Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    (#63114) CoolBoy323: Alapvetően kenyérlisztet használunk mi is alap fehér kenyérhez. A BL55-t max hozzáadjuk valamilyen mennyiségben. De van, hogy az van benne nagyrészt...mindig variáljuk az összetételt. Van még pár lisztféle a tarsolyban...

    (#63115) Saint_: Nem tudom mi van abban amit ott árulnak, de szerintem te sem. Pont ez a gond. Alidba meg Lidlbe oda szokták írni 3-as betűmérettel, hogy E93432...stb. Köszi...

    De anyagi szempontból is jobban megéri. 1kg lisztből és az ehhez arányosan tartozó hozzávalókból egy 1,5kg-os kenyér jön ki. De ez bármilyen kenyér lehet... nem kizárólag "fehér". Teljes kiőrölésű, graham, rozs, tönkölybúzaliszt...stb. Nézd meg ilyen "extra" tartalmú kenyereket milyen áron kapsz. Itt még jobban érzékelhető a különbség mind árban mind minőségben. De lehet még dúsítani lenmaggal, szezámmaggal, napraforgó maggal amit láthatsz is a boltokban....csak éppen 400Ft egy 250g-os mini vekni. Otthon meg abból a 400-ból kb kijön a kiló... vagy több. A minőséget is lehetne boncolgatni tápérték és eltarthatóság szempontjából... De a bolti cucc a tömegtermék ott is elvérzik.
    Persze ilyenkor felmerül a kérdés, hogy ha ez a kenyerek Szent Grálja akkor miért nem csinálja mindenki ezt?! Azért ami már elhangzott itt. A szabadidőddel is fizetsz valamennyit ezért. Nem sokat de bele kell számolni. Ráadásul alapanyag beszerzést is tervezni kell... Itt jön az egyéni mérlegelés.
    De a rutin sokat javít az időn... X év után már annyira része az életünknek, hogy fel sem tűnik...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák