Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    Most olvasom, hogy az AMD szerint milyen pöpec fejlesztéseket tettek az AVIVO kódolóba. Valaki megnézné nekem, hogy lehet-e már bármekkora felbontást és bármilyen kép/hang minőséget állítani, valamint levágni az alsó/felső fekete csíkokat? Csak mert ezt az ATT évek óta tudja. Nem szeretnék belecseszni a rendszerembe egy CCC telepítéssel.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #8728 üzenetére

    Hát az a legszebb, amikor a problémát úgy oldják meg, hogy letiltják azokat a jobb eljárásokat! :C (Att-szal persze meg lehet nézni a dolgot akkor is, hogy hol csal a kedves AMD. :P ) Kezdem azt érezni, hogy az AMD programozói a józsefvárosi piacon szereztek diplomát, vagy max. pókeren.

    Azt meg nem tudom, mikor érted már meg végre, hogy semmi nem zavarja a CCC működését, ha nincs fenn. És a legfontosabb, hogy az ATT nem bugzik, maximum kihozza a CCC +99%-nyi trükkjei (ált. minőségi csalás) által gondosan elfedett driver-hibákat (ezt hívják foltozásnak egyesek), mert ugye a meghajtónak fent kell lennie. És továbbra is külön-külön (tiszta rendszerre telepítgetve szoktam tesztelni vagy ezt, vagy azt, nem pucolgatni, hogy ott maradjon valami a CCC-ből), ergo nem zavar bele az egyik a másikba, szóval ne magyarázd bele ezt folyton. :((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #8730 üzenetére

    CCC-vel tesztelve van???? :Y :DDD
    ATT-nak nincs különösebb komp. hibája, ha jól állítja be az ember, akár mind2 fent lehet a gépen, csak hát az egyik átvezérli a másikat, ha nem figyelünk oda.
    ATT+driver kombóval tizedannyi rendellenességet sem tapasztaltam soha, mint CCC+driverrel.
    Ja, a CCC-ért sem vállal senki nagyon felelősséget, ahogy én nézem, különben már rég kirúgták volna az egész bagázst. :)

    Megnéztem egyébként a 10.4-et, ez az első meghajtó a 9.9 óta, amelyik képes azt legyorsulni DX9-ben, és DX10-ben is jók az első benyomásaim sebesség terén, persze az már más kérdés, hogy melyik játék hogyan bugzik majd.

    RpPRO: +1 bölcs ember. :C :R

    BeLucZ: :K
    i920 2.8 HD4870 750/900 C10.3b : 10421 9173 17609
    i920 2.8 HD4870 750/900 C10.4: 10616 9369 17667
    A többinél is gyorsabb, és 3D06-ban is. Csalás (CCC) mentesen, csak driverből.

    stevve: Engem sem érdekel, hogy a CCC fejlesztői milyen szart adnak ki a kezükből, vagy hogy a használói mennyit szívnak vele, úgyhogy sztem nyugodtan élhetünk is egymás mellett. :DDD :R Ha a CCC olyan jó lenne, bizonyára azt dicsérné mindenki, és az ATT-t szidná, ha meg az olyan ócska. De nem így van.

    Weaver: Elég sok minden használja a .Net-et, ebben stevve-nek adok igazat. Mi több, az ATT pöpec videó kódolója sem működne nélküle! :DDD

    Steelmanus: A CCC utálat a program ismeretéből, gyakorlati tapasztalatokból fakad. Én is be tudom állítani magamnak, de már csak azért sem érdekel, mert ATT-szal 1000X annyi finombeállítással tudok olyan képminőséget és extrát kicsalni a VGA-mból, amilyet CCC-sek nem igazán.

    Viktor77: Bizonyára elkerülte a figyelmedet (hát, ha esetleg olvasnád a topicot), hogy mostanában még hivatalosan is havonta több Catalyst is kijön.

    jgrg: Ja, hát ha akarták volna, XP alá is meg lehetett volna csinálni DX9+ verziókat, de akkor meg hogyan szednének megint be egy rakat pénzt végeredményben ua. OS fejlesztgetett verziójáért?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8749 üzenetére

    Ha gondod lenne, itt kérdezhetsz. 1-2 proginál lehet gond, ami viszont megoldható profilból. HD4-es kariknál mindenképpen jó energiatakarékos módszer (és ezt sem tudja a CCC), ha pár tized V-tal és alacsony órajelekkel megy a VGA 2D-ben.

    Löncsi: Senki sem tagadta, hogy van, akinél rendben megy a CCC. Ez csak annyit jelent, hogy olyan játékokat, beállításokat, felbontást használsz, amelyekre a te VGA-dat optimalizálták. De ha megpróbálsz Edge-detect élsimítást használni (még DX9-ben is), vagy kényszerített módot, esetleg más nyalánkságokat, máris könnyen hibákba futhatsz. Én szimplán nem szeretem, ha elcsalja a szoftver a grafikai beállításokat, vagy más trükkökkel elrejteni próbálja a meghajtó hibáit. De elismerem, van, akinek elég ennyi.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz atesss #8752 üzenetére

    Honlapomon v. logout/gamepod cikkemben részletesen megtalálsz mindent. A lényeg: gyorsabb működés, kismillió finombeállítási lehetőség (beleértve a videokódolást), fogyasztás-csökkentés, tuning. A pár hsz-szal ezelőtt linkelt cikk-topicban minden kérdésedre választ kapsz, ha maradna a cikk után.
    HD4670-nel lehet, hogy csak szoftveres módban fog működni.
    Azért elvakult CCC-fanek nem dicsérték. :(( Mindenesetre érdemes tenni vele egy próbát.
    CCC-t érdemes az eltávolítójával leszedni, illetve a teljes C csomagot egyben, aztán driver sweeper-rel nézd meg, mit hagyott ott, azokat a fájlokat töröld kézzel (!), majd registry-ből töröld az ATI Technologies bejegyzéseket, mert ezek mind ott maradnak. Elméletileg elég a C uninstall all, gyakorlatilag a maradványai hibákat okozhatnak még ATT nélkül is (némelyik után pl. lehetetlen volt a frissebb meghajtót telepíteni).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz RpPRO #8757 üzenetére

    A hit nem segít. :P
    Majd lesz egy 10.4OGL, hogy megint elb.szhassak 100MB-ot az adatkeretemből. :((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8761 üzenetére

    Ha figyelmesen olvastad volna, azt is láttad volna, hogy a 80% (ami erős túlzás) 90%-ának az az összes gondja, hogy figyelmetlenül olvasta el a cikket, és rosszul állította be a programot. Senki nem mondta, hogy az ATT egyszerűbb a CCC-nél, sőt. :DDD Ma is sírt valaki, hogy nem működik sehogy, aztán letöltötte a beállításaimat, onnantól kezdve minden flottul ment. Szóval a problémákat nem az ATT okozza, hanem 90%-ban a userek, 10%-ban meg egyéb segédprogramok (pl. XFire), amelyek ugyanúgy becseszhetnek CCC-be is, mint azt itt CCC-guruk is meg szokták említeni.

    Amitől félsz, azzal ne kezdj. Nem kényszer ATT-t használni, azt tanulni kell.

