Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztoja

    csendes tag

    Üdv!
    Ismét egy CPU hőmérséklet probléma. Amint terhelés alá kerül a gépem, azonnal erősen felpörög a ventillátor. Egy idő után már zavaró ez a hangos "búgás", ezért alaposan kitisztítottam a gépet. Semmi változás. Új hűtőpasztát tettem a proci és a hűtőborda közé - semmi változás.
    Két programot is feltettem, köztük a speedfant, ami 115 C-os CPU, és 109 rendszerhőmérsékletet jelez.
    Ha segít, ezeket az értékeket mutatja a SpeedFan:
    Temp1: -48C
    Temp2: 109C
    Temp3: -48C
    CPU: 116C
    Internal Temp: 104C
    Remote Temp: 0C
    HDD: 48C

    Gép kikapcs, bios ellenőriz - ott a CPU 63, rendszer 45 fokot jelez, rendszerleállítás 80 fojra állítva, tehát mégsem lehet olyan forró a gép. Nem is, mert a ház a nagy szellőzőrácsnál is csak langymeleg, és a kifújt forró levegő sem olyan forró.
    Először arra gondoltam, hogy a szenzor hibás, de annak ellent mond, hogy a biosban normális értéket jelez.
    Van valakinek valami épkézláb ötlete?Az nem zavarna túlságosan, ha a speedfan és társai hamis értékeket jeleznek, de az már igen, hogy a legkisebb terhelés alatt is azonnal felzúg a ventillátor.
    Most, miközben ezt a hsz-t írom, alapjáraton, szépen forog. Amint megnyitok egy új böngészőablakot, vagy egy másik megnyitott ablakba átlépek, rákapcsol a venti. Már annyire idegesítő, hogy - mint régen a lakáshirdetéseknél írni szokták - "minden megoldás érdekel", de persze csak komolyak, már nincs túl sok kedvem a humorosnak szánt megjegyzésekhez, mint "kapcsold ki a gépet és menj strandra" :D
    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák