Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolti.22

    senior tag

    válasz tusi_ #464 üzenetére

    Akkor lehet, hogy rossz a válasz, mert broadcast keretet minden - adott vlan-hoz tartozó - AKTÍV interfészen kiküld, kivéve, amelyiken jött, kivételt képez az, ha a switchhez hub van csatlakoztatva és a hub mögül próbál valamelyik gép küldeni egy másik, ugyanazon hub mögüli gépnek, mivel olyankor a hub tudatlansága miatt szétküldi a keretet mindenhova, ám az okos switch észreveszi ezt és eldobja a keretet.
    Kérdés az, hogy ki volt-e adva a switchport trunk allowed vlan ... parancs, vagy másik switcheken van-e vlan 30, ha nincs, akkor ahhoz meg a pruning kell.

    Egy szó, mint száz: a forráson biztosan nem jelenhet meg.

    Nekem is volt hasonló problémám egy kérdéssel, miszerint, van egy gép PC1, ami csatlakozik switchen keresztül ROUTERA-hoz, ROUTERA csatlakozik ROUTERB-hez, ROUTERB-hez csatlakozik PC2-höz szviccsen keresztül. A kérdés az volt, hogy ha PC1 pingeli PC2-t, akkor PC1-nek milyen adatok lesznek az ARP táblájában. Én bejelöltem azt, hogy a ROUTERA helyi interfészének MAC címe az ahhoz tartozó IP-címmel. A hülyéje szerint meg az lett volna, hogy PC2 IP-címe és ROUTERA MAC-je. Aztán kipróbáltam fizikai eszközökkel, nekem lett igazam! Ha a kérdés az lett volna, hogy a keretben milyen célcímeknek kellene szerepelnie, akkor igaz lett volna a válaszuk, de ARP tábla esetén nem.

Új hozzászólás Aktív témák