    Én ugyan nem nézem le az ATI mérnökeinek munkáját, hiszen hihetetlen mennyiségű energiát fektetnek a driverek hiányosságainak elleplezésébe, illetve különböző bugok létrehozásába (amitől 100X akkora a CCC, mint az ATT). :D Tréfát félretéve, nekem az nem tetszik, hogy mekkora pénzeket akaszt le az AMD, és milyen magasról tojik a felhasználóira, erre itt ez a srác, és 1/100 akkora progival megcsinálja az egész hóbelevancot, sokkal testre szabhatóbban. Persze macerás, de mint írtam, aki az egyszerűséget kedveli, használjon CCC-t, és persze rakja újra az OS-ét, ha sikerül feltelepítenie egy éppen eltávolíthatatlant/frissíthetetlent. Ez a CCC-ben lévő videó kódoló meg egyszerűen nevetséges és szánalmas az ATT-éhoz képest (viszont jól szemlélteti a két progi koncepcióbéli különbségét), pedig ugyanazt az engine-t használják.

    CCC-ből nem lehet AVIVO-t telepíteni, az ugyanis egy másik szoftver, viszont mind2 a Catalyst-nek nevezett csomag része, ill. verziótól függően "individual component".

    Acta@: Talán nem a 10.4 van fent.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8772 üzenetére

    Még mindig félreértesz. Én nem utálom a CCC-t, én az AMD-t utálom, hogy hardveresen jó VGA-kat gyakran kvázi használhatatlanná tesz a szoftvereivel. A CCC-ben meg ne nevezzék Advanced-nek a buta-beállításokat, és minden rendben. Természetes, hogy az emberek többsége nem ért hozzá, de attól még nem kéne hülyére venni azokat, akik viszont igen. Azoknak sem, akik nem látnak a saját konfigjukon egy hibát. Volt pl. olyan bug, amely egy játéknál, csak 4650-en jött elő, kizárólag bizonyos graf. beállítással, és ha valaki nem olyan karit használ, pont olyan beállítással, az oszthatta az "eszet", hogy tökéletes a meghajtó. :K
    ATT-nek KIZÁRÓLAG a videokódolójához kell .Net, máshoz továbbra sem, ergo nem kell használni azt sem, ha valaki nem akarja.

    Azt hol írtam, hogy a CCC-hez guru kell? Szövegértelmezésből 1-es. :B :P Én azt írtam, hogy ha valaki nem talál valamit CCC-ben, azt majd egy CCC-guru megmondja. Ha nem érted a különbséget, részvétem. De ne magyarázd félre, amit írok, mert azt rühellem. :((

    Amúgy 1600Pro, 1950XT, 3870+CF, 4870, 4650, ezekkel mind végigszenvedtem a bugokat.

    Az, hogy az ATT-nak van Tweak funkciója, nem azt jelenti, hogy csak egy tweaker progi, abban is lehet mindent alapon hagyni, és akkor van egy 1%-nyi helyet foglaló CCC-funkciód vele. Aki nem ért hozzá igazán, az persze hiheti ezt, másrészről meg aki úgy nem ért hozzá, tényleg elbarmolhatja vele a megjelenítést a gépén. :DDD Éppen azért írtam anno a cikket, hogy mindenki megértse, már ha figyelmesen elolvassa.

    Akkor nyilván azt sem tudod, hogy az állandóan frissítgetett driverekkel a rendszer graf. teljesítménye egyre lassul a szűz driver installáláshoz képest (3-4 szabályos frissítés után én szignifikáns, %-okban mérhető eltérést tapasztaltam). Persze ez a másik, amin jókat nevetek, hogy ha valakinek olyan konfigja van, amelyen nem jön elő egy adott hiba (általános az AMD meghajtóinál, hogy csak a foltozásból éppen kihagyott beállításoknál/hardvereknél bakiznak), akkor rögtön meggyőződéssel kezdi állítani, hogy a progi jó, és akinél hibázik, az hülye hozzá. :N (Visszaolvashatsz, mennyi ilyen volt.) Aztán akkor jönnek ömlesztve a privik a megoldásokért, mert a segítség helyett lehülyézett emberek azt hiszik, tényleg ők hülyék hozzá. Valahogy az esetek 95%-ában sikerül megoldani a problémát.

    És továbbra is: ismerem a CCC hibáit, ismerem az ATT-éit, és nem szenvedélyből szólok sem erről, sem arról, hanem tapasztalatból. :R

    Ottoka: A CF-ről rég tudni lehet, hogy ő dönti el, mivel játszhatsz, miben működik egyáltalán, abba kár beruházni, ha csak nem kizárólag a marketingből tesztelt játékokat használod. Driver-t meg nem kell folyton frissíteni, ha minden rendben van. És főleg: a megjelenés után min. 6 hónapig nem szabad ATI kártyát venni!!! Ezeket én évek óta mondom, és mindig bejönnek. Ugyanis legalább ennyi idő, mire az idejekorán piacra dobott hardverhez legalább elfogadható, ha nem is tökéletes meghajtó jön ki. Jó példa erre a HD3870, amelyhez a 8.5-ös volt az első jó meghajtó (15-20% gyorsulással), miközben 2 hónap múlva már kiadták a 4870-et. De hát ez van, vagy a hardver (újabb meghajtókban fogy a régi hardver támogatása), vagy a driver miatt (az új hardver meg folyamatosan hibákat produkál), de a fogyasztónak új VGA-t KELL vennie, vagy szívnia. A lényeg az elégedetlen ügyfél, mert az elégedett nem fog hardvert cserélni (ezért "fejlesztik" szükségtelenül a játékok gépigényét is). :D
    Nekem XP-n fent van az utolsó HD4-re gyúrt, ezért min. bugos C9.9, amely annyira jó lett, hogy még XG sem készült belőle, W7-en kényszerűen, újabb progik miatt 9.12 volt, most 10.4 (10.3 kellett AvP-hez), a többi lényegében szemét, akármilyen verzió.

    Szerintem nálad nem konkrétan a meghajtók okozták a hibát, hanem az, hogy össze-vissza cserélgetted őket, mivel a szabályos eltávolítással is marad szemét a rendszerben és a registry-ben, de ez ugye már késő.

    Dictator^: Na, erről beszéltem: megoldások híján idejön valaki, hogy nála OK a CCC. :N Hát ezt, tudod, mekkora ívben szarja le, akinél meg nem OK? :DDD Nálam is OK, ha felteszem, de ettől még megpróbálok segíteni azoknak, akiknél nem, és megtalálni a hibát, még ha sokszor nem is a driver vagy a CCC okozza. A "nálam minden OK"-man-ektől még nem sok konstruktív javaslatot olvastam bármiféle hibára.
    Én örülnék annak, ha valami hiba láttán végre csak megoldási javaslatokat látnék, nem azt, hogy "érdekes, nálam mindig minden OK". :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Pug #8779 üzenetére

    Valóban, HD3870-nél tovább tartott. :P Viszont 1950XT óta azt látom, hogy megjelenés után min. fél évig szívnak az új tulajok, mint állat, némelyik még most is HD5-tel, elég csak ezekbe a topicokba benézni.

    tlala: Én is sokat nézek videót, TV-t, és semmi bajom az ATT-szal. Főleg, ha jó monitora van az embernek. ;) Amúgy a kivett opciók egyetlen ini módosítással visszatehetők az ATT-ba, és máris több funkciót tud, mint a CCC (már megint).

    Dictator^: +1 bukta szövegértésből. Én nem konkrétan az említett hsz-ra utaltam, hanem arra, hogy rengetegszer konkrét problémára jön a "nálam OK" válasz, és 10-15 után jön az említett úriember dühöngése, érthetően. Aztán erre hivatkozni... :N
    Nyilván konkrét probléma híján nem tud az ember konkrét választ adni, de akkor erre figyelmeztesse a kérdezőt.

    Chipset driverről volt szó a másik kérdésben (írta, hogy "CCC nem"). Ahhoz nem kell .Net.

