Új hozzászólás Aktív témák

  • mongi

    senior tag

    Hello Guruk!

    Belefutottam én is egy igen kellemetlen hibába, és nem tudom rá a megoldást.Így nagy szükségem lenne a segítségetekre.A hiba a következő:
    Gép:
    -OS: windows7 x64 ultimate HU
    -Asrock M3A785gmh/128 (785G, HD4200,...stb)
    -AMD 5200 (nem pluszos!) 2.3ghz AM3
    -4GB ddr3 1333 (2x1gb, 1x 2gb)
    -Powercolor ATI HD4650 PCI-E, 1GB gddr3
    -2x sata hdd
    -1-x DVD-RW
    -350W táp
    -HDMI-n 32" samsung hd-ready tv

    A hibajelenség:
    Catalystot (11.3, 11.4, 10.3) telepítve a gépre, az IGP rendesen működik.
    Biosban beállítom hogy a PCIe az elsődleges vga kártya, a pcie kártya betevése után az igp-t eltávolítva az eszközkezelőben (driver uninstall) illetve elötte az ati eltávolítóval kiszedve a catalystot, felismeri a hd4650-est, és a win7 telepíti hozzá a saját WDM1.1 driverét. ezzel megy is a vga, de csak fél sebességgel (kb. 12Gb/sec, 23GB/sec helyett, a GDDR3 400mhz-en 667 helyett...). Amint fel szeretném rakni a catalystot a telepítés után a kép hirtelen szétesik, fagyogat, majd zöld/fekete pöttyökkel rakja tele a képet, néhányszor kikapcsolja a képet, majd vissza. Képet ezért nem tudok prezentálni, mivel csontra fagy a gép. Azóta a 11.4 catalystot sem lehet törölni, lefagy az uninstall alatt (azt hiszem controll center törlésekor) javításra sem reagál.
    A vga gyári driverével is ugyanezt csinálja. Másik gépben még nem teszteltem a vga-t, de szerintem nem abban van a bibi, ha megy a win gyári 1.1-es driverével (3D intenzív alkalmazások is mennek, csak lassabban, és ez dühít :DDD).

    Mit tanácsoltok, mit tegyek?
    Amúgy a gép tiszta, a vga vadonat új.
    A win nem teleszemetelt, de ma megpróbálkozok azért egy másik hdd-re feldobni egy új 64bitest.

    .......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

Új hozzászólás Aktív témák