Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz knbs #1118 üzenetére

    Abban egyetértek, hogy ha igazán kedvelsz egy gámát és azt szeretnéd, hogy legyen folytatása, akkor vedd meg eredetiben, hogy üzleti szempontból megérje a készítőknek is folytatni.
    Szórólapozni hála Istennek nem kell járnom. ;)
    De én spec úgy gondolkodom, hogy évi 300.000-nél nem költök többet a gépre. Na most 2006-ban ezt túlléptem, mert rögtön januárban vettem egy 20''-os TFT-t
    130 ezerért és ugye ehhez hozzájön a 120 ezer ami az internet előfizetés és akkor jönnek még csak ehhez hozzá a tavaji fejlesztések, a 7800GT, az ABIT IL9 PRO, 500 GB SATA2 HDD.
    ...és most megint ott tartok , hogy cserélhetek mindent. A proci gyakorlatilag tavaj kimaradt, szóval az már égető (3GHz/2MB-szólómagos) , az új gámákhoz kevés a 7800GT, az új procihoz deszka is kell, a ramom is 677-es... Egyszerűen képtelen vagyok a jövedelmemből többet költeni a gépre, mert ott az autó, bármikor lehetnek plussz kiadások stb. stb. Ennyi van rá. Lehetne több is, de akkor onnan vonnék el , ahonnan nem szeretnék, mert fontosnak tartom hogy azok is meglegyenek. Bútort is kell vásárolni, elektronikai cikkeket is stb.
    Szerintem 300.000 forint nem kevés évente a magyar átlagbérekhez képest és azt gondolom, hogy ha ez a piac, akkor erre a piacra kell belépniük a szoftvercégeknek és árusítsák a sláger videokártyák mellé a játékokat csomagban. Néha látok is ilyet.
    Továbbá (a külön árusítást nézve) ha Magyarországon tízezer forint egy ötezer forintos játék annak semmi köze a szoftver készítőihez, ugyanis a jogdíj az ötezres árban is ugyanannyi mint a tízezresben. Ez nem más, mint luxusprofit. Az alapanyag (üres dvd,papír,festék,tok) itthon is ugyanannyi, mint külföldön, csak egyszer kell elhozni a szoftvert, nincs szállítási díj, ezért itthon az árnak fillérre egyeznie kellene.
    :(((

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák