Új hozzászólás Aktív témák

  • mirci18

    addikt

    válasz AMD Power #356 üzenetére

    Egyébként minden nézőpont kérdése. Mint már írtam egyszer kiszámoltam hogy mennyibe kerülne nekem egy új autó 10 évre és egy használt autó 5 évre amit nyilván emiatt kétszer is meg kell venned.
    Lehet lamentálni várni a csodát régebben is elmondták 10 év vagy 200 e km után add el a kocsit ha nem akarsz te is a szerelők barátja lenni.
    Mint már mondtam jelenleg is egy 16 éves autóval járok amit csak azért nem adok el mert belement már eddig 500 e ft-om 4-5 év alatt. Másnak a vackát nincs kedvem javítgatni.

    Most ha meg is venném az új autót megtartanám a régi mivel kell egy B terv ha megteheted hiszen ha lerobbansz vagy összetöröd akkor mit használsz?

    Nagyon szar érzés csak az elmúlt szűk egy évet leírni de megteszem.
    Tavaly sokáig balra húzott erősen a kocsi. Emiatt a gumim is kukázni kellett. Előtte szűk egy évvel lett rendbe rakva 150 e ft-ért a komplett futómű. Most télen beállítattam a futóművem januárban.
    De aki csinálta jelezte gond van az első egyik gömbfejjel.

    Kicseréltettem mindkettőt 40 e ft. A futómű beállítás 6 e ft volt.
    Jelenleg fogy az olajam 10 e km alatt egy teljes feltöltés elfogy s a motor hűtésével és a fűtéssel is gondom volt.
    A szerelő akihez vittem megijesztett hogy valószínűleg hengerfejes. Se az olaj nem folyik át a vízbe se a motor nem eszik meg egyiket sem.
    Olajfogyásom van de valószínűleg engedi valahol hiszen a blokk alja folyamatosan olajos. mihelyt megállsz érződik rajta a konstans olajszag. Keressük a hibát.

    A víz elvileg a hűtősapkánál fogyott emiatt volt gond a túlmelegedéssel ugyanis 3 liter folyadék hiányzott belőle.
    Mihelyt a sapkát cseréltük s a rendszert feltöltöttük megoldódott a gond.

    Mint írtam januárban futóműbeállítás és szerelés volt.
    Most voltam a héten műszakin ahol magamat megszívattam a le nem vett vonóhorgommal.
    Ahol a műszakiztató jelezte hogy a bal hátsó teleszkóp 0 százalékos kuka plusz kicsit hullámos a bal első fék ami miatt remeg az autó fékezéskor.
    Nagy nehezen le lett műszakiztatva az autó. Most mehetek javítani a hátsó teleszkópokat és az első féket.

    És ha mindez megvan várhatom mikor megy tönkre benne valami újra mivel amik be vannak rakva már nem gyári alkatrészek így ezek nem bírják annyi ideig.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Új hozzászólás Aktív témák