Keresés

Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz club1 #114 üzenetére

    Magyarországon ui. van összekapcsolási díj is (szemben mondjuk egy csomó olyan országgal, ahol ez működhet). Ez azt jelenti, hogy ...
    Ez a tévhit a hívásvégződtetési díjról hogy tartja magát ...
    Mikor ismerik fel a fogyasztók, hogy ennek a díjnak nincs hatása a szolgáltatók költségeire?
    Fizetnek egymásnak és kapnak egymástól. Gyakorlatilag ugyanannyit, azaz szolgáltatói szinten az egyenleg lényegében nulla, elhanyagolható.
    Nem történne semmi, ha ezt a díjat holnap eltörölnék.

    Egy esetben van csak szerepe: ha szolgáltatónként eltérő a végződtetési díj.
    Pl. egy új belépő szolgáltató magasabb végződtetésit számolhat fel. Így volt anno a Vodánál sokáig. És lehet, hogy így lesz a 4-nél.

  • sifarr

    senior tag

    válasz club1 #120 üzenetére

    Tételezzük fel, hogy lenne egy szolgáltató, akinél a publikus percdíj átlagosan 10 Ft lenne. Egy ilyen percdíjjal rendelkező előfizető a jelen viszonyok mellett szerinted nagyjából ugyanannyi hálózaton kívüli hívást indítana, mint amennyit onnan fogadna?
    1.) Ha lenne ilyen szolgáltató, akkor 2 éven belül az előfizetők 90 %-a nála lenne, beleértve a jelenleg nem publikus tarifát használók is. :))
    2.) A konkrét kérdésedre pedig a válasz az, hogy igen!!
    Ugyanis a családodat, barátaidat, hasonlókat átvinnéd a feltételezett szolgáltatóhoz. A többi hívás esetében pedig nem foglalkoznál azzal, hogy te olcsóbban hívod őt, mint ő téged.

    A fix összegű hálózatbérleti díjnak viszont óriási veszélye van, erre ui. épeszű virtuális szolgáltató nagyon kicsi percdíjú (akár lehet ez 5 Ft is), de pumpoló (mondjuk minimum havi egy 3500 Ft-os feltöltést megkövetelő) díjcsomagot alakíthat ki, amivel simán milliós előfizetői kört tud néhány hónap alatt létrehozni. Ezt pedig egyetlen hazai (tényleges) szolgáltató sem akarhatja.
    Én a "fix összegű hálóbérleti díjjal" vitatkoztam. Azért sem mert nem így működnek a virtuálisok. Nem sávszélességet vesznek fix díjért korlátlan felhasználásra. Szerintem ez technikailag sem működne.
    Nagy tételben vesznek percet, minél olcsóbban és megpróbálják haszonnal eladni. És minél több percet adnak el, annál több percért fizetnek.

  • sifarr

    senior tag

    válasz club1 #157 üzenetére

    Szerintem ezzel a csomaggal a Tesco túl sokat akart, nem hiszem, hogy sok előfizetőjük lesz.
    Ők sem hiszik. :N
    Mindössze 10 ezer számot foglaltak le eddig a 31-es mezőből.
    Ha ezt a számot a 1,5 milliós célközönséghez viszonyítom, akkor ez nudli.
    Inkább arról van szó, hogy elindultak, mert kellett (Lidl miatt). De egyelőre kivárnak.
    Mindenki az NMHH döntésre vár, lesz-e 4., mikor indul, milyen csomagokkal.

  • sifarr

    senior tag

    válasz szilard28 #720 üzenetére

    1. számhordozás nem működik normálisan.
    ...
    az első 2 jogszabálysértő

    Az első nem jogszabálysértő.
    Pont azért, amit te írtál. Miszerint a blue nem önálló cég, szolgáltató, hanem valójában csak egy tarifa, egy brand. Pont, mint a Red Bull volt vagy a djuice.
    Viszont épp ezért a T megtehetné, hogy nem engedélyezi a "számhordozást", ami valójában nem számhordozás, hanem csak tarifaváltás sim-cserével megspékelve. Tehát itt szó nincs jogszabályba foglalt számhordozási kötelezettségről.
    A T - valószínűleg, szerintem - csak azért adja meg ezt a "számhordozási lehetőséget", mert ha valaki mindenképp át akarna váltani mondjuk dominoról bluera, akkor ezt két lépésben ki tudja kényszeríteni. Áthordoz telenorra vagy vodára és 30 nap múlva vissza a T-hez a blue-ra.
    Ezt a kétszeres számhordozás viszont a T-nek is pénzbe kerül, tehát egyszerűbb lehet a jelenlegi megoldás.
    Lehet, hogy a gyakorlatban nem kapkodják el a váltást, de a végén megcsinálják.
    Viszont erre a váltásra nem a számhordozási jogszabályok vonatkoznak, hanem csak az aszf.

