Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aram01

    nagyúr

    válasz ElVisZ #10 üzenetére

    az jó lenne,mert egy páran ott elég magas pacin ülnek

    Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

  • Danivagyok

    csendes tag

    válasz ElVisZ #10 üzenetére

    Ha már ilyen szépen kérted válaszolok pár alapdologra.
    Az első, hogy az eredeti topik rengeteg hasznos információval jutalmazza azokat akik veszik a fáradtságot a visszalapozgatásra, ne adj isten rákeresésre. ;) Az egyes szakik morózus hangulata annak köszönhető, hogy az újoncok közúl egyre kevesebben hajlandóak erre.
    De lássuk inkább a kérdést.
    Úgy látom nincs különösebb fémipari tapasztalatod. Manapság a cnc technológia a fémipar általános alapköve. Ha a jövődet gépészmérnökként ebben a szegmensben képzeled el, kötelező a cnc szakma mélyebb megismerése. Én több mint tíz éve végeztem az egyetemen, az akkor oktatott forgácsolástechnológia a cnc ismeretekkel együtt a vicc kategóriába tartozott. Nem tudom te hová jársz, de gyanítom ma sincs ez másként.
    Mint a legtöbb szakma, a forgácsolás is egymásra épülő elemekből áll. Alap hierarchiája lehet mondjuk: hagyományos gépi forgácsoló - cnc forgácsoló - cnc programozó - CAD-CAM tervező.
    A felsőbb szintekre elméletileg be lehet ugyan lépni mondjuk egy tanfolyam elvégzésével, de az alap forgácsolási és technológiai ismeretek nélkül az ember csak hibát hibára halmoz. A hiba pedig mifelénk egyrészt baromi drága mulatság, másrészt kevesen szeretik, ha a kollégái, beosztottjai hülyének nézik. Ezért kell minél alacsonyabb szinten kezdeni, és onnan felküzdeni magunkat. Tisztában vagyok vele, hogy milyen szűkösek a gyakorlati és képzési lehetőségek, de az egymásra épülést akkor is szem előtt kell tartani. Mélyen felháborítónak tartom, hogy a pénzbeszedőként működő tanfolyamok mindenféle előképzettség nélkül fogadnak el jelentkezőket cnc programozói helyekre. Akár én is lehetnék rá élő példa, hogy megfelelő motiváltság esetén a ranglétrát belátható időtávon belül abszolválni lehet. Mostanra bizonyára igencsak jól fizetett alkalmazott lennék, ha én barom nem kezdtem volna saját céggel halászgatni a zavarosban.
    A helyedben gyűjtögetnék a cnc forgácsolóira, és amellett ráállnék 2-3 cad prg készség szintű elsajátítására. (Proe, NX, Solidworks, vagy bármi ami diákverzióban elérhető :-).

    Mindenki végezzen adatmentést MOST!

  • kpityu2

    őstag

    válasz ElVisZ #10 üzenetére

    Ha gépen akarsz dolgozni, akkor a forgácsolóira menj. Ha programozóként akarsz elhelyezkedni akkor a programozóira. A programozónak is szüksége van technológiai ismeretekre, különben megnézheti magát (Napóleon se lett volna császár, ha nem tüzérkedik. :D), de ezt megtanulhatod a melóhelyen is, ha nem adod elő a májert.
    A kezdő programozó is programozó, és egy tisztnek nem feltétlenül kell őrmesterként kezdeni. Csak legyen tisztában azzal, hogy a tiszt nem többet tud az őrmesternél, hanem mást.

    Ami a szaktopikos ledorongolást illeti: nem kell érzékenykedni. Egyszerűen arról van szó, hogy a médiaérdeklődésnek hála, sok eltévelyedett médiamenedzser tartja jó ötletnek, hogy céencézzen, merthogy jól fizetik. Csak épp azt nem tudják, hogy ez egy szakma, nem pedig egy állás. Szóval, ha nem inged ne vedd magadra. :D
    Régen ilyesmi munkához be kellett járni az inas-segéd-mester létrát. Ma is be kell, csak ehhez az oktatási rendszer nem illeszkedik. Bár vannak próbálkozások.

    Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Új hozzászólás Aktív témák