Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz hackeeeee #68511 üzenetére

    "Aztat mondtam, hogy, Én nem tapasztaltam azt, hogy forrt volna a backplate-tel"

    Ezt elsőre is értettem, erre írtam azt hogy nem értem ennek mi a jelentősége addig a pontig amíg nem rendelkezel backplate nélküli mérésekkel. Kvázi arra amit én írtam miként szolgálhatnak ezek a dolgok irányodból tapasztalatnak/tapasztalatként.

    Egy árva szóval nem írtam vagy utaltam arra hogy backplate megléte/fentléte mellett forrna a VRM, a kohós hasonlat kizárólag a hő benntartásának esetleges szándékára vonatkozott amennyiben ezt értetted volna félre!

    Az mindenesetre sajnálatos hogy nem volt VRM szenzor a kártyán.

    Ellenben azt lemérted hogy 60fokig is elmelegedett a backplate a VRM mögött, a házadat pedig jól szellőzőnek titulálod, nyilvan abban simán egyetértünk, hogy a 2mm-ről 60 fokot visszasugárzó backplate és a jól szellőző házad és/vagy VGA-ra irányított ventid azért nem 60 fokot tolt volna rá, arról nem beszélve hogy a levegő folyamatosan cserélődik, a backplate már kevésbé. :)

    Szóval elbeszélünk egymás mellett.., anno keresgéltem letesztelte-e ezt valaki, meglepően kevés infót találtam, bár megjegyzem az általános iskolás fizikát nehéz lenne megkérdőjelezni, szembe menni vele annál inkább.

    A ventis PCB/VRM hűtésemet fel lehet fogni kvázi ultra házszellőzésnek is, 25-30fokot számít alkalmazástól függően, szerintem fele ennyit se érne ha adott esetben egy backplatet fújna, ennél jobban leegyszerűsíteni már nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák