Új hozzászólás Aktív témák

  • Prosectura2

    tag

    válasz #75376384 #252 üzenetére

    Lássuk csak.
    A többi civilizáció szívesebben támad meg, ha nem elég nagy a hadsereged, vagy gyakran hagyod védtelenül a városaidat. Ami még fontos lehet, hogy ismerd meg az ellenfeleid ún. "Leader Agenda"-ját, páldául van olyan, akinek pont az a szívfájdalma, ha a Great Leadereket lenyúlod előlük. Nekem például volt olyan, hogy kontinens mapon megalapítottam a fővárosomat - és pont egy másik kontinensre került, mint a szomszéd britek, akinek a vezetőjének az nem tetszik, ha egy másik civilizáció fővárosa másik kontinensen van, nem is lettünk jóban.

    Amit írsz, az részben összefügg, de csak részben.
    Gondolom arra gondolsz, hogy a great personok által létrehozott festmények/könyvek//zeneművek által termelt kultúra pontok ellenére sem vezetsz. Én azt mondom, a legfontosabb, hogy minél több kulturális épületed (theater district és épületei) legyen, az több pontot hoz. És mellesleg akkor fel is tudod használni a művészeket is. Kultúra pontokat tudsz szerezni bizonyos world wonderek megépítésével is. És fontos, hogy használd ki a vezetőd különleges képességét is, ha az segít ebben. És persze érdemes arra victory-ra rámenni, amelyik fekszik a civilizációdnak. Németekkel pl. nem érdemes kulturális győzelemre célozni, mert hátrányban leszel más civekkel szemben. Persze ha vágyod a kihívást, megteheted :-)
    A great personok megszerzéséhez nem kellenek a kultúra pontok, ahhoz a különféle great person pontokat kell termelni.

Új hozzászólás Aktív témák