Keresés

Aktív témák

  • McJames

    senior tag

    válasz emvy #18 üzenetére

    Első saját és maradandó billentyűzetemet 1995-től 2000-ig nyúztam, a második ugyanolyan újszerűt utána szereztem és most a munkahelyemen használom - most is azon írok. Az elsőnek is mindössze az a baja, hogy a benne levő fólián vezető réteg elkopott, elvileg elegendő lenne azt cserélni benne és tökéletesen működne - egyébként itt van kb. 1 m-re a ''maradék alkatrészek között''.
    Az öt év alatt jó néhány szakdolgozat, könyv, plakát, középiskolai és egyetemi tankönyv, jegyzet fordult meg ''rajta'', nem beszélve a játékokról, stb.
    Amúgy az eredeti MS Natural Keyboardról van szó, és szerintem megéri. Ha normál billentyűzeten kellene gépelnem, már régen akut ínhüvely-gyulladásban szenvednék.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    válasz dshk #42 üzenetére

    Billentyűzet? Szemrongáló? Minek azt nézni? Nem a szemeddel gépelsz.
    Én nem nézem... Sokkal fontosabbnak tartom a billentyűzet szenzitív ''megjelenését'', ezért is használok ún. ''megosztott verziót''. :D

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    válasz dshk #44 üzenetére

    Eeeegen. Ha a vállszéllességed meghaladja kb. a 30 cm-t, a karod vastagsága a 5-6 cm-t és nem hurkapálca átmérőjű az alkarod, a csuklód és az ujjaid, akkor a hagyományos billentyűzet kikészíti a kezedet. Ja és régi jó írógépes szokás szerint - ahol a szükséges nagyobb erőkifejtés miatt felemelt kézzel gépeltek -, a számítógépes billentyűzet is - ahol semmi sem indokolja -, szintén a csukló irányába dönthető. Nem törik eléggé - hátra - a csuklója? Emelje meg billentyűzetének hátulját! Biztos hatás.... :(
    Azon munkatársak, akik gyors- és gépírást tanultak, mindig kiröhögtek (ki halkan, ki a hátam mögött), amíg ki nem próbálták. Aztán nyálcsorgatás...

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Aktív témák