    Steelmanus: Pótvizsgán is buta. :( Próbálj meg 1 szó helyet 1 mondatot, hátha...
    Sehol nem állítottam, hogy az nV nem ad ki rossz meghajtót, de legalább nem következetesen erre törekszik, legalábbis a látszat szerint. Pl. 10.3, 10.4 meghajtó egyszer csak megszűnik képet adni W7 bejelentkezésnél (se ATT, se CCC, csak meghajtó). Ez miféle fejlesztés? Visszateszem a WDM1.1-et, aztán megint a C10.4-et, és akkor egy darabig megint OK, aztán 2-3 nap múlva megint feketeség. AMD rulez!!! :C

    Haverom gépében egy Leadtek GF400MX van, ma is az akkori meghajtójával megy, amelyet újkorában feltelepítettem neki. Én a képminőség, főleg az Edge-detect AA miatt váltottam ATI-ra, hát most erre DX10-től szépen kiveszik, és olyan szar élelmosást csinálnak, amelynél megjelenésekor jobb volt az első Box AA is. Nagy fejlődés! :C (OK, ez nem az ATI sara.)

    Weaver: Én is szívtam sokat chipset driverrel anno. Ma már Intelem van. :)

    rudeee: Kényszerített élsimításnál jön elő ez a hiba. Nincs az bekapcsolva az alkalmazásvezérlés mellett? Csak mert olyan is van, hogy alk. vezérelt, de állíthatod az AA módot. Remélem, még időben olvasod, és ha ez a gond, megspórolod magadnak a garos futkosást.

    RpPRO: Túlmelegedésnél jórészt zöld, ill. színes négyzetek jönnek elő. Persze nincs kizárva ez sem, főleg, ha túlhajtásnál jön elő.

    Löncsi: ATT önmagában nem okoz ilyen hibát.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz rudeee #8809 üzenetére

    Ha a játék másnál OK ezekkel a meghajtókkal, akkor nálad más okozza a galibát. ATT nélkül futtattad már, csak driverből?
    ATT-ban alkalmazásvezérelt beállításokkal is lehet AA-módot állítani, nálam a fekete kockák a kényszerített Edge-Detect mellett jöttek elő 1-2 újabb játékban, v. Unigine Heaven benchmarkban (a hidak pl. kis fekete négyzetsorokból állnak :DDD ). Ezért gondoltam erre. Régebbieknél nincs probléma.
    Ha pusztán driver-ből is gáz van, akkor programfrissítés, ha úgy is, akkor könnyen lehet hardveres hiba. GRID még eléggé gyötri, ill. érzékeny ilyen szempontból a VGA-t (pl. X tuninggal bármi játék gond nélkül fut órákig, GRID egy idő után kifagy), azzal érdemes lehet megnézni.

    mZoleee: Hát ez van az újabb ATI kártyák/driverek, és a régebbi progik viszonylatában. Vsz. egy HD3870-nel és C8.7-tel semmi problémád nem lenne, HD3-as topicban ugyanis a régi driver megoldotta az ilyen CoD1-2 jellegű problémákat.
    ATT-ban lehet kísérletezni 3D eljárások (profil) az újabb metódusok (finombeállítások) kikapcsolásával, de az hosszú játéknak ígérkezik, és utóbbiakat el sem lehet menteni profilba, azaz játékonként át kell kapcsolgatni, ha újabbat akarsz futtatni.
    Amúgy HIS meghajtót tettél fel, vagy ref-et (nagyon nem mindegy), ill. nézted-e driverből, vagy csak CCC-vel?

    Jut eszembe ATT-adalék: képes több szálra szétosztani az 1 magos játékokat. Pl. Metro2033 csak 1 CPU-magot használt, ATT multithreading-et bekapcsova meg rögtön 4-et. Oblivionban is képes volt megcsinálni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ALONSO11 #8818 üzenetére

    Na most a valaha kiadott legvacakabb 4850-et húztad, amelyet anno mindenki kapásból cseréltetett, de nem feltétlenül az a hiba.

    Ha a programot lerakod tálcára, a driver visszakapcsolhat 2D módba, aztán úgy akar futni a program, naná, hogy meghal. Megoldást jelenthet, ha nem rakod le, illetve ha ATT-t használsz, mert ha a profilban be van állítva, akkor addig 3D-ben tartja a VGA-t, amíg a megadott alkalmazás fut, bármi mást csinálsz is közben (ha az a más nem kapcsolja át az órajeleket DDD: ). Ha ez sem működik, akkor szimplán nem képes lekezelni a meghajtó az üzemmódváltást az adott proginál. Van ilyen.

    9.9-es meghajtót tedd fel nyugodtan (utolsó HD4-re optimalizált), de a 9.12 hotfix (ha csak nem játszol AvP-vel), és a 10.4 jó (ez sebességben is), a többit ne is próbáld!

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz tasakos #8822 üzenetére

    10.4 Legalább egy icipicit visszaolvashattál volna. Ha gond van valamivel, 9.12hf, azon kívül 9.9, az a legstabilabb és 10.4-et kivéve a leggyorsabb.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8826 üzenetére

    Eddig is tudtam, egyébiránt éppen erre utaltam, amikor alkalmazás-vezérelt beállításokról volt szó (valamit megint félreértettél :B ), hogy még úgy is lehet. Attól viszont, hogy beállítod, éppen, hogy hibázni fognak az újabb játékok, mint az Abu85 is megírta, az inkompatibilis újabb eljárások miatt. Nem a beállíthatóság volt a probléma.

    ALONSO11: Miből gondoltad, hogy pü-t hamarabb nézek, minthogy belépek? :F :N De válasz ment.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8834 üzenetére

    Hát én meg Edge-Detect-et használok, igaz, az izmos VGA-knak van kitalálva. Ég és föld a különbség, elég Oblivionban megnézni. Azt nem is érdemes másképp játszani, mint HDR + kényszerített AA és AF, és láss csodát (ill. a cikkemet róla Gamepod-on v. Obli topic 1. hsz.)
    ATT-ban nem tűnik el, ha már beállítottam. Elmentetted egyáltalán a beállítást?

    c41r0^: ATT-ban meg beállíthatsz profilokat (pl. frissítést is), bár tudtommal CCC-ben is, hogy ne kelljen kézzel kapcsolgatni. HDTV-ben nem vagyok otthon, csak egy ötlet.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8838 üzenetére

    Ennyit "fejlesztettek"? Amikor CCC-t használtam, simán működött a kényszerítés. Igaz, NEM alacsony AI-val nem mindig.

    BeLucZ: Önmagában az ATI képe szebb és élénkebb, ott vmi beállítás-béli gond lehet, főleg, ha nV driver után pakoltad fel, és valami el van állítva a rendszerben.

    ...

    CoD2-t megnéztem 10.4-gyel (progi v1.3), nálam nem volt se szürke halál, sem más. Talán HD5-ös galiba lehet, amit említettetek.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8846 üzenetére

    Nem is vitázunk, noha ellene sem vagyok. Mint azt soxor elmondtam már, aki minőséget akar használni, az erős VGA-t vesz, nem HD4670-et. Másrészt meg akinek erős VGA-ja van, az joggal várná el, hogy ha már van izom, akkor használhassa is valamire. :(( Ettől fosztják meg az embert az ótvar kinézetű DX10-11-es élsimítással. Anno éppen a minőségi AA miatt tértem át ATI-ra, és amikor megláttam, mire képes az nV-val szemben, úgy éreztem, jól döntöttem, mert ha éppen megfelelő a driver (azaz nem bugzik, mint amikor 9.10-zel nem működött a kényszerítés, és undorítóan nézett ki az Oblivion), akkor az nV-t hozzá sem lehet mérni. Erre most DX11-gyel cseszhetem mindezt. Akkor legalább lenne olcsóbb a VGA, ha kevesebbet tud, de persze ezt véletlenül sem emlegeti fel senki, csak a magamfajta kötözködők, akik nem szeretik, ha bármi módon meglopják őket. Magasról lesz.rom a sztárolt új technológiákat is, ha mit sem érnek, ahogy játékokból pl. meg sem veszem a "hű de nagyot újítottunk"-típusúakat, amivel a Tomb Raider-t is játszhatatlanná qrták az Anniversary-től az idióta kamerakezeléssel és irányítással.
    Még mindig (másfél éve) HD4870-et használok, és bizony szépen visz mindent 24X Edge-detect beállítással (ehhez 8XAA kell, mert 4XAA mellett már csak 12XED van), ami nem DX10-es, azoknál viszont már a 4XAA is beszól, mert kevés az 512MB RAM.
    A CCC hiánya nálam sem okoz gondot, sőt, kimondottam jól érzem magam nélküle. :D
    Sajnos mZolee-nek és társainak nem sokat segítünk ezzel, hogy "nálunk megy", csak megnéztem neki. Vsz. nála HD5770 komp. hiba lehet, ahogy anno a HD38xx karikon szállt el a CoD1 újabb meghajtókkal.

    BeLucZ: De akkor is áll, amit mondtam. Beállításoknál lehet javítani.

    Ad-m: Ha a játék nem képes 60Hz-et elérni, akkor bizony hiába lesz azon a monitor, a kép szaggatni fog.

    nyunyu: ATI-val sincs, ha nem használsz CCC-t. :) ATT a barátod.

    dvd_R+: Az video kódolásra való, és szart sem ért. Tegyél föl ATT-t, annak az X-Codere tökéletesen paraméterezhető, és még képlevágást is tud, ha széles vásznú videót kódolnál. Ja, és 15p alatt átkódol egy másfél órás filmet.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dvd_R+ #8856 üzenetére

    A CCC és az ATI telepítő hibáival nem foglalkozom, mert nem használom őket, éppen ezek miatt. Drivert feltelepítem eszközkezelőből, AVIVO-t meg .msi csomagból, és kb. ennyi.

    HD5770 remek cucc, a CCC tuningja kevés, ahhoz is inkább ATT lenne jó. Havernál (GB) felhúztuk CCC-t maximumra, gond nélkül vitt mindent, nem melegedett (67°C körül volt), és ha csak egy picit is, de alázta a HD4870-et. ATT-szal meg tovább lehet küldeni, ráadásul az MSI és az ASUS példányai még Vmodolhatóak is garanciálisan, ill. a több fázisos tápellátás miatt jobban is húzhatóak. Konkrétan a tiédet illetően nem tudok mit mondani, mert minden egyes VGA más, CCC-maxot letesztelheted.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dvd_R+ #8859 üzenetére

    Hát, ha ASUS, akkor ráadásul szerencsésebb ASUS meghajtót is használni.

    ALI_G: Kényszerített monitor-észlelés, esetleg ATT. :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8867 üzenetére

    Én külön csomagokat szedek le, de azokat is kicsomagolom, és csak az adott progit (AVIVO.MSI v. AVIVO64.MSI) telepítem, miután kiléptem a kicsomagolás után a telepítőből, ahogy a meghajtót is szigorúan csak eszközkezelőből, kicsomagolás után (Drivers mappába belekerül).
    Sajna ma már az összes külön progiba becsomagolják azt a sok szükségtelen szarságot, ennyiből az egészet is leszedheted, mert kevesebb. Nálam számít az adatmennyiség. Viszont magyar CCC-t csak individual-lal kapsz, asszem, de hát ilyesmivel nem vacakolok. Egyébként átfedések is vannak, pl. a Vista x86/x64 CCC tökéletesen jó XP-re (mert azt meg néha nem lehet tölteni, vagy fordítva).
    Egyébként az összes C szarságot egy mappába kicsomagolom, így a sok fölösleg felülírja egymást, a nyelvi csomagokat meg kitörlöm (mert máskülönben fölöslegesen teleszemetelik a registry-t a Windows-t) és és onnan minden faszán telepíthető egyben, v. külön-külön is.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8873 üzenetére

    Nálam sweeper sosem okozott bajt, csak arra kellett figyelni, hogy pár fájlt nem távolít el, azokat kézzel kell. ATT sem okozott soha olyan hibát, amit jeleztél.

    Ha ATT-szal kilövöd a hotkey pollert, és kikapcsolod a progit, akkor előfordulhat, hogy CCC sem tölti be, ergo a win számára nem lesz 3D kártyád a gépben. ;)

    Érdemes megnézni a C csomagban, mi micsoda, mert a szarságokon kívül is minden többször van benne. Főleg a több verziósakra kell figyelni (pl. xp32-64-bit), de mint mondtam, W7-ben is az van.

    Hát, a HD4870-en komolyat lehet spórolni, és a zajszintet minimalizálni, amúgy az sem rossz, amikor régebbi játékkal csak félgőzön üzemelteted a karit, mert akkor egy kisebb VGA-n is jelentős megtakarítást érhetsz el hosszabb távon.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz SalvadorLynx #8876 üzenetére

    És lent meg több lett? :F Érdekes hiba lenne. Monitor digitálisban van?

    Ferlito: Attól ,hogy CCC-t használsz, ráadásul frissíted a progit.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Raypapa #8878 üzenetére

    Nézd vissza, többször volt már róla szó, vmit CCC-ben kell állítani (én rég nem használom). Digitális módban elméletileg nincs ilyen.

    Ferlito: Ha olvasnád a topicot, tudnád, hogy egy hibás telepítés miféle galibákat képes okozni, ráadásul nem is kell feltétlenül hülyének lennie a felhasználónak, az AMD megoldja ezt maga a telepítőcsomagjával.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Mulatságosak a CCC-hibák. :))

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Tamáska88 #8940 üzenetére

    Uninstall és pucolás driver sweeper-rel, majd kézzel (registry-t is), aztán installáld az új meghajtót, lehetőleg ne egyben, hanem a kicsomagolt könyvtárból, drivert pedig az eszközkezelőből! Valakinél ma éppen ez oldotta meg a problémát (azaz hogy pucolt, aztán nem futtatta az ATI telepítőjét).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Tamáska88 #8942 üzenetére

    Regedit-tel. Megkeresed az ATI technologies bejegyzéseket HKCU-ban és HKLM-ben, aztán DELETE.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Tamáska88 #8944 üzenetére

    Írtam: "a kicsomagolt könyvtárból, drivert pedig az eszközkezelőből", ergo amint kicsomagolta a cuccot a telepítő (te adhatod meg a mappát), kilépsz, és abból a mappából telepítesz.

    Steelmanus: Tán neked volt címezve? :F :N Csak megjegyeztem, mert látom, hogy folyamatosan szenved mindenki, és még csak kicsit sem olvas vissza a megoldásokért. (Nyilván most az ismételt kérdésekre gondolok.
    A 10.4 meghajtó állítólag mobil VGA-ra is jó, de ez ugye megint marketing. :)
    A W7-ben az a jó, hogy nálam pl. szépen megy minden hiba nélkül, aztán amikor felteszem a frissítéseket (drivereket, főképp ATI-t nem is), elkezd random fagyni, vagy nem indul. Bár egy pár ilyen hiba után most megint jó egy ideje.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Visormail #8962 üzenetére

    Meg kellene próbálnod a VGA órajeleit csökkenteni, hátha halódik a kari. Ha úgy is fenn áll a probléma, akkor valami driver-akadás lehet.

