Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PLaci58

    őstag

    válasz mezis #8291 üzenetére

    Igen, én ezért használok szinte mindenütt fénycsövest. Nekem jobban bejön, nagyobb területet világít be, természetesebb a fénye. 10-15W-os fogyasztás mellett rendes fényt produkálnak. Ugyanakkora fényérzethez szerintem LED-esnél legalább 2x akkora teljesítményű kellene (20-30W).Próbálkoztam sok LED-essel is, de nem vált be. Csak vakoskodni lehet mellettük, főleg a hideg fehér, kékes színüeknél. Szerintem manapság csak az SMD LED-est szabad megvenni, de azok között is lehet nagyon gagyi. Egy 60 LED-est szétszedtem, mert behalt. Na, gondoltam megnézem milyen áramgenerátor van benne. Van a fenét. Simán kondival osztják le a kínaiak a feszültséget :D Én meg fogtam és áthidaltam a hibás LED-et :DDD

    Azért érdekes abban az összehasonlításban is, hogy csak egy ponton méri a megvilágítást. Fehér háttárrel, hogy látványosabb legyen. A közvilágítási lámpákat is havas tájon mutatják be.
    Ilyen lámpát használva, pl. a konyhában próbáltam az étkező asztalt megvilágítani, de az asztal körül olyan sötét volt, hogy tapogatózva kellett járni :DDD
    Ugyanis nagyon becsapja az ember szemét. A megvilágított terület elvakít, ahhoz alkalmazkodik a szem, a környezetben meg nem látni semmit.

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Új hozzászólás Aktív témák