Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz szekra #22979 üzenetére

    Jajj istenem mar megint a "nagy piaci szereplok". Figyi jobb kerdest teszek fel : az elmult nem is tudom mondjuk kb 1 honapban ? a 3.000 milliard dollaros, teljes crypto piac majdnem fele, azaz 1.500 millard usd (!!!!!) szublimalt el gyakorlatilag. Na, akkor en kernem ugyan ezt a valaszt amit te tolem : vajon ez mit okozott ? A ket alap allapoton kivul miszerint A : hodl, B: -40%ba ulok milegyen. Mit okozott annak az 1500 milliard dollarnak az eltunese ? Mert szerintem konkretan semmit. Akkor a masik fele, a masik 1500 milliard dollar eltunese hozna el a vilagveget vagy mi ? Mintha ez lenne a tortenelem elso high risk/ high reward befeketetse ami adott esetben nem jon be...
    .
    "miért ne fizetnénk adót utána? Miért ne látna semmit belőle az állam?"
    .
    Menj at ETH topikban. Az elmult 1 napban ott is feljott ez mint problema, szerintem nem erkezett olyan komment hogy "en fizetek", csak olyan hogy "basszamegazallam hogy meg ezt is lenyulna", meg "mi olyan kicsik vagyunk hogy nem kopogtat a NAV" es ezek n variacioja. Szoval nagy biztonsaggal ki merem jelenteni, hogy nem, nagy atlagban erre nem fizettek adot. Az _ingyen_ penzre SEM.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Boond

    addikt

    válasz szekra #22979 üzenetére

    Amúgy még csak betiltani sem kell. Jelenleg, ha jól értem usd-ben vezetik (hagyományos valuta kapcsán) Amerika pedig nyakig el van adósodva (és még azon is túl jóval, jóval jóval). Ezzel ellentétben AAA besorolású kb. Viszont a talapzat recseg ropog... lehet nem ma, és nem holnap, de egyre több jel, mutatkozik meg, hogy lefelé ível a pályája, az amerikai birodalomnak.

    Tehát, teszem azt, ha elfogy a lendület, egyszer csak a hit, a dollár mögül, akkor az összes kripto is elértéktelenedik, mert ha jól látom dollárban vezetik. Ez egyébként más birodalmakkal, már lezajlott párszor a történelem folyamán, és a pénzeikkel...

Új hozzászólás Aktív témák