Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    A civfanatics-on van egy cikk, miszerint eléggé elb@sztak valamit az alapoknál, mivel minél többet fejlődsz, vásárolsz és építesz, annál nehezebb megnyerni a játékot, mivel arányaiban lesz erősebb az európai sereg...
    Sózval a legegyszerűbb az elején venni pár ágyút, és nyertél is :)

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz adalbert1 #26 üzenetére

    Mindenképp próbáld ki a Rise Of Mankind mod-ot. Nagyon jól kibővíti a játékot, sokkal izgalmasabb lesz tőle. Benne van a Revolution-mod is, így végre rendesen fellázadnak ellened az elégedetlen városok, aztán vagy megegyezel velük, vagy levered őket, vagy kikiáltják a függetlenségüket. Plusz van még egy csomó új civic és vallás is.

    Egyedül a bábkormányok létrehozásának lehetőségét hiányolom, mert ki a fene akar egy másik földrészen irányítani egy fejletlen, pénznyelő várost, csak azért, hogy könnyebb legyen a csapatutánpótlás majd egy esetleges későbbi háború során...

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz adalbert1 #35 üzenetére

    A gyors vallásalapítás és ennek elterjesztése a közvetlen szomszédok között csodákra képes.
    Én általában ezt követem, és a mondjuk 3 közvetlen szomszédból kiszemelek egyet már az elején és végig az ő kedvében járok, máshogy nem nagyon van esély komoly barátságok kialakulására a végjátékig...
    Persze sokkal egyszerűbb a dolgod, ha részben vízi határaid is vannak, akkor egyértelműen a szárazföldi szomszéddal kell jóban lenni. A megtámadott/legizáott területeken meg szintén egyből el kell terjeszteni a vallásod, és rájuk kényszeríteni kapitulációnál, illetve ezt kérni a békéért cserébe. Így pár(száz) év múlva lehet, hogy jobb lesz a viszony, mint a háború előtt volt. Egyedül a városok lerombolásával kell vigyázni, mert az sok mínuszpont és marha lassan felejtik el.
    Amúgy a beépített modok közül érdemes kipróbálni a Rhye`s and fall of mankind-ot (asszem ez a neve), ez egy sok civ-es Föld pálya, viszonylag a történelmet követő eseményekkel és népekkel. Annyi előnye biztos van, hogy kb. képben leszel mindenkiről, hogy ki-kivel van jóban, és kinek merre van a birodalma (mert engem pl az idegesít marhára, amikor valaki egy sok népes játékban kéri, hogy támadjak meg valakit, vagy fejezzem be vele az üzletelést és ha annyira nem vagyok képben, hogy az illető kicsoda illetve ki milyen viszonyban van a két féllel, akkor jöhet a töltögetés, miután a rendes barátoktól is megkaptam a mínuszpontokat h nem segítettem/megtámadtam a barátjukat). Egyetlen hátránya, hogy nagyon gépigényes, és a vége felé (19-20. századtól) nem ritka, hogy több percet kellett várnom a gépre.

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Egon #41 üzenetére

    A városok vonzáskörzete fix a 4-ben is, csak annyi a tupisság, hogy alapításkor még kevesebbet tud csak megművelni. De amikor először tolódnak ki a határok, elnyeri a végső méretét. (Ami egy 5x5-ös négyzet, amiből hiányzik a négy sarok, tehát kvázi egy kereszt , aminek minden szára 3 négyzet széles).
    Nekem egyetlen gondom a civ4-gyel, hogy a 3d miatt annyira nem átlátható, és sajnos senki nem írt még olyan mod-ot, amivel le lehetne butítani a grafikát annyira, hogy 2 másodperc alatt egyből átlásd, hogy hol milyen egységek, bónuszok és épületek vannak mondjuk egyheti kihagyás után.

    A civics nem igazán bonyolítja az egészet szerintem, mert lényegében csak bónuszokat ad, kifejlesztesz egy újat, megnézed, hogy jobban megéri-e neked, aztán ha igen, váltasz. Meg általában a minél később felfedezett civic-ek jobbak az előzőeknél, szóval nagyon taktikázni sem kell. A nemzetközi kapcsolatokba sem nagyon zavar bele, esetleg néha valaki kéri, hogy térj át erre vagy arra, de ez max 1 mínuszpont.

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Taki17 #53 üzenetére

    Szerintem nem. Legalábbis Civ4-ben nem tudsz megszüntetni várost, ha már egyszer birtokba vetted, csak támadáskor (ha a yes, install new goverment helyett a burn baby, burn-t választod).
    Sajna nem emlékszem tisztán, de worldbuilder mintha a colonizationban is lenne, azzal végülis ki tudod törölni a nem tetsző városokat. Mondjuk tényleg jobb lenne, ha alapból lenne ilyen opció a játékban.

Új hozzászólás Aktív témák