  • sifarr

    senior tag

    válasz szilard28 #730 üzenetére

    én a más szolgáltatótól a Blue-hoz történő hordozásról írtam, ami itt visszolvasva is egyértelmű, hogy régen nagyon szar most meg már csak egy kicsit szar, de a határidőket egyértelműen túllépi.
    Régen mindegyik számhordozás szar volt. Én 2 hónapig hordoztam telenortól T-hez. Pedig miden adat, számla rendben volt.
    Szóval a máshonnan blue-hoz hordozás nem hiszem, hogy problémásabb lenne mint a többi szolgáltatónál.
    Én ebben a topicban inkább olyan panaszokra emlékszem, amikor a T-től blue-ra váltás húzódott el.
    Ami bizony nem érdeke a T-nek. :N

  • sifarr

    senior tag

    válasz szilard28 #733 üzenetére

    nagyságrendekkel több problémát olvastam itt a Blue-hoz történő hordozásról, mint más szolgáltatókhoz.
    Hát persze, ez természetes. Ez a blue topic, itt nem sok problémáról olvashatsz a telenyomorral vagy a vodkával kapcsolatban. :DD
    Olvasd a pl a Telenor topicot. Ott nagyon kevés blue-s problémáról írnak.

  • sifarr

    senior tag

    válasz club1 #732 üzenetére

    Abból a szempontból problémásak, hogy az új sim kártyát futárral, a számhordozás elindítása után küldik.
    A blue-s számhordozás menetét csak a honlapjuk információi alapján ismerem.
    De úgy gondolom, más mint a többi, mert nem ügyfélszolgálaton kell elindítani.

    Vodáhot, Telenorhoz hordozásnál bemész az üzletbe, megadsz minden adatot, aláírsz, odaadják a simet is. A határidő innen indul.

    Blue-nál felhívod az ügyfélszolgálatot, kitöltöd, feladod a papírokat. De nem ekkor indul a határidő.
    Hanem akkor, amikor a papírok eljutottak a T-hez, és a T leellenőrizte megvannak-e szükséges adatok, nincs-e az igénylő tiltólistán, stb. És a T is aláírja, mert ekkor jön létre a szerződés kettőtök között.
    Fax, e-mail esetén, ha nincs probléma, ez akkor is pár óra. Olyan, mint amikor sorba kell állni és várni kell egy pl. telenoros boltban. Én pl. a két hónapos hordozásomkor több esetben is vártam és vártam. És ez sem számítódott be a két napba.

    Ez az ügymenet lassabb, mint a közvetlen üzleti. Ahogy az internetes vásárlás is lassabb annál, mintha bemennél a boltba, megvennéd, kifizetnéd, megkapnád.

    Az meg természetes, hogy csak akkor adják át a simet a futárnak, amikor az átadó megadta a számhordozásra az engedélyt. Ha nem sikerülne a hordozás, mit érne az a sim?
    Nálam 2 hónapig volt egy T-s sim, csak épp a Telenor hibája miatt semmit sem ért.

    Ha a szükségszerű és nem jogszabályellenes többlet idő nem tetszik valakinek, akkor vagy ne ragaszkodjon a számához, vagy ne válassza a blue-t.

  • sifarr

    senior tag

    válasz Predator2 #8537 üzenetére

    Feltöltős csomagok közül, van most jobb ajánlat a vodafone
    19 Ft perc/SMS díj áránál?
    Ezt csak te tudod eldönteni.
    Dominó alapban 25 perc/sms. Most opcióval (havi 190.-) lesz 19, de Telekomon belül 9, azaz a 22. perc fölött nyereséges.
    Van heti egynapos ajándék: ingyenes net és/vagy perc hálózaton belül. Van garantált feltöltési kedvezmény, perc és net 7 napra.
    Vannak más opciók is, több is.
    Pl. ha időnként szükséges hosszabb hívás (ügyintézés bank/más szolgáltató), amikor akár órás hívás is benézhet, akkor 490-ért van napi korlátlan. Ez EU-s szám esetén korlátlan nemzetközi hívásra is vonatkozik.
    Viszont a Vodánál is vannak Jó dolgok és hasonlók. Ezeket nem ismerem, nem vagyok Vodás.
    Meg kell nézni mindkét helyen a kedvezményeket, összehasonlítani a szokásaiddal és igényeiddel, utána lehet dönteni.