    Tamáska88: W7 alap driver sem megy vissza?

    kokoato: Na, ha ez a gáz, akkor +1 ok, amiért nem veszek GB-ot.

    pollai: Rendszerpucoló progit sem használsz, ami belecseszhet a reg-be v. a fájlokba? .Net hiba?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Daffni2 #8967 üzenetére

    Akkor nyilván csak azért Giga lapokban fordul elő. :U

    pollai: Akkor nekem is csak az OS reinst. Legközelebb ments partíciót VGA-driver telepítése előtt, AMD-vel szemben csak az biztonságos (AMD chipset driver hasonló).

    GuB3Ra: Mert megzavarodik az üzemmódváltástól (3D-2D).

    Tamáska88: Lásd pollai. Ha egyszer becseszett az AMD driver a rendszerbe, annak annyi, mindegy, hogy telepítés v. telepítő hiba miatt. Amúgy a darabonkénti installálással is sok hibát megspórolhat az ember, ha nem használja az AMD telepítőjét (driver eszközkezelőből, AVIVO, és ha kell, CCC a saját telepítőjével).

    Dictator^: Kábel nem mozdult el? Driver-t frissítettél? Táp rendben van?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz GuB3Ra #8983 üzenetére

    ATT-szal érdemes megpróbálni. Ott, ha beállítasz egy profilt, amíg az az alkalmazás fut, addig nem vált üzemmódot a kari. Kivéve, ha egy másik alkalmazáshoz más üzemmódot állítasz be, és azt belefuttatod a másikba.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Visormail #8989 üzenetére

    CCC-nek, ugyebár, van egy setup.exe-je, csak az egyéb nyelvi csomagokat kell eltávolítani, hogy ne szemeteljék tele a rendszert.
    Megj.: Véletlenül sem telepítek CCC-t. :P
    Catalyst Install Manager nem kell, az okozza a legtöbb galibát.
    Ha valamiről nem tudod, micsoda, miért telepíted fel? :F
    Semmi mást nem telepítek, mint a driver-t eszközkezelőből, ill. az AVIVO msi csomagját (videó kódoláshoz), és soha nincsenek ilyen atkmdiag + driver frissítés + mittomén miféle hibák a gépemen, valamint minden teljesen rendben működik. (ATT persze fent van.)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Visormail #8992 üzenetére

    CCCUtility.msi-t próbáltad?
    Amúgy CCC-t, mint írtam, sosem telepítek, másrészről meg ott a Hydravision, az AVIVO, ha valaki ezeket a funkciókat telepíti (AVIVO-val pl. megszabadulhatunk a mindenféle codec-csomagok okozta számtalan hibától), a lényeg az ATI telepítőjének megkerülése.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz niklebi #9005 üzenetére

    Catalyst-ben sehogy. Olvasd el a cikket róla a Logout-on, de úgy rémlik, az nV kezelőfelületén kell kikapcsolni.

    dani_golf: CCC-ben kell vmit kapcsolni, olvass vissza, mert kb. 100X volt már ez a probléma. Én nem CCC-zek, és a monitorom is OK, úgyhogy nem tudom.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Ezt "szeretem" az AMD-ben, ha komponensenként töltöm a meghajtót, 250MB-ot zabál fel az adatkorlátos mobilnetem (és a teszteléshez XP-s CCC verziót nem is töltök külön, mert ua. van a W7-ben), miközben használok belőle 55MB-ot. :(( :W Kéne az AMD-nek MB-onként fizetnie 5Ft-ot... :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Viktor77 #9023 üzenetére

    Talán nem a Catalyst meghajtóról van szó? :F Azt tudom, hogy a világ nagyobbik fele leszarja a világ kisebbik felét, ahogy a hardver/szoftver/stb. gyártók számára is csak a nagyobb fél létezik, meg azt is, hogy egyesek ezt a rendszert hogyan szolgálják ki. Attól még jogom van megjegyezni, hogy míg nem is olyan régen az "individual components" valóban ezeket a részszoftvereket jelentette, egy ideje már mindenhez (pl. az 1.5MB-os AVIVO telepítőhöz) hozzácsomagolják a teljes Catalyst telepítőt (azaz a részek még csak véletlenül sem "individual components"). Szóval a jelenség (megtévesztés) ide tartozik. :P

    Abu85: Mindig beszól, hagyni kell, hadd élvezze. :)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9026 üzenetére

    Na igen, de meghagyhatták volna külön a telepítőt is, ha már az "individual" jelentéséhez ragaszkodunk. Amúgy, ahogy látom, ezzel az újabb telepítővel is éppen elég baja van rengeteg embernek.
    Értettem. :R

    Zoli-206: Én sosem teszem fel. Igaz, nem is AMD-s konfigom van. ;] Amúgy érdemes óvatosan bánni vele, anno 580X-es lapomban az SB driver lőtte ki a CF-t, amikor megjelentek az újabb AMD chipsetek (ahogy már csak az AMD szokta avultatni a hardvereit). Ma már nincs ilyen gondom (lásd fent). :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #9031 üzenetére

    Írtam, hogy tesztelésre, csak el kellene olvasnod, amire válaszolsz. :B ;)
    Megnéztem a W7 + XP drivert: önmagukban 57,7MB-ot nyomnak, a telepítőjük 78,3MB. Az egész Catalyst csomag (XP CCC nélkül) 250MB, kicsomagolva és szeméttelenítve 150MB, amit ráadásul kisebbre összelehet csomagolni, mint a szarul csomagolt AMD telepítők.
    A CF-ről meg nem is szóltam.

    moonguru: Ha elvesztek valamitől a felbontások (nálam nV-ATI VGA cserénél fordult elő, hiába pucoltam rendesen a meghajtót, érdekes módon ATI-nV-nél nem volt ilyen), akkor vsz csak OS reinst segít. Én legalábbis sem monitor, sem VGA-driverrel nem tudtam visszahozni. Persze ez is lehet hardver-specifikus hiba, ahogy más okból is fakadhat.

    hfrankee: Keress rá, ill. nézd meg driver-letöltő oldalakon, mert az AMD jó ideje nem adja a saját régebbi drivereit, nyilván nem véletlenül (avultatás).

    F_Zolee: Én eddig is mondtam, mindig lehurrogtak érte.

    westcoastog: Hónapok óta pre- v. béta néven adja ki az AMD a "rendes" meghajtót, a végleges pedig a hotfix lesz (lásd a megjelenési dátumokat). Így küszöbölték ki, hogy mindig hotfixet adjanak ki. :D

    Abu85: Nem hiszem, hogy a felhasználókat érdekelné, miért b.sznak ki velük, vagy miért adtak el nekik hibás VGA-t. :N Úgy látom, megint az egyéb hibákat leplezik ezzel az órajel emeléssel (ahogy a HD4870-ek RAM-jai is azért kénytelenek gyárilag 2D-ben is 3D frekin járni, hogy kiküszöböljék a villódzást). Szerencsére ATT-t használok, így nem kényszerülök ilyesféle problémákkal (sem) szembesülni, de ez azokat kevéssé vigasztalja, akik a CCC-t használják. :(((
    Az már más kérdés, hogy egyeseknél az alacsony órajel, másoknál meg a magasabb okoz gondot (azzal a sok felhasználóval csak a gond van :DDD ), ami ugye nem lenne stabil meghajtóval.

