Új hozzászólás Aktív témák

  • shotika

    őstag

    válasz newmoonlight #678 üzenetére

    Van igazság abban, amiket írsz, de ne feledjük, a Cod4 jó időben jött, jó helyen. 5-6 évig csak világháborús játékok jöttek orrba-szájba, a végére már nekem is herótom lett a témától. Viszont a (hazai) sikeréhez vitathatatlanul közrejátszott, hogy a játékosok nagyrésze lewarezolta, így aztán bőven volt játékosszám. Aztán jött az MW2 (CoD5-öt haggyuk, én is csíptem, de tényleg nem volt más, mint egy átskinelt MW1), a P2P, a dedikált szerverek hiánya, és a látványosan a konzolok felé húzás. Utána mi volt? Minősíthetetlen konzolportok egymás- után (BO1, Ghosts, AW), minimális fejlődés szinte minden téren. Talán a Black Ops 2 volt a leginkább játszható (bár ott meg a lagg kompot szerettük ugye a legjobban:D), míg a BO3 egy az egyben ugyanaz volt, csak lehetett ugrálni is - ami nekem speciel nagyon bejött; a "hiteles" érzést sose a codtól kellett várni, már az első részben is csipőből tüzeltünk az lmg-kel rohanás közben.

    Szerintem, ha jövőre vissza is térnek a világháborúba, az se fogja megmenteni már ezt a sorozatot. A számok is ezt tükrözik. Most már nem csak PC-n haldoklik a brand.

    Játszogattam az új résszel is természetesen, de még mindig nem látok innovációt, érdemi változást benne. Ugyanazokat a bevált ötleteket puffogtatják, amivel annak idején "betörtek a piacra". Utolsó pillanatban elkapott kéz, 10 percenként egy áruló katona, robbanás vagy nagyobb akció előtti csendélet. Most még a pörgő ritmust is, ami a sorozat védjegye volt, is megtörik űrvadászos, egytucat mellék küldetésekkel. SOkan mondják, hogy egy akciófilmre hasonlít a sorozat, igaz is, de ahogy a filmeknél, itt is érdemes lenne valami újat behozni, mert már nagyon unalmas. BO3 kampányt már végig se vittem, annyira tök érdektelen az egész.

    Multiplayert nem próbáltam, gondolkoztam, hogy megveszem a játékot, de a nem akarok 1000 emberrel játszogatni, holt üres szervereken, egy össze-vissza droppoló cuccal.

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Új hozzászólás Aktív témák