maradhatnak fönt egy normális piacon másrészt nem tudom milyen gaztettekre képesek a noti gyártók)
    Mivel nem tudom mi a nevük pontosan ezért lefotóztam a helyüket, a szalagkábelt rögzítették a foglalatba, fekete darabkák voltak, normál esetben a fehér műanyag foglalat és a szalagkábel találkozásánál vannak:


    (ez így nem marad meg az eltört fekete rögzítő cuccok nélkül)

    Nélkülük nem maradnak a szalagkábeleim a helyükön (a nyákra nyomott szöveg szerint az egyik a tapipadé a másik a bekapcsológombé)
    Tudok ilyet szerezni vagy öntsek valami ragacsot a cuccra amíg még a helyén van azt jólvan?

    [ Szerkesztve ]

  • Daneeka

    senior tag

    Na uj SDD-vel mar mukodik a gep de csak angol billentyuzetet birtam venni. ;]

    Csatlakozokhoz leszorito darabka meg mindig nincs, igy se eger, se bekapcsolo gomb nem mukodik csak ha odanyomom a kabelt bekapcsolas kozbe.

    Viszont most hogy, ujratelepitettem eszrevettem, hogy a Dell oldalan ilyen 2011-es driverek vannak fent, erdemes ujabbat feltenni, fel megy-e egyaltalan az ujabb? (mar ha nem dell oldalarol toltom hanem inteltol pl. grafikus driver, chipset driver stb.)

    Intel driver update keresoje szerint majdnem minden driverem ilyen dell custom driver, semmit se hajlando updatelni.

Új hozzászólás Aktív témák