Új hozzászólás Aktív témák

  • htc07

    addikt

    válasz Oppenheimer #16468 üzenetére

    localbitcoins-on szerintem a legegyszerűbb, ha találsz valakit, aki hajlandó személyesen találkozni, beültök egy kávéra valahova, ő elküldi a BTC-t, vártok egy kicsit hogy meg legyen erősítve a tranzakció, aztán odaadod a pénzt, és mindenki megy dolgára.

    jó-jó. de hova küldi a BTC-t?
    kelleni fog neked egy BTC wallet.

    amit én szoktam használni, az a walletgenerator, (kicsit húzgálod az egered a randomgenerator miatt), aztán paper wallet fül.
    Ha akarsz titkosítást, pipáld be a BIP38 encryptiont és adj meg egy passphrase-t (de ha elfelejted, buktad a hozzáférésed a tárcához, nincs jelszó-visszaállítási metódus).
    ezek után katt a random generate-re, aztán print gomb, kinyomtatod, elteszed biztos helyre, elfelejted húsz évre.

    két fontos része van: a privát kulcs és a publikus kulcs.

    a publikus kulcs (amit sokan bitcoin címnek hívnak), bárkivel megoszthatod, kvázi egy számlaszám. utalni tudnak rá, elvenni róla nem.
    ahhoz, hogy el lehessen költeni azt, ami ezen a számlán van, kell a privát kulcs: ha ellopják, elhagyod, olvashatatlanná válik 20 év múlva, az bizony szívás, mert te sem fogod tudni elkölteni.

    hogyan tudsz bitcoinhoz jutni ezzel?
    fogod a publikus kulcsod, és megosztod azzal, akitől bitcoint vársz. (a QR kód sokat segít)

    hogyan tudod elkölteni 20 év múlva?
    majd guglizol kicsit, ha aktuális. de nem egy nagy kaland az sem: [link]

    lényegében ennyi.

    az ethereum ugyanez pepitában, [link] itt egy paper wallet generator hozzá, bár ezt nem ismerem.

    lábjegyzetben még annyit, hogy a Bitcoin az BTC (némely tőzsdén XBT), nem BTG (Bitcoin Gold), vagy BCC (Bitcoin Cash), vagy ki tudja hány fork van még, aminek nem sok köze van az eredetihez.

    ----
    szerk. egy arra jogosult írhatna ebből egy kivonatot az összefoglalóba :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák