Új hozzászólás Aktív témák

  • 426os

    őstag

    válasz Ringman #50940 üzenetére

    Nem, abszolút nem annak tűnik. Viszont
    Amikor újrapasztáztam pár hete (1 hónapja?), akkor jó volt, legalábbis terhelés alatt nem szállt így el, de alapjáraton akkor is kicsit melegnek találtam már. Most újrakentem, de közben gondolkodtam, hogy mi van, ha túl vastag a gap pad, amit korábban chipekre raktam és akkor hiába a szuper MX4, a vastag gap pad eltartja a hűtőt és a levegőben már annyira nem jó a paszta hővezetése. Mondjuk pad-ből olyan vastagat tettem bele, mint ami előtte volt, de ki tudja, hogy az gyári volt-e, úgyhogy kicseréltem eggyel kisebbre (1mm), de ahogy visszakerült a hűtő a helyére már látszott, hogy nem lesz jó, mert arrébb tudtam pöcöktetni őket, nem voltak leszorítva egyáltalán.Úgyhogy kicseréltem őket megint 1,5mm-esre, újrakentem a cpu-t/gpu-t és most 12 perces teszt alatt 96 fokig kúszott a cpu, 78 fokig a gpu hőmérséklete. Throttling nem volt, de ha hagytam volna, lehet, hogy még feljebb ment volna. Azért egy kicsit ezt is soknak találom így friss pasztával. Anno volt egy HP 625-öm, abban eleresztette a gázt a heatsink és az a legkisebb igénybevételtől is azonnal felugrott 90-100 fokra. Lehet, hogy itt is van valami gáz(hiány) kezd kialakulni?
    Elvileg az NBD még aprilisig él, csak nincs honosítva, egyébként Laptopsystem gari van még novemberig. Érdemes a Dell-nél/Alfánál bepróbálkozni, vagy ezek a hőmérsékletek normálisak lennének? (I5 3320m, NVS5200m)

    [ Szerkesztve ]

    .

Új hozzászólás Aktív témák