Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz Busterftw #18 üzenetére

    Tévedés. Az EPIC-en olcsóbban adják a termékeket, mint a Steam-en. Többször ránéztem olyan játékokra, ami mindkettőnél megvan, és speciális akciókat kivéve az EGS olcsóbban adja ugyanazt. Most legutóbb pl. az "Expeditions: A Mudrunner Game" elővásárlásán gondolkodom/gondolkodtam, és az árak: Steam: 40/60/70 €, EPIC: 10400/15600/18000 HUF ('alap' játék/1 year pass verzió/supreme kiadás). Összehasonlításként a Steam árai forintban a jelenlegi árfolyammal számolva: 15500/23200/27100. Nem egy kategória...

    Illetve egy hatalmasat nevettem az utolsó mondatodon. Rámegy a hardveres piacra is, hogy abból is bevételeket generáljon, és több pénze legyen, de nem azért, mert a játékosoknak akarnak jót, hanem maguknak. A Proton meg azért született meg, hogy a Steam-es hardverekre ne kelljen Windowst rakni, hanem egy ingyenes Linux is elég lehessen, amiért nem kell fizetni senkinek. Vagyis kb. annyira sokat tesz a játékosokért, amennyit a ragadozó állatok a növényevő állatokért: becserkészik őket, majd megszabadítják őket valamitől (élet illetve pénz).

  • Joci10

    őstag

    válasz Necroman_Mk2 #31 üzenetére

    A hwsw-n kicsit részletesebben fejtették ki a hírt. Onnan idézek pár mondatot:
    "A megosztott közlemény szerint a két cég a jövőben egy új játék- és élményuniverzum kialakításán fog dolgozni a Disney, Pixar, Marvel, Avatar, Stars Wars franchise-okra építkezve, és a bejelentést kísérő rövid trailer videó azt sejteti, hogy a közösen létrehozott metaverzum-szerű projekt megvalósulásával a játékokhoz való hozzáférés mellett lehetőség lesz a tartalmak vásárlására, alkotásásra és megosztásásra is.
    A Disney már hosszabb ideje használja az Epic Unreal Engine motorját különböző projektjeihez, a bejelentés alapján pedig az új játékuniverzum szintén az Unreal Engine-re építkezik majd. A Fortnite egyébként szintén profitál a Disney Marvel és Star Wars franchise-ok karaktereiből."

  • Joci10

    őstag

    válasz Busterftw #35 üzenetére

    Direkt említettem, hogy nincs akció egyiken sem. Szintén direkt említettem, hogy az EPIC-en forintban tudsz vásárolni, de sebaj. Láss:

    Mindezt bejelentkezés nélkül (vagyis semmi fiókhoz köthető valamivel), és már december óta ilyen árakkal - akkor néztem szét a játékkal kapcsolatban először. (Gondolom, az EPIC-en ugyanúgy van régió szétválasztás, mint a Steam-en, ezért is lehet a különbség.) Illetve direkt említettem, hogy ez egy kiragadott példa. Nem keresgéltem más játékok között, és ne is várd, hogy majd a te kedvedért nekiállok szétnézni. Ha érdekel, megnézed, ha nem, akkor meg nem. Én mutattam egy példát a te állításod ellen (vagyis cáfoltalak), ha akarsz egy másik állítást tenni, akkor kutakodj te.

    A hozzászólásod másik részével kapcsolatban meg: csak annyit mondtam, hogy a Steam nem olyan jó, mint ahogy azt te elképzeled, és nem érted/értem/"a játékosokért" teszi, amit tesz (ezt is te állítottad, én meg cáfoltam). Semmi többet. Azt sem, hogy az EPIC bezzeg... Az EPIC is ugyanolyan profitorientált/profitérdekelt vállalat, mint bármely másik tőzsdei vállalat. Vagyis egyik kutya, másik eb. A Deck-ről meg megint nem szóltam, csak annyit jegyeztem meg, hogy nem azért hozták létre, hogy bárki másnak jó/jobb legyen, hanem hogy maguknak (a Steam gépeknek (a Deck 'elődje', amivel asztali gépet akartak konzolként eladni drágábban) is ez volt az alapja, csak azok nem keltek el, mert voltak olcsóbb megoldások).

Új hozzászólás Aktív témák