Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diablo1984

    veterán

    válasz Zola007 #79488 üzenetére

    És akkor utána jön még az, hogy ha nem forgásirányos, akkor jelölve lett-e melyik irányban futott korábban és merre állt be a szövetszerkezet.

    én egyszer pont ezt szívtam be, nem volt a használt gumin jelölve a forgásirány(nem kötött forgásirányos volt) én felrakadtam, hazafelé a balcsiról a pályán a belsőben 110-nél elszállt a bal hátsó, na az egy megfizethetetlen élmény volt a szakadó esőben! a drót egyszerűen szétnézett a nagyvilágban, elég volt összeszednem a kocsit......

    akkor megfogadtam soha többet használtat, de azóta egyszer már sikerült egy szett 1,5 éves hibátlan téli szettet vennem a c vectrára, kevés km-hez nem akartam újat. most ugyanez a helyzet, csak most nyáriban kellene.....

  • atike

    nagyúr

    válasz Zola007 #79488 üzenetére

    Nem hülyék a tulajok, de azt megnézném, hogy ki az aki fogja az eladásra szánt 90%-os gumis autóját és fut azzal egy kört, hogy keressen valami hulladékot és átgumizza azért, hogy majd ő még a leszedett gumin is hátha keres... :) Biztos hogy van ilyen, nem vitatom, de hogy az emberek nagyja nem fogja ezt így meglépni az is biztos.

    A 90%-os kopás meg embere válogatja, hogy mikor jön el. Van akinek 2 évad alatt sem jön össze. 2 hónap alatt azért kicsit erős, nem? :)

    Konkrét példa - munkatársamnak volt egy jó autója, szerette, használta. Tavaly vett új gumit rá (alufelni volt az autón). Most egy hónapja úgy alakult, hogy lehetősége lett cserélni beszámítással. Bevették az autóját alufelnistől, gumistól, ráfizetett, van egy új(abb) autója. Imádja, szereti.

    Kíváncsiságból rákeresett, a bevett régi autója fel volt rakva, lemezfelnivel... Logikus, hogy nem a "jó" gumival... A kereskedő külön eladta és ennyi.

    A gumik árai meg...? 14-15 colosban a gagyi új legyen mondjuk 13.000-15.000 Ft... Használt, 1-2 éves márkás, meg 7,000-8.000.... Miért is ne érné meg megvenni a használtat...? Természetesen célszerű hozzáértőnek is megnézni, nem beleugrani valami szálszakadásos kuka gumiba, az oké.

    Azt a 300-500-as számot sem tudom, hogy számoltad ki... Nagyon használat függő. De nem vitatkozni akarok, csak az a szám lehet kevesebb és több is... :U

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Zola007 #79488 üzenetére

    "és akkor is nagyon meg kell nézni, nincs-e elfékezve, megütve."

    Pár éve Pesten egy BKV busz alatt eldurrant a gumi. a sofőr meg ott verte magát, hogy azért, mert kopott volt, és a cég nem cseréli... Ja, el volt kopva. Konkrétan az oldala lett teljesen ledarálva a buszmegállókban a patkán, mert a buszvezetők jó része nem tud rendesen megállni. A profiljának semmi baja nem volt. Szóval nyilvánvalóan vezetői hiba, nem a cég sara.

    Most feltételezeve, hogy ő egy profi, de mindenképpen hivatásos sofőr, és még ő sem képes érdemben felmérni egy gumi álapotát, kicsit erős, hogy ezt várnád az átlagembertől. Viszont a fenti eset nagyon jól igazolja a fenntartásaid is a használt gumikkal kapcsolatban.

Új hozzászólás Aktív témák