Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz XP NINJA #522 üzenetére

    Attól még coinod ugyanannyi lesz ha a $-ban lévő ár mozog. El kell döntened mit szeretnél.

    Sok Fiat-ot érő coint mert szeretnéd használni is a coint mostanában, vagy sok coint aminek később sokkal nagyobb értéke lehet (ekkor nem kell foglalkozni hogy éppen $-ban mennyit ér az adott coin).

    Ki kell nevezni valamit, vagy több valamit aminek a számát növelni szeretnéd.

    Pl BTC - ETH kereskedésnél azonos BTC-ből egyre több ETH-t tudsz vásárolni. Majd ugyanazt az ETH-t több BTC-ért eladni, persze csak ha jól csinálod.
    Néhány egyszerű tradelési módszert leírok nektek, hátha tudok valamit segíteni, a saját módszerem kicsit körülményes mert nagyon észnél kell lenni, buktam én is elég sokat régebben, mindenki a saját hibáiból tanul.

    Ahogyan Én tradelek

    !!!!!!EZEKÉRT SEMMILYEN TÉREN NEM VÁLLALOK FELELŐSSÉGET!!!!!!

    Nyiss meg néhány cryptocoinnal foglalkozó nagyobb, népszerű fórumot illetve IRC/Chat stb csatornákon is érdemes jelen lenni.
    Első sorban Reddit, Bitcointalk, 4chan (igen sokszor itt is sok releváns információ van akármennyire is az internet pöcegödre), illetve TOR-on is rengeteg oldal van amivel érdemes foglalkozni, ezeket nem nevezném meg, de könnyű őket megtalálni.

    Figyelgetni kell a különböző híreket,bejelentéseket ami 1-1 coinhoz tartozik, a nagyobb oldalak elég gyorsan lehozzák a híreket, de lehetőség szerint független oldalakat figyeljetek, egyszerre többet, ha copy paste szaga van nem kell vele foglalkozni (az oldallal).

    1-1 coin fejlesztő Slack/Discord channeljére is érdemes felnézni, főleg a népszerűbbekre, de akár kissebb coinokat is érdemes figyelni, néha itt előbb jelentenek be infokat, vagy morzsákat ami miatt felfelé-lefelé mozdulhat az adott érme/token.

    Apropó! Tokenek. Van néhány nagyon népszerű token, ezekkel kereskedni érdemes, viszont! ICO-k ba tényleg csak annyit fektessetek amennyit úgy gondoljátok hogy elbukhattok. A legtöbb ICO, ha agyon van hypeolva akkor az első pár napban sokat hozhat, de a későbbiekben (saját következtetések) szépen leülnek. (pl EOS körül is hatalmas hype volt, és szépen lefelé ível az egész).

    Szóval ahogy én tradelek :

    Daytrade 1: max 100 tranzakció egy nap, nagyon kicsi mozgásokra (3-5%) kell ordert beállítani. Adja magát hogyan. (max 2 coint figyelni, lényegtelen melyik), Stop Limit orderekkel annyira itt nem kell foglalkozni, mert egész nap előtte ülsz, akár kézzel is tradelhetsz (azonnal teljesülő order).

    Daytrade 2: 3-4 féle népszerű coin, nagyobb tüskékre hajazok ennél a tradelésnél, lehet hogy egy adott coinon aznap nem lesz tranzakció, sajnos itt is egész nap előtte kell ülni. ~15% emelkedést/csökkenést várok, eladás/vétel függvényében. A 24 - 48 órás átlag árakat, és a legmagasabb, legalacsonyabb értékekből kiindulva meg lehet saccolni hogy ha lesz kissebb pumpa meddig megy fel illetve dump esetén meddig megy le. Itt érdemes Stop Limit ordereket állítani mert néha vannak nagyon nagy crashek, érdemes bebiztosítani biztos ami biztos alapon.

    Long Term Trade: Egyértelmű, van X coin, amikor sokat ér eladni, amikor olcsó venni. Mindegy hogy mikor. ~20-40-50-vagy még magasabb%-os növekedés amire hajtunk. (csökkenésre ilyen esetben annyira nem, mert hosszú távon eső coinok elég kicsi eséllyel lesznek ismét nagyon magas áron).

    Cold Storage: Megszerezni és eltenni, mint ahogy nagymama a befőttet. Amikor látsz egy ígéretes coint, amennyit tudsz nélkülözni a forgó tőkédből bevásárolsz, majd elteszed jobb napokra. Meglepődnél hányan fogták a fejüket anno a Bitcoin és egyéb coinok miatt....bezzeg ha nem adtam volna el...stb...stb...

    !!!!!!EZEKÉRT SEMMILYEN TÉREN NEM VÁLLALOK FELELŐSSÉGET!!!!!!

    Ha érdekel pontosan hogy néz ki a tradelés , szivesen csinálok egy nagyon izgalmas videót. ;]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák