Új hozzászólás Aktív témák

  • Olympos

    aktív tag

    @prokxy, voodoo98:

    Készítettem egy videót.
    (A videó bal felső sarkában a CPU mögött az első érték az összes mag/szál átlagos leterheltségét, a második érték pedig a legmagasabb mag vagy szál terhelési értékét jelenti. Vagyis "CPU: average CPU % / max. CPUorThread %
    A többi triviális.)

    Be kell ismernem, hogy igazatok van, meg nem is. :)

    - Igazatok van, mert Full HD és resolution scale = 100% mellett tényleg nem fut a GPU 100%-on, de szinte a közelében se. Ez szar ügy...vagy nem?
    (Ezt eddig nem vettem észre, mert magasabb res.scale értékkel játszottam.)
    - Nekem is igazam van, mert Full HD és resolution scale = 150% mellett a GPU egyfolytában 98-100%-on van.

    Viszont mindkét res.scale érték (100% vs 150%) mellett az átlagos CPU használat sose megy fel 100%-ra és a legnagyobb mag/szál leterhelés is csak ritkán éri el a maximumot.

    Az is feltűnő, hogy res.scale 150%->100%-ra visszalépve (2 perc 46 másodperctől) ocsmánnyá válik a grafika - nagyon nem szép -, és ahogy írtam, jön az alacsonyabb GPU %.
    (Hamar megszokja a szemed a magas felsklálázott grafikai élményt; szerintem sokkal szebb.)

    A videó 130Mb/sec bitrate értékkel készült, így ha lassú a net, akkor alapból csúnya lesz a videó; ilyen esetben hagyd betölteni a videót, mielőtt elindítod.

    Összességében azt tapasztalom, hogy egy i7-47xxK proci simán kihajt bármilyen GTX 10x0 kártyát, még SLI-ben is.
    BF1 alatt optimalizálási gondok lehetnek, emiatt tényleg lehetséges, hogy a BF1 jobban fut i7-6xxx vagy i7-7xxx procikkal, így alacsonyabb res. scale mellett kevesebb FPS-ed lesz.
    Viszont ha már mindkettőtöknek GTX 1080 kártyája, akkor nem is értem, hogy miért nem a szép grafikára mentek ahelyett, hogy visszaveszitek a res.scale értéket 100%-ra.
    Továbbá 1440p felbontáson még jobban jelentkeznie kell annak, hogy a GPU jobban pörög, elvégre az olyan, mintha én a Full HD felbontásomat a res.scale értékkel felskáláznám...vagy tévedek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák