Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz club1 #120 üzenetére

    Tételezzük fel, hogy lenne egy szolgáltató, akinél a publikus percdíj átlagosan 10 Ft lenne. Egy ilyen percdíjjal rendelkező előfizető a jelen viszonyok mellett szerinted nagyjából ugyanannyi hálózaton kívüli hívást indítana, mint amennyit onnan fogadna?
    1.) Ha lenne ilyen szolgáltató, akkor 2 éven belül az előfizetők 90 %-a nála lenne, beleértve a jelenleg nem publikus tarifát használók is. :))
    2.) A konkrét kérdésedre pedig a válasz az, hogy igen!!
    Ugyanis a családodat, barátaidat, hasonlókat átvinnéd a feltételezett szolgáltatóhoz. A többi hívás esetében pedig nem foglalkoznál azzal, hogy te olcsóbban hívod őt, mint ő téged.

    A fix összegű hálózatbérleti díjnak viszont óriási veszélye van, erre ui. épeszű virtuális szolgáltató nagyon kicsi percdíjú (akár lehet ez 5 Ft is), de pumpoló (mondjuk minimum havi egy 3500 Ft-os feltöltést megkövetelő) díjcsomagot alakíthat ki, amivel simán milliós előfizetői kört tud néhány hónap alatt létrehozni. Ezt pedig egyetlen hazai (tényleges) szolgáltató sem akarhatja.
    Én a "fix összegű hálóbérleti díjjal" vitatkoztam. Azért sem mert nem így működnek a virtuálisok. Nem sávszélességet vesznek fix díjért korlátlan felhasználásra. Szerintem ez technikailag sem működne.
    Nagy tételben vesznek percet, minél olcsóbban és megpróbálják haszonnal eladni. És minél több percet adnak el, annál több percért fizetnek.

Aktív témák