    Viktor77: Akkor a kedvedért +1X leírom, hogy nem a letöltési metódusba (+1 szó, amelynek nem ismered a jelentését) "kötöttem bele", hanem abba, hogy az "individual" (javaslom, járj utána e szó jelentésének is), csomagokhoz hozzácsomagolják az oda nem tartozó részeket, és nem teszik valóban önállóan letölthetővé a csomag részeit, pl. drivert, AVIVO-t, stb azok számára, akik képesek segédlet nélkül is programokat/meghajtókat telepíteni (ahogy régebben volt). Szerintem hiba, szerinted nem, de ez egyéni mérlegelés kérdése, nem vagyok köteles egyetérteni veled. :) Attól ez még a topicba illik, hogy neked nem tetszik. Az OFF-ot magamtól is jelzem.

    Szerintem a "hülyeség" abba belekötni, aki a Catalyst csomag ilyen-olyan hibáiról szól (nem egyedüliként), miközben ha nem lennének ezek a hibák, akkor nyilván nem lenne miről beszélni. Szóval ha kifogásod van az ellen, hogy szólok a Catalyst hibáiról, fordulj az AMD-hez, hogy adjanak ki hibátlan meghajtót, ami kutya kötelességük lenne (lásd: terméktámogatás a megvásárolt termékhez). :P

    Kíváncsi vagyok, hogy ha nem használod a hibás ATI drivert (vagy adott esetben nV-t), akkor vajon mivel vezérled a megjelenítődet (+1X a hülyeségről). :P Nyilván erre nem tudsz válaszolni, főleg, hogy az nem OFF lenne. :U

    Hogy ki nem illik a topicba, ahhoz elég megnézni a hsz-aidat. Tudod, moderátornak lenni nem azt jelenti, hogy szükségtelenül, öncélúan beszólogatsz és rendezkedsz a topicokban (miközben pü. is lehet figyelmeztetni valakit, ha vét a szabályok ellen, amit én nem tettem). De lehet, hogy ebben is eltér az értelmezésünk. :) A személyes problémáidat szíveskedj személyes üzenetben jelezni, hogy kövesd a PH szabályzatát, amely betartása felett őrködnöd kellene, mert így eléggé árulkodó a viselkedésed. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Viktor77 #9054 üzenetére

    :C Sikerült megint a topicba OFF-olnod. :C Nem akarlak személy szerint téged minősíteni (és senki mást sem), csak a véleményemet írtam le arról, amit csinálsz. Még egyetlen hsz-omra sem válaszoltál, mert az hogy a válasz gombbal írsz valamit, még nem jelent semmit. Részemről ezután majd akkor válaszolok neked, ha egy adott topicban képes leszel ON hsz-t produkálni. Csak ennyit akartam, modi vagy, légy szíves, töröld ki az OFF hsz-okat. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz twine #9055 üzenetére

    Megint elérhetők? Akkor visszaszívom, amit írtam a régi driverekről, de hónapokig nem lehetett elérni őket. Kösz. :R

    Szerintem ez a 3D tech még elég gáz, és azt nem tudom, hogy sima szemüveggel milyen a 3D élmény (vsz. nem teljes), de talán nem véletlenül gyártanak speciális 3D szemüvegeket egy-egy adott hardverhez, ahogy az nV-nak is vannak ezzel szállított modelljei. Az viszont a 3D-megjelenítésről elmondható, hogy csak a minőségi cuccok képesek nagyjából fejfájásmentes megjelenítésre, pl. nemrég hozták csak ki a "szem-eltakaró" szemüveget (az egyik szemet mindig takarja, természetesen felváltva :DDD ), amely eddig a legjobban képes csökkenteni a fejfájást. Amíg mindkét szemed egyszerre látja a különböző képeket, a jelenség a legjobb technikával is megmarad.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9057 üzenetére

    Én is tisztában vagyok mindezzel, csak mint látom, éppen az a helyzet állt elő, hogy egyeseknek az alacsonyabb órajel kellene, mert úgy is stabil a kártyájuk, másoknak meg nem stabil, ezért az emelt órajelekkel küszöbölik ki a hibát, ami viszont az előző csoportnak nem tetszik. Viszont, ha minden kártya stabil lenne az alacsonyabb órajeleken, akkor mindenki elégedett lehetne. :)

    A javaslat, hogy "ha stabil terméket akarsz, akkor ne használj ATT-t", nem helytálló, ugyanis azt sejteti, hogy ATT-szal semmiképpen nem lesz stabil a rendszer, ami nem igaz. :N Attól, hogy ATT-szal nincs garantálva a stabilitás, attól még nem lesz instabil a VGA, ha valaki ATT-t használ, ahogy, el kell ismerned, a CCC csomaggal sem feltétlenül garantált a stabilitás. ATT-t lehet használni gyári beállításokkal is (sokan úgy is használják), akár csak a finombeállítások, vagy a hűtés-szabályozás kedvéért, vagy pl. HD4870-nél a folyamatos üzemmódváltások (minden megnyitott ablaknál felugrik a kari 3D-be, és felpörög a venti is) kiküszöbölésére. Látnod kell azt is, hogy a CCC többször okoz olyan, megoldhatatlan problémát (pl. anno volt ilyen a kényszerített mód működésképtelensége, vagy a képfrissítés), amely ATT-szal kiküszöbölhető. Persze ATT-szal is előfordult olyan gond, amelyhez meg CCC kellett, na, akkor van meglőve az egyszeri user, ha mindkét probléma felmerül a gépén. :DDD

    A tuningot illetően teljes mértékben egyetértünk, arra aztán tényleg nincs garancia, bár az MSI és az ASUS vállal VModra is, csak nem az elérhető órajelekre. :)

    A tesztkörnyezet egy dolog, annak botor dolog hinni (akárhány hardveren tesztelnek), hiszen amint kikerül egy meghajtó, egy rakás embernél problémát okoz (ergo a teszt-stabilitás puszta marketing). És a mezei ATI-felhasználók többsége, akik csak feltelepítik a csomagot, és várják, hogy minden rendben működjön, nyilván nem véletlenül mérgelődik emiatt. Rajtuk kell(ene) segíteni, én is azt próbálom, mert nekik az nem megoldás, ha leírom, hogy nálam OK a rendszer, tehát az bizonyosan stabil, és mindenkinél annak kell lennie. :)

    Csakhogy az még mindig nem lesz "valós" 3D.

    twine: Nem én vagyok sértődős. :) Ha nem kedvelsz valakit, és meg sem hallgatod, akkor várj csak a válaszra, nem az én bajom.

    Viktor77: Nos, amit ON írtál, arra már rég válaszoltam, csak nem azzal voltál elfoglalva. :) Akkor ezt is +1X: XP (CCC nélkül) + W7 x64 230MB (úgy jön össze, hogy Intézőben kijelölöm a könyvtárukat, és lekérem a tulajdonságait :) ), kicsomagolva 250MB (ennyit a csomagolási technikáról), a duplikálásokat (telepítő, stb) kiszedve csak 155MB. A "gondom" nekem csak annyi, hogy régebben az individual pack-ek valóban az egyes komponenseket takarták. Akkor nyilván még arra a sztem logikus feltevésre gondoltak, hogy aki komponenseket akar telepíteni, annak elég az, aki meg ezt nem tudja, v. nem akarja, az letölti egyben a csomagot. Most meg külön idő- és munkaráfordítással szedhetem szét a csomagokat, hogy azt telepítsem, amire valóban szükségem van (és igen, a felhasználók egy csoportja számára bosszantó). A választási lehetőség hiányzik, és persze elismerem, hogy az extra adatforgalom csak a az adatkorlátos internetezők problémája, de azért nem én vagyok az egyetlen ilyen. :R
    Smiley-ket nem véletlenül használ az ember, csak nem mindenki veszi figyelembe. :)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz bigdigit #9069 üzenetére

    Na, ezért mit fogsz kapni! :N De így már mindenki várja a 10.6-ost, és ez a cél.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Ottoka #9075 üzenetére

    Hiába jelzed a hibát, a válasz a marketing fejlesztése lesz, nem a meghajtóé. nV-nál sem garantált a hibamentes meghajtó, lásd pl. nemrég a venti fordulatát nem szabályozó FWare, amitől kezdtek szépen megfőni a kártyák.
    Marad az ATT, azzal a CCC-okozta hibákat lehet orvosolni, a driver-ét persze azzal is kevésbé.

