Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz #Morcosmedve #94255 üzenetére

    Hát mit is tudok erre mondani... Én is benne vagyok a tuning mókában lassan 10 éve, de nekem az a tapasztalatom, hogy néha iszonyatosan sunyi hibák tudnak bizony előjönni. :K Nekem pl. az i7-920-asom volt a legviccesebb, minden létező tesztprogramom napokig futott rajta (memória, mindenféle prime, linx, super pi), ezenkívül alapos ráhagyás, stabilan, gond nélkül üzemelt lassan egy éve, amikor egyszer észrevettem egy apró pici pixelhibát az egyik videóban, amit lejátszottam vele. Namost egy prime+gyorsított videó lejátszás így együtt már kidöntötte 5 percen belül megismételhetően kékhalállal. :Y Annak a procinak az volt a gyengéje. A 4690K-m meg a prime alatt tudott kidőlni, de valamiért csak 8-10 óra megszakítás nélküli futás után. Szóval vannak nehezen magyarázható dolgok, amin nem sokat segít a tapasztalat. Egyik esetben sem volt ezeket az extrém eseteket leszámítva semmi gond a használhatóságukkal. :N

    Mikrokód... Hát nem tudom... Hacsak nincs valami durvább hiba bennük, amit a szerver piac miatt itt inkább sebességvesztéssel javítottak, akkor nem lenne szabad emiatt lényegesen lassabbnak lennie egy Z97-nél. :N
    Pont azért jönnek ezek mindig egy év csúszással, hogy a hibák kiderüljenek az asztali verziókban, mire ezeket nagyágyúkat kihozzák.

Új hozzászólás Aktív témák