Új hozzászólás Aktív témák

  • sensor060

    aktív tag

    Hello Festina86 !

    Hát csak találgatni tudok, hátha : kapcsold ki az ImgBurn-ben a 'FastWrite' opciót. Aztán esetleg az íróban a firmware frissítést is kipróbálhatod (ha az előző dolog nem hozna javulást). A legutolsó (1.00-09) firmware-t ITT tudod letölteni.

    Hello Adam0010 !

    BD-Rebuilder-ben nem tudok neked semmi jót mondani, de XP-n viszont simán tudsz írni blu-ray lemezeket. Igaz, hogy alapból nincsen UDF2.5 filesystem, de ezt hamar orvosolhatod. INNEN le tudod tölteni, ami kell hozzá. Ez egy zipfile, ezt kitömcsized, kapsz pár file-t, amiben van egy EXE, amit elinditasz. Elkezdi feltelepíteni a driver-t (UDF2.5), aztán megáll hibával. Azt fogja írni, hogy nincsen Toshiba eszköz a gépedben. Ez nem gond, de ne nyomj OK-t, hanem a zip-ben található thdudf.inf-re jobbgomb, majd install a listából. Ez kicsit elszöszöl a géppel, majd ennyi. Restart, és máris van UDF2.5-öd.

    Hello Joe100 !

    Ashampoo burning el szokta rontani a blu-ray írást (ahogyan a Nero is), szóval szerintem próbálj meg átállni Imgburn-re.
    Ha Disk Image-t írsz ki, akkor nem kérdez semmit, hiszen az ISO tartalmazza a filesystem-et is, illetve a beállításokat, mindent. Tehát ha például egy olyan XP-n írsz ISO-ból lemezt, amin nincsen UDF2.5, akkor is jó lesz az írás!. Legfeljebb ha visszanézed a lemezt akkor nem látsz majd semmit sem rajta (mivel alapból az XP-n nincsen UDF2.5).
    Szóval az, hogy az asztali nem játssza le, de a PowerDVD igen, az vagy azért van, mert az Ashampoo elrontja, vagy azért, mert már eleve a Disk Image nem jó. Sajnos nagyon gyakori probléma, hogy a netről leszedett ISO-k nem jók, nincsenek normálisan megcsinálva, normálisan letesztelve, emiatt fordulhat elő, hogy az asztali lejátszók nem viszik. Fontos a struktúrája a lemeznek (minden file, könyvtár meglegyen, még akkor is ha az töküres)!
    Szóval ilyenkor én az csinálom, hogy a kapott ISO-ból újramuxolom a filmet, és ezt írom ki. Még egyszer sem rontottam el ! Én Ts-Muxer-t használok, de a BD-Rebuilder is nagyon jó, ha nem jobb software.
    Még egy dolog, ez a Duplex Secure's SPTD driver, amire hárplis az ImgBurn (nem véletlenül). Az a baj vele, hogy drasztikusan csökkenti az adatátviteli sebességet, ergo instabil, bizonytalan lesz a blu-ray lemez írása (ugye sokkal nagyobb sávszél kell neki, mint pl. egy dvd lemez írásának).
    Ezt az SPTD driver-t a különféle virtuális meghajtót használó, adó programok használják, ilyen például a Daemon Tools.
    Ha problémásnak érzed az ImgBurn figyelmeztetését, akkor le kell szedni ezt a DT-t, helyette ott van például a Virtual Clonedrive, ami egy ingyenes, nagyon egyszerű, de nagyszerű progi. Viszont a DT uninstall nem szedi le az SPTD driver-t, azt külön kell leszedni. Ehhez le kell tölteni magát a DuplexSecure-t, elindíteni, majd az Uninstall-t választani. A végén kell majd egy reboot. Így lehet teljesen kiírtani. INNEN tudod letölteni.

    Remélem segítettem valamit....

Új hozzászólás Aktív témák