    Viktor77: Az AMD meghajtó hibái nagyon szoftver- és hardverspecifikusak, de sokszor még a beállításokra is érzékenyek, ezért az, hogy nálad nincsen probléma, nem jelenti a meghajtó tökéletességét (erre már sokszor figyelmeztettem). Volt pl. hogy 1280x1024-ben lassabb volt egy játék, mint 1680x1050-ben, mert arra a felbontásra éppen nem optimalizálták a meghajtót. Ugyanígy előfordul, hogy egy HD3870-es karin rendben megy valami, HD5770-esen meg nem, és vice versa. Mindez csak azt jelzi, hogy komplex driver helyett sajnos csak egy rakás "foltot" kapunk, és mivel lehetetlen ennyi foltot minden hardverre letesztelni, nyilván újabb lyukak keletkeznek. Régen ugye az ember feltett egy meghajtót, és minden játék szépen futott, ma már egy 150MB-os programcsomag kell a hibajavításokra, vagy inkább elfedésükre (lásd bizonyos eljárások kikapcsolását egyes alkalmazásoknál).

    Bármi mentséget próbálnak is találni a hibákra, valójában azzal van a probléma, hogy a felhasználó a megvásárolt hardverét szeretné egy telepítés után hibamentesen használni, de ha megfeszül, sem tudja. Te sem zárnád a szívedbe a kocsid szervizét, ha minden javítás után újabb hibákkal kellene visszavinned néhány hetenként. Sajnos PC hardver- és szoftverfronton az ilyesmi teljesen mindennapos, és sokak számára elfogadható. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9078 üzenetére

    De, pontosan tudom, mit jelent a tuning, azt is, hogy nem kötelező használni, nem tudom, mit értettél félre. Emellett én még mindig a Catalyst problémáiról beszélek, nem a tuning okozta hibákról. Ha jól értettem, a CCC volt az, amely nem vette le az órajeleket annyira, mint az előző meghajtónál, nem valami 3rd party program.

    Ha az AMD a stabilitást tartja szem előtt, miért nem stabil sosem a meghajtója (lásd a problémákat különböző játékokkal?

    Azt is írtam, hogy olvasom a topicban, mások milyen hibákkal szembesülnek, akik nem jártasak annyira a számítástechnikában, mint te vagy én. Attól, hogy a rendszerem stabil, az egyes meghajtók egyes hibáival én is találkozom (pl. Dirt 2 menüjének belassulása, OGL fekete maszatolása Borderlands-ben, stb).

    Az, hogy az OS is okoz hibát, még nem jelenti, hogy a CCC hibátlan, az meg nyilvánvaló, hogy sok hibát a laikusok hajlamosak a VGA meghajtóra fogni (ahogy ATT-ra is fognak sok nem, általa okozott hibát), de hát ők csak azt látják, hogy feltelepítik a meghajtót, és valami nem működik rendben. Egy átlagembernek nem kell tájékozottnak lennie számítástechnikai kérdésekben, amúgy meg a driver készítője kellene hogy megfeleljen az OS követelményeinek, nem fordítva. Ebben szintén lehetnek problémák, no de az átlag felhasználónak megint csak nem kellene ezzel foglalkoznia, ezt az OS és a hardver gyártójának kellene megoldania, mielőtt a piacra dobják a termékeiket.

    Az, hogy egy rakás ember rosszul távolítja el/frissíti a meghajtót, megint csak nem bizonyítja a CCC hibátlanságát. Lássuk be, az egyszeri user számára az lenne az elfogadható, hogy a hardverre 1X feltelepíti a rendszert és a meghajtókat, attól kezdve minden hibamentesen működik (és még csak hibalehetőség sincs frissítésekkel). És jelen esetben az AMD felelőssége éppen az, hogy ezt nem képes biztosítani, hiszen (lásd a topic) hónapról hónapra javítanak valami hibát, és produkálnak újabbakat, minden egyes megjelent játékkal.

    Viktor77: No de a képminőség és a szolgáltatások miatt ATI kártyát vettem, ennek kellene működni. Az autós hasonlatnál maradva, ha veszel egy kocsit, és hibás, akkor rögtön másikat veszel? A VGA-knál maradva sajnos az üzletben nem cserélik át a VGA-mat a driver hibái miatt egy nVidiára, és az AMD sem fedezi az anyagi veszteséget.
    Az nem szidás, ha a problémákról beszélünk. Itt is a felelősség a kérdés (számomra nem): azaz hogy az elégedetlen vásárló felelős a hibás termékből fakadó elégedetlenségért, vagy az a gyártó, amelyik a hibás terméket kiadja. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9088 üzenetére

    Amikor használtam, még levette, legalábbis HD4870-nél a GPU-ét, a RAM fent maradt. Vagy már olyan régen volt, hogy rosszul emléxem? :F :B A tuning nálam a finomhangolást jelenti (ami a szó jelentése is). Attól, hogy valaki pusztán bekapcsolja az Overdrive-t, még nem tuningolt az égadta világon semmit.

    Én a játékokban fellépő bugokról írtam az előbb is, egy driver pedig akkor stabil, ha SEMMIBEN nem hibázik, nem attól, hogy nem fagy szét alatta rendszer (lehet, másképp értelmeztük a fogalmat).

    Hát éppen arról beszéltem, hogy a VGA világa ilyen (állandó frissítgetés), ami, bármit mondanak is, nem a felhasználók érdeke. Nekik az kéne, ami a mai erőltetett avultatás előtt volt, hogy feltelepítik a rendszerüket, és attól kezdve minden rendben működik.

    Lassan csak megértjük egymást. :DDD :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9092 üzenetére

    Csak akkor finomhangolok, ha eltérek a gyári beállításoktól. :N Az, hogy "tuning-módba" kapcsol a CCC, az egy másik dolog.

    A bug miért nem stabilitási probléma? :F Bizony azt jelenti, hogy nem működik rendben a VGA, márpedig akkor nem stabil.

    Tudom, hogy sok a program, és komplexek a meghajtók, de talán nem kellett volna annyira túlbonyolítani. Régen is sok program volt, de csak driver, nem kellett mindenféle segédprogram hozzá (áldott DOS-os idők, amikor még nem futott 100 szükségtelen baromság a háttérben :DDD ). Itt is az a baj, hogy agyon-vissza bonyolítanak mindent, aztán nincs, aki képes lenne rendesen leprogramozni, és itt megint csak oda lyukadunk ki, hogy az erőltetett avultatás miatt lényegében nincs idő KÉSZterméket létrehozni (nem csak PC hardvert és szoftvert, hanem mást sem).

