Új hozzászólás Aktív témák

  • sparks

    senior tag

    Sziasztok!
    Napok óta bújom a netet, leginkább ezt a fórumot, köszönet mindenkinek a sok hasznos infóért.
    Gyerekkoromban imádtam a csillagokat lesni, volt egy pici csillagászati távcsövem, meg egy binokulárom és Astro-cabinet 90-em :DDD
    Aztán se idő, se pénz nem volt erre a hobbira, de most a közelgő eléggé kerek szülinapomra meg szeretném lepni magam egy komolyabb cuccal, ami vélhetőleg sokáig társam lesz.
    Iszonyat sok tépelődés után (a fórumot olvasva pár percenként változott a tervem), végül eljutottam az alábbiakig, döntés még mindig nincs:
    SkyWatcher Explorer 200P 200/1000 - vagy: SkyWatcher Evostar-150 (150/1200) refraktor
    Előbbihez egy BTC kollimációs lézer
    a hozzá adott gyengécske okulárok mellé egy 4mm-es LACERTA Ultra Wide Angle okulár,
    Állványnak HEQ5-GoTo lett kinézve.
    Elsősorban egyelőre vizuális lesz a megfigyelés, de ismerem magam és rá fogok cuppanni a fotózásra, ezért szeretném ezt az álványt.
    A kérdés: mi az, ami ehhez a szetthez fontos még, hogy használható legyen a cucc?
    A nagyobb kérdés: ha az anyagi keret engedi, akkor nem jobb megoldás-e a tükrös helyett a 150/1200 SkyWatcher Evostar-150 refraktor?
    Ez lenne a másik, ami tetszik, de nem tudom, hogy mennyire lenne szívás később, ha fotózni is szeretnék?
    Láttam, hogy volt itt korábban sok vita arról, hogy tükrös vs. lencsés, de itt egyszerűen nem tudok dönteni. Mondjuk döntő lehet, ha előbbihez vagy utóbbihoz olyan kiegészítő kell, ami jócskán megnövelné az eddig sem csekély költségeket vagy egyéb olyan info, aminek most nem vagyok birtokában.
    Viszont fontos, hogy időtálló legyen, mondhatni ezzel szeretnék megöregedni (még jobban :D )
    Köszönöm előre is, ha kapok válaszokat! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák