Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolti.22

    senior tag

    válasz FeRkE #609 üzenetére

    Igazából elég az első 3 szemeszter a Discoveryből (hangsúlyoznám, én CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A DISCOVERYBŐL TANULTAM, és 96%-ot írtam!!), a 4. szemeszterből csak a VPN és a Frame-Relay a fontos, a többi egy fiktív cég papírmunkájának a leírása, ami vizsgára nagyon nem kell, majd max. ha az életben is kell majd papírozni, akkor kell majd elolvasni a 4. szemeszter kimaradt részeit, addig tök fölösleges, nekem ez a meglátásom!

    @FecoGee

    Nos, mondtam, hogy belebukom ebbe a GNS3-ra, röviden tömören: egy nagy határ ××××, felhúzza az agyamat 3 perc alatt, jobb mint a híradó :D
    Ami nem megy: két 3745-ös routert beraktam kezdésnek, hogy tanulgassam a program működését. Aztán nagy nehezen megtaláltam, hogy hol kell őket összekötni, a SERIAL-t választottam, de ez a nyomorék hibát ír, hogy serialon nem tudja őket összekötni, mert Isten tudja honnan, de a 0/16-os port nem létezik, na itt már anyáztam egy kicsit.
    A jó kérdés: egyáltalán megmondhatom én ennek a nyomorultnak, hogy én melyik interfészt melyikkel akarom összekötni, vagy mindent ilyen idiótamód automatikusan csinál?!

    Második érdekesség a PC! Behúzom a PC-t, hogy lássuk, hogy működik. Én nem jöttem rá, hogy hol kell IP-címet adni annak a szerencsétlennek, ráadásul ezek a NIO, DIO meg ilyesmi rövidítések is csak az agyamat húzták. Tehát, hol tudok IP-címet adni a gépnek és van-e a gépen valami istenverte CMD parancssor, ahol esetleg pingelhetnék a PC-ről?

    Harmadik: szerintem tökmindegy, melyik IOS-t adom meg neki, szopatni fog végig. Most netről szedtem egy 3745-enterprisek9-mz.akármi.bin-t, és egy kettő 3745-ös routert tettem a topológiába. Csináltam egyetlen egy IDLE PC-t, és viszlát. Amúgy megint előjött az a szánalmas probléma, hogy a konzol ablaka megnyílik 127.0.0.1-es címmel, majd szépen be is záródik azzal a lendülettel (a sokadik konzol-bezárogatás után).

    Előbb veszek élő labort, mint ez a program nekem itt műküdjön. Elnézést a háborgó-tenger hangvételű hozzászólásért, de így legalább már kijött belőlem az a 4V, ami bennem volt. :((

    És @tusi_!
    Most gondolom piázol, na de azért, mert meg van a vizsga, vagy azért, mert nincs?! És kérek beszámolót! Ha holnap nem fog fájni a fejed annyira :D
    Remélem nem buktál meg, mert akkor legközelebb 180 nap múlva vizsgázhatol újra!

Új hozzászólás Aktív témák