Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    Topikgazda

    válasz erahurka #21162 üzenetére

    Pedig tényleg ez a lényege egy szerepjátéknak. Ha rágyúrsz egy bizonyos képességre, akkor az a választási opció elérhető lesz, ha nem, akkor meg nem, és ez teljesen természetes. Az rajtad áll, hogy mely képességekre fejleszted a karaktert. Más küldetéseknél pedig másféle képességnél jöhet majd elő ez a "probléma", de éppen ez a lényeg az egészben. Ha minden képességfüggő dialógus elérhető lenne, akkor értelmét veszítené az egész rendszer, mert nem lenne értelme az eltérő képességű karakterekkel való játéknak. Csak egy lineáris sztorit kapnál néhány választási lehetőséggel. Itt viszont a döntéseid következménye éppen az, hogy a karakter képességeitől függően néhol előnyben leszel, néhol pedig ki fognak maradni történések, vagy választási lehetőségek. Ezeket majd egy másféle irányban fejlesztett karakterrel tudod megcsinálni. Minden jobb RPG így működik.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Jorus

    nagyúr

    válasz erahurka #21162 üzenetére

    Én pont az ilyen kvázi "szabad" döntések miatt kedvelem az RPG-ket (már amennyiben RPG-nek tartjuk a CP-t), amikor nem egy dobozt kapsz az elején, megoldásokkal és mindig azokat kell alkalmaznod, minden helyzetben, amit írsz, az - számomra - kinyírná a szabad döntés látszatát is. ME játékokban is a karakter fejlesztése szabta meg, hogy mit hogyan tudsz megoldani, katonaként a tech cuccokkal nem boldogultál, kellett egy tech a csapatba pl.
    Emellett én nagyon szeretek mindig mindent kipróbálni, megoldani máshogy, például megpróbálni leszúrni egy kulcs NPC-t, a nem tervezett pillanatban, aki felmérgesíti a karakterem, vagy bármi olyat csinálni, ami nem előre eltervezettnek tűnik (persze, ha van rá válasza a játéknak, akkor annyira nem volt egyéni a döntés nyilván), és mindig örülök, amikor sikerül ilyen helyzeteket előcsalni a játékból, mint az épp szóban forgó szituáció is, ilyenkor tudom igazán élőnek érezni a játékot. Ha nincsenek benne ilyenek, az olyan szupermáriós csőjáték fílinget ad nekem, hogy jön-a-gomba, nagy-leszek, tekikatonáknak-fejére-ugrom, zöld-csőbe-bemászok, úgy-megyek-tovább. :)

    [ Szerkesztve ]

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • anubis6

    aktív tag

    válasz erahurka #21162 üzenetére

    Ezt már tapasztalhattad más küldetéseknél is, arra se mutat rá a játék, hogy: megmentheted Takemura-t, sőt, kifejezetten arra kér Johnny által, hogy hagyd a francba megdögleni, te mégis visszamehetsz hozzá, vagy Woodman esete a Clouds-ban.. és még sorolhatnám.. szóval sokszor kerülsz ilyen helyzetbe, amit esetleg a következő végigjátszásnál már figyelembe vehetsz, mert sokkal később esik le a tantusz... ettől lesz egy kicsit "élőbb" a dolog ;)

    https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz erahurka #21162 üzenetére

    Végigolvastam közben a többi kommentet is a témában, ezért nem hülyéztelek le (már bocsánat) mert a játék identitászavarral küzd, néhol ott vannak az RPG elementek, néha meg szájbarágósan ötször elmondja hogy mit csinálj és máshogy nem tudod letolni a küldetést.

    Szóval egyetértek mindkét oldallal, mert ez bizony tényleg nincs jól kidolgozva akárhogy csűrjük-csavarjuk, nem várhatja el a játék hogy RPG-ként kezeld mindig mert kb 50%-ban egyáltalán nem, vagy "pszeudo" RPG-ként viselkedik.

    Ettől függetlenül ezt a stílust egyáltalán nem kéne ide, főleg nem azon idegeskedni hogy szembesülsz vele hogy a játék többet tud annál mint a Fallout féle igen, igen és igen opciók közül választás. :U

    Üdv. Johnny

Új hozzászólás Aktív témák