  • sifarr

    senior tag

    válasz Predator2 #8541 üzenetére

    Ennyi infó még kevés a tanácshoz.

    Nagyon változó. Igazából keveset, de ha valamit intézni kell.....
    Mennyi az a kevés egy átlagos hónapban? Milyen gyakran van "intézési" eset? Évente 1-2, 3-4 havonta, vagy?
    És van-e net igényed? Nem használod egyáltalán. Ha mégis, akkor havonta átlag mennyit. Vannak-e és milyen gyakran áltagtól eltérő hónapok? Ezek jelentősen eltérők vagy csak éppen hogy.
    A net-igény is befolyásolhatja, mi lehet jó neked.

    Egyébként a legegyszerűbb egy vodás Tuti+, és ha kell valami net mellé. Nem biztos, hogy a legolcsóbb, de a legegyszerűbb.

    Egy szempont még akár fontos is lehet. Eddig Telekom hálón voltál. Ha szolgáltatót váltasz, pl. Vodára, akkor a vodás háló lehet jobb vagy rosszabb is.

  • sifarr

    senior tag

    válasz Predator2 #8541 üzenetére

    Kiindulhatsz abból is, hogy eddig mennyit fizettél, töltöttél fel.
    Havonta, 2-3 havonta vagy évi 1-2 és mennyit?
    Ha a havi átlag kétezer alatti, akkor Tuti+.

    Viszont, ha eddig használtál netet, az azért befolyásolhat jelentősen. Prepadben nincs olyan, hogy kis és olcsó adatcsomag, de ha elfogy, akkor lassítva megy tovább.
    Ha kell net és az átlagfogyasztás havi félgiga alatti, akkor viszont a Dominó a jó Maraton adatcsomaggal. Ugyanez igaz akkor is, ha pl. 1 giga körüli az átlag. A Domonónál ilyenkor lehet kombinálni egy ismétlődő 1 gigás csomagot egy 5 gigás Maraton csomaggal. Így nem áll le a neted 1 giga fölött.

  • sifarr

    senior tag

    válasz #76055552 #8546 üzenetére

    Vodafone .... Ez azért veri a maratont 600-1000 MB közötti felhasználás mellett.
    Igen, és?
    Én nem foglaltam állást, hogy mi lenne jó neki. Nem ismerem a felhasználási szokásait.
    Nem ismertem ezt a vodás lehetőséget sem. De ez is csak 1 lehetséges eset.
    Mert ha ő 1-1,2 giga között fogyaszt, akkor már jobb lehet a Telekomos ismétlődő és maraton kombó.
    Minden döntő infót ő tud. Neki kell szétnézni és dönteni. Vagy pontosabban kérdezni.
    Egyébként, ha eddig évi 1-3x töltött fel 3 ezret és neki ez elég volt, akkor az egész kérdés vihar egy pohár vízben. Akkor én nem váltanék szolgáltatót, ha háló megfelelt. Nem éri forintálisan vacakolni vele. De ezt sem tudjuk.
    Pontosabb infó nélkül nem lehet jó tanácsot adni.

  • sifarr

    senior tag

    válasz Fecogame #8547 üzenetére

    És a SIM kártya is ingyen van (a Telekom 990 Ft-os díjával szemben).
    Pontosítsunk. A 990-ért induló percet/sms-t és adatot kapsz.
    Nem tudom és nincs kedvem utánanézni, hogy az ingyenes voda-sim tartalmaz-e hasonlót.

    Nem ágálok a Telekom mellett! Tőlem válthat Vodára, Telenorra is, amelyik neki jó.
    Akár Digire is. Ha (!!!) neki megfelelő lenne a Digi hálózata és eddig havi átlag 1500-at költött, akkor ennyiért a Diginél kapná a legtöbbet. 200 perc, 15 giga.

Aktív témák