Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz vans? #63155 üzenetére

    Nekünk is Moulinex gép van és OW3501 névre hallgat. Azt, hogy melyik a jó kenyérsütő és hogy mennyitől kezdődnek az árak változó. Sok a user error is, és nem lehet kiszűrni jól, hogy melyik történetben volt hibás a gép. Egy biztos, be kell tartani a recepteket és a leírást, mert egész egyszerűen nem lesz olyan az eredmény mint amit vársz.

    A BL80 tapasztalataink alapján több vizet vesz fel kicsit mint a BL55, meg több benne az értékes anyag. Nekem személy szerint jobban ízlik. A BL55-el viszont egyértelműen ropogósabb a héja. Ez egyébként a sütőben sütésre vonatkozik. Sőt, ha ebből a két lisztből használunk akkor többnyire sütőben sül ki. A kenyérgépben nem annyira jó az íze...

    A fenti két liszhez képest a graham, teljes kiörlésű, rozs, tönköly lisztek nagyobb folyadékmennyiséget igényelnek. Szárazabbak. Mi van, hogy tejet vagy víz/tej keveréket használunk folyadéknak. A tej emulgeálószerként működik. Jobb lesz a keveredés. Ezeket a liszteket kevergetni szoktuk valamilyen kombinációban de a lényeg, hogy a száraz anyag/ folyadék arányra mindig figyelni kell.

    A sípszó után nálunk is üzenet helyett magokat lehet hagyni a kenyérben. De egyébként a kis könyvben le van írva minden program esetén, hogy a teljes program időtartam milyen fázisokra bontható fel és az mennyi ideig tart. Ez jó mert adott esetben tudsz korrigálni...

    Egyébként minden kenyér amit sütöttünk normálisan kenhető volt. Nem is nagyon értem milyen lehet az amiről beszélsz.
    Amúgy meg az van amit DeFranco is ír. Ha kemény a vaj, akkor én is olvasztom mert annyira kemény, hogy annak jó vége ott már nem lesz ha nekiállok késsel.

    Mi inkább friss élesztőt szeretjük jobban. Por élesztőt csak Ciabatta-hoz használunk.

    Ezt korábban sütöttük: Kenyérsütőgéppel
    Ez meg egy különleges kalács szintén kenyérsütővel

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák