Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz Fényhozó #19 üzenetére

    Jaja, azóta sikerült is kivívni a függetlenséget. ;]
    Érdekes hogy még a legnagyobb térkép se olyan nagy hogy valamelyik másik nemzet ne települjön a közelembe.
    + Én nagyon szorítónak éreztem az időt mint tényezőt, ezért a függetlenség kivívását csak Marathon fokozaton sikerült megvalósítani. Gyorsabban pörgő idővel mire felhúztam a pár kis településemet normálisan addigra általában már alig volt idő a victory-ig és a megfelelő haderő kiépítésére.

    Amit érdekességként felfedeztem, az az hogy a király hadseregéből a hajókat nem kell megverni a győzelemhez, elég a partra tett seregét, így hadihajók fejlesztésével nem is igazán foglalkoztam.

    + ahogy észrevettem érdemes rágyúrni a különböző pontok (political, stb) termelésére is olyan városban ahol éppen nem termelünk.

    Te hogy szoktál városokat felhúzni? Mármint mire rendezkedsz be? Én általában úgy csinálom hogy van egy főváros szerűségem a parton közel Európához a kereskedelem. Általában ez van a legjobban felfejlesztve, mivel a harcra úgyis itt kerül majd sor (tehát fortress + lumber mill 3 master carpenterrel a gyors építkezés miatt). + A háttérben megpróbálok olyan településeket felépíteni amik csak egy árú v. nyersanyag termelésére állnak rá, pl. cigar, vagy fa hogy ellássam a fő települést.

    Igazából az idő rövidségét úgy éreztem hogy kimaxolva az építési lehetőséget (ha jól emlékszem talán a lumber mill az, de lehet hogy valami más a neve, oda is 3 master carpentert lehet rakni) is nagyon lassan lehet csak építkezni.

    Na hirtelen ennyi tapasztalatom van.

Új hozzászólás Aktív témák