    Én sosem vitáztam azzal, hogy az AMD csak a gyári meghajtóért felel (de minek? :DDD ), ezt valamiért még mindig nem akarod megérteni. Sosem kértem, hogy az AMD feleljen a tuningprogramokért, még a sajátjáért sem, csak azt a felelősséget kértem számon, amely elvárható lenne, azaz a driver hibamentes működését. ;)

    Visormail: Bocs, ha nagyításnak tűnik. :DDD :R Én ált. csak amellett állok ki, hogy ne hurrogják már le egyesek azokat, akiknél előjönnek bizonyos meghajtóhibák csak azért, mert náluk nincsenek (ugyanis erősen hardverspecifikusak az AMD bugjai). Azt meg tapasztalatból mondom, hogy ha nem használom az AMD telepítőjét, semmi problémát nem okoz a meghajtók cserélgetése, még az avultatás sem (sőt, eltávolítani sem kell semmit!). De ez az, amit, mint te is írtad (és én is már többször), hogy az átlag user ezt nem tudja, ő csak telepítené/frissítené a meghajtóját a gyári szoftverrel (és ekkor Abu85 elkezd beszélni a 3rd programokról, amelyeknek semmi közük a problémához :((( ).
    Egyébként előfordul, hogy az AMD telepítője frissíthetetlenné teszi az aktuális drivert, aztán lehet OS-t újratelepíteni v. visszaállítani (mert még kiirtani sem lehet, olyan eldugott beállításokat változtat meg valahol), HD3870-es koromban találkoztam ezzel a jelenséggel is.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ittakary #9153 üzenetére

    Tudtommal van. Próbáld az ATT XCoderét (ATT-t nem kell futtatni, csak telepítse föl az XCoder-t), azzal még válogathatsz is, hogy GPU-t v. CPU-t használjon, nem beszélve arról a rengeteg beállítási lehetőségről, amelyek CCC-ben nincsenek. Ha nincs támogatva a GPU, akkor szürke lesz a választási négyszög. Nálam mondjuk a HD4870 lassabban kódol, mint a CPU, ez a GPU-s kódolás csak gyengébb gépeken jelent gyorsabb működést.

    Ace Ventura: Az újabb AMD meghajtókkal egyre több régi játék lesz bugos, esetleg el sem indulnak. Fraps-nek melyik verzióját használod? Nálam semmilyen programnál sem fekete kockázott (persze ez is lehet hardverfüggő). ATT FPS-számlálóját is lehet használni, v. RivaTuner-t ugyanerre. Célszerűbb lenne amúgy háttérben monitoroznod, mert az OSD-s progik lassítják a megjelenítést.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Alastair' #9161 üzenetére

    Nem kottyan meg? :F :Y Próbáltad DX10-ben Very High grafikával? Olyan szaggatást fogsz látni, ellenségeknél meg diavetítést, hogy csak na. :((( Még AA nélkül is. Hiába van 40-50FPS-ed, az optimalizálatlanság miatt simán 20 alá esik a terhelőbb részeknél.
    Ha csak nem raktak a meghajtóba valami csalást 10.5-tel, mert 10.3-4-gyel a fentieket tapasztaltam.

    DS ott hagy a System32 könyvtárban a driverrel később felülírt 5 fájlt (futtasd csak 2x egymás után, újra meg fogja találni), ill. reg-bejegyzéseket is meghagy. Ettől függetlenül nem rossz progi, csak az is okozott már problémát egyeseknél.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9162 üzenetére

    Én is tudom, hogy az OD bekapcsolásával tuning-módba lépek, és hogy ez mit jelent, de attól a tuning-mód bekapcsolása még nem tuning.

    Tehát ha a szobaventilátorod csak néha lassul be, amúgy hűt rendesen, akkor stabilan működik? :N

    Éppen azt mondom, hogy a komplexitás miatt több idő kéne egy hardver/szoftver kiadására, nem pedig hónapról hónapra szívatni jelen esetben a VGA-tulajdonosokat. Nyilván akkor kisebb lenne a profit, de nagyobb a vásárlók elégedettsége, amiből is világosan látszik, mennyire vagyunk fontosak a hardver/szoftvergyártóknak a marketing-lózungok ellenére.
    Ha emléxel még, HD3870-nel volt pl. az, hogy a megjelenése után 7 hónappal adtak ki olyan meghajtót, amelytől 15-20%-kal gyorsult a kari MINDENBEN (ennyit a fene nagy törekvésről a felhasználók támogatását illetően), pár hónap múlva meg itt volt az utódja, és kezdődhetett az egész elölről.

    Lord Vader: Hát, az "átlagos hely" sajna pont nem az, ahol szükség lenne a zökkenőmentes működésére, ott tényleg magas az FPS-szám. Én 1680x1050-ben játszom. Amúgy elég gázos (és bugos, még patchelve is) a játék, és a legundorítóbb az, hogy a szörnyek még 30-40FPS-szel is fél méterenként teleportálnak előre (aztán találd el őket) a lá STALKER, a folyamatos mozgásról nem is hallottak a programozók. Szóval ilyen esetben hiába a magas FPS is.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Ace Ventura #9169 üzenetére

    Hát én mit szóljak, a minap újra akartam játszani a Republic Commando-t, meg sem nyekkent (és azóta sem mondta meg egyetlen ATI-fanatikus sem, hogy hogyan lehetne használhatóvá tenni :DDD ). Anno 1600Pro-n még végig tudtam játszani, csak szerettem volna grafikailag is kiélvezni, nem butított megjelenítéssel, és 1024x768-ban. Ahogy betölti az első pályát, kampec, ha mentést töltök be, akkor is, ergo a 3D megjelenítés van lqrwa.
    ATT-szal 1-esével ki/be tudod kapcsolni a különböző eljárásokat, esetleg játssz el vele. De nekem is megvan (Gold), felteszem, és majd holnap jelzek, hogy nálam miképp működik. Sajna ugye 2D-ben megy a játék, szóval azt meg nem nagyon lehet manipulálni ATT-szal sem. Procit nem próbáltad leszabályozni? Csak mert sok játékot a gyors proci zavar össze. Amúgy játszottam több ATI kártyán is gond nélkül, HD3870-ig bezárólag, és nem volt gond, szóval itt is inkább avultatás lesz, ha nem CPU-ra, vagy valami másra érzékeny, mert láttam már olyat is.

    Abu85: Lenne még pár kötelességük (pl. hogy az egyszer már meglévő támogatást ne qrják el)... :(

    Mian: Mákod van, nekem el van mentve a 9.9, mert ez az utolsó HD4-re gyúrt meghajtó. Csak írd meg, hogy XP-s, vagy W7/Vista, illetve 32 v. 64 bit kell-e, aztán felteszem rapídsörre. Szerencsére szét van bontva, az a 3MB belefér a mobilnetembe. Amúgy miért kell AVIVO-ból a 9.9, abból pont célszerű a legfrissebbet feltenni, és nem is szokott bezavarni, ha csak nem tesz fel az ember vmi fölösleges codec-csomagot.

    bmg456: Célszerűbb lenne a gyári oldalról leszedned a meghajtót (még ha régebbi is), ha jól rémlik, a PC is ad ki sajátot (ezt nem véletlenül szokta több gyártó is). Ha jogosultsági hiba, akkor lásd alább.

    Sárpac: Oda csomagolod ki a Catalyst-et, ahova akarod. Ha a saját rendszered nem enged a saját gépedhez (na, ez fel tudja b.szni az agyamat :(( ), máshova kell kicsomagolni, és voilá!

    XenHai: Catalyst AI beállítás.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz XenHai #9183 üzenetére

    A játékok felülvezérlése. CF-nél ált. ki kell kapcsolni. Csak driverből nem megy a CF (alacsonyabb FPS-eket kell kapnod), azt CCC-ben (v. ATT-ban) be kell kapcsolni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz XenHai #9186 üzenetére

    Hát azt, hogy működjön. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák