Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • helgi

    aktív tag

    Sziasztok, ritkán szólok hozzá, mert úútálok gépelni, ám nékem is 2012-ben adatott egy FX6300BE evo 2.0 lappal, mai napig ezt használom megelégedéssel egy RX570 8GB társaságában, FHD-ban. Egyébként 4.2 mHz-en járatom.. Röviden. Eddig nem volt gondom, mert 16 GB system ram van mellette. Egyedüli game a Battletech 3025, ami kihasználta eddig a vga ramot , 7200MB-ra.
    Viszont, arra gondoltam, hogy a mai világhoz mérten, a fogyasztást jobban csökkenteném, mert évek óta a procit főállásban kódolásra használom. Úgy gondolnám, egy Ryzen 5 5600x teljesítménye talán 2-szerese az fx 6300-nak, ha lehet így mondani, userbenchmark alapján néztem, vagy javítsatok ki.. Ez már elég teljesítmény lenne és hogy jó legyen, ezt 45/65watt beállításnál 45wattra kéne rakni, hogy kissé alul feszeljem, hogy a gyári órajelet vagy fölé kissé beálljon? Vagy inkább egy ilyen is megfelene talán jobban: AMD Ryzen 7 5700GE. Vidkarit nem biztos, hogy szándékozom mellé tenni, ezért is a G. Mi a véleményetek? Hogy lenne jó hogy minéll kevesebbet fogyasszon és kb. a Ryzen 5 5600x szintjét hozza? Vagy inkább várjak még a következő am5-re?
    Köszi, elolvassátok!

    Minden kritikát építő jelleggel fogadok! :)

    [ Szerkesztve ]

  • helgi

    aktív tag

    válasz Aljasvip #152031 üzenetére

    Köszönöm a választ! És ha a 35 wattos fogyasztást nézzük? Említetted, hogy a 45 wattot már nem érdemes beállítani, mert a lapok jól kezelik a proci feszültségét. Ha a fogyasztást nézzük a gyári órajelhez képest, amit még alul feszelnék a teljesítmény esésig? Az, hogy 35 watt vagy 45 watt vagy 65 watt, nem számít a mostani B450-B550-es lapoknál?

  • helgi

    aktív tag

    Na igen, ezért is váltanak oly sokan laptopra manapság. Én úgy döntöttem, jó lenne a Ryzen 5 5600-as proci és egy RX 6600-as vga 90-95%-os teljesítményét levinni kb. 100 wattra. Ezért érdekel az 5700GE. A példa kedvéért. Az RX 6600.asát remélem ugyan olyan jól lehet under voltozni mint anno az RX 5xx szériát. Nekem most az RX 570 maximum 95 wattot vesz fel, ez kb. 1-2% teljesítmény esés maximum. Nekem ez elég lenne. Ahhoz mérten pláne, hogy majdhogy 24/7-ben használom az asztali gépet. Ezért gondolkodok alternatívákban.

  • helgi

    aktív tag

    válasz HSM #152043 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a segítségét!
    Az elhangzottak alapján amik között vacilálok, az egy 5600(X), 5600G, vagy egy 5700G(E). Videokártyában egy RX6600 Vagy RX 6600XT. Mindezt egy B550-es lapba gondolnám, a ramok kihasználhatósága végett. A célom továbbra is az, hogy minél kisebb fogyasztással tudjon az alapórajelén működni, aztán finomhangolva kissé fölé lőni, ahogy engedi, optimalizáva, némi húzással, Nem tudom, hogy ezt érdemes e, mekkora sebességbeli különbség lenne. Jelenleg egy FX6300BE fut 4.2GHz-n, alulfeszelve, jó lenne ennek a 2x -esét elérni.. Video kódoláshaz hsználnám és pár játékhoz. (The Witcher 3, Eve, Wot, Talán megnézném a Cyberpunkot.) Érdekelne még a 6600 és az XT közti különbség finomhangolva, finomhangolása is. Érdemes e venni az XT-t. Itt a Powercolor Hellhound és a Red Devil amit néztem. Nem tudom, hogyan jönnék ki jobban minden téren. Nagyjából ennyi, összefoglalva. Ti ezt hogy látjátok?

Új hozzászólás Aktív témák