Új hozzászólás Aktív témák

  • mirci18

    addikt

    válasz gyemipapa #1721 üzenetére

    Nos, a dolog már ott megbukik, hogy "második" autónak... Hol élsz Te?
    Mondjuk ezer autós családból hányan engedhetik meg maguknak, hogy két autót tartsanak fenn? Lehet, hogy te megengedheted magadnak, de a bérből és fizetésből élők jelentős többsége nem.

    Maradjunk annyiban hogy ma Magyarországon az autók átlag életkora 14 év fölött van.
    Tehát egy új autó sem szempont a szegényebb rétegnek nem hogy egy elektromos nem hogy egy második autó de nem is róluk szól ez a történet.
    Azért mert más szegény és nincs pénze autóra ez az ő dolga.

    Én sem lamentálok rajta minek van másnak 10-20 milliós autója vagy éppen 5 kocsija.

    Ez így nem igaz.Nem elég nagy az az előnye, hogy bármelyik sarkon megtankolhatjuk 5 perc alatt, és egy tankkal négyszer annyi km-t tudunk megtenni? És nem kell elektromos kutat keresgélni, mert hagyományos kút már lassan minden sarkon nyílik?
    Képzeld, az emberek jelentős többsége nem családi házban lakik, ahol este beáll az udvarba, és rádugja a konnektorra. Én a panelban hova dugjam rá? Nem elég, hogy 3-4 naponta töltenem kellene a mostani havi egy tankolás helyett, még keresgélnem is kell elektromos kutat, megőszülve kivárni, míg feltölt, és örülni, hogy hurrá, most 3-4 napig tankolás nélkül gurulhatok? Vicces "előny".

    Panelban neked nem előny de ez a te oldalad.
    Városban számos helyen töltheted de sok munkahely is segít benne.
    Értem én hogy te ezt támadod mert neked nem jó de meg kell értened mára ez egy nagyon is működőképes koncepció bizonyos keretek közt bizonyos embereknek.

    Ja, és tudom, dübörög a gazdaság, Magyarország jobban teljesít, ;]
    de hidd el, a családok jelentős többsége nem hogy két autót nem engedhet meg magának (az alkalmazotti szférára gondolok), de örül, ha össze tud kuporgatni egy használt hagyományosra valót, amibe a kis lurkók is beférnek.

    Egyébként amikor csak a Suzuki wagon r em volt sem irigykedtem másokra vagy mérgelődtem nekem miért ez jutott mikor a saját testvéremnek már volt 3 autója is.
    Egyszerű a képlet.
    Szegény vagy?
    Akkor vagy tegyél ellene vagy érd be annyival ami jutott neked.
    Attól mert csak egy 20 éves autód van nem vagy kevesebb ha neked elég legyél boldog.
    De azt mondani mert Magyarország nagy része rosszabbul él nem jó egy elektromos autó második autónak nettó baromság.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Új hozzászólás Aktív témák