Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OnSeT

    őstag

    válasz Murder3 #16491 üzenetére

    ok, akkor állíts össze egy stonekin decket. megyek ellened pure firevel.
    de ha elverlek akkor nincs több sírás....

  • Cr4Zy

    tag

    válasz Murder3 #16491 üzenetére

    Murder, Te valami nagy dologról elfeledkeztél!
    A balansz ott van, hogy míg a nature lehoz 5 egységet és 2 cc-t elnyom te lehozol 10 egységet! A powerigénye a nature-nek pl. hatalmas, míg a shadow-nak alig kell fizetnie az egységeiért. A frost megint más: lassúak az egységei, ami neked előny. Az egységei a nature-nél olcsóbbak, de már a cc-k ára ugyanott mozog. Ha hozzászámolod, hogy a barrier nélkül gyakorlatilag nem tud támadni, akkor megintcsak ez jön fel, hogy erős, de ugyanúgy megvannak a gyengéi.

    Csak 1-2 példát mondok, mert igenis, hacsak 1-2, de van cc-je a shadownak is!
    barrier+home soil = 60 power. Az ellenfél egyből a barriert lövi, azaz megint legalább 1-et le kell tenni. Ez 80 power, és legalább 3-4 egységnek kell mellette lenni, mert egyébként bukod a többi barriered is.
    Shadow-nál ugyanez a motivate. Nox+motivate = 75 power. Mellette legalább 3 noxnak kell lennie, hogy megérje. Lehet gyengébb a hatásfoka, de cserébe nincs gyenge pontja!
    Szerinted az AoC mi? Mert én ugyanúgy a cc-k közé sorolnám, hiszen amint meglátja az ellenfél hátrálni kezd, ezzel helyben nyersz 15 másodpercet.
    És most pvp-től elvonatkoztatva, a shadow-nak van egy nagyon erős cc-je, ami a bg-ken a speedrun-ok nélkülözhetetlen eleme: a second chance! Na ha ez nem egy globális cc, akkor mi? Hiszen a pályán MINDEN egységre hat!

    Szerk.: Jah és majdnem kihagytam a pure shadow egyik legnagyobb fegyverét,ami szintén egy nagyon erős CC: a knight of chaos speckója! Egy nether-rel kombinálva még védhetetlen is.

    És egy másik nagy előnye a shadow-nak az összes színnel szemben, hogy ott van a játék egyetlen mozgatható épülete, méghozzá t1-en! Ennek segítségével meg lehet fogni bármilyen színnel való t1-rusht, még ha irányt változtat, akkor is!

    Folytathatnám a sort, hiszen bármelyik színt lehet fényezni, s itt is csak pár dolgot mondtam el. De lényeg a lényeg: bár vannak op-nak titulált lapok, de a színek nagyjából kiegyenlítettek!

    U.i.: Csak egy példa az általad másik "op"-nak tartott színről, a lostról: t2-őn L-counter hiányában szenved, hacsak a defenders-t nem számoljuk, ami pedig ugye a legtöbb esetben már nem fér be a pakliba, hiszen sok a t3 lap (vigil, ashbone, grigori, soulshatter, amik mellé t1 kártyák is kötelezőek: barrier, nasty). Ez 6 kártya a 20 megengedettből. Ebből csak 1-et tudnak t1-en is használni (kezdő színtől függ), illetve még 1-et t2-őn is.

    Az, hogy Te nem tudsz a frost, vagy a lost ellen mit kezdeni pure shadow létedre, a Te személyes problémád. Én bevallom, a nature deck-emmel a fire-bármi ellen sokszor vagyok gondban a long range unitok és a ravage-elt drake-ek miatt. De ez úgyszintén minden színnel blokkolható, ahogy a frost és a lost is, csak ismerni kell az adott ellenfél színét is, hogy tudd a gyengepontját!

    [ Szerkesztve ]

    IGN: TBPeti

Új hozzászólás Aktív témák