Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kapcsolat88

    tag

    Üdv mindenkinek :)

    Nekem egy NVIDIA GeForce GTS 240 kártyám van és sztem nemsokára kelleni fog egy új ventilátor, ám nemtom milyet kellene vennem. Nem találok adatokat a ventiről és rengeteg fajta van. Nem szeretném teljesen szétszedni, ha nem muszáj, így ha valaki tudja, hogy milyen venti kell bele, vagy hogyan/honnan lehetne megtudni a méreteit, illetve típusát az árulja el.

    Egészen pontosan a kártya a ventilátorral lefelé van a gépben és iszonyat hangot ad ki. A bordákon van egy fémlemez és szerintem ahhoz érnek hozzá a ventilátor lapátjai. Azt most leszedtem, csendes ismét, ám gondolom ez nem kifejezetten jó a kártya hűtésének. Mivel a lemez nem hinném, hogy deformálódott a gépben, gondolom a ventilátor "ereszkedett" meg kissé.

    Bocsánat, ha ez nem a legmefelelőbb hely, de nem találtam közelebbit.

    ui.:vagy csak hagyjam lazábbra a csavarokat és akkor a lemez is lejjebb kerül kicsivel?

    További szép napot :)

    Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

  • kapcsolat88

    tag

    Üdv Mindenkinek :)

    Mostanában a gépem 90%-ban lefagy, ha játszok valamivel, leginkább Borderlands, Rage....Illetve porbáltam Furmarkot, alacsony felbontásban a 15 percet kibírja, ha feljebb teszem a felbontást, lefagy a gép. Meg néha fura hibákat látok a megjelenítésben, pl. amikor netezek, néha szétesik a kép egy pici darabja egy pillanatra, néha programoknál, a gombok nem jelennek meg...ott vannak, csak nem lehet látni őket. Egyszer pedig kiírta, hogy az illesztőprogram nem válaszolt. Lehet ezek azt jelzik, hogy haldoklik a kártya? Nem túlmelegedés, monitoroztam a GPU-t.
    Illetve, ha a kártya haldoklik, akkor kell vennem egy másikat. Én a GeForce GTX 750-et néztem ki magamnak. Szerintetek jó választás? Most egy GTS 240 van a gépben, venti már cserélve lett rajta, illetve a táp Chicony 360 Wattos .
    Mivel nem voltam biztos a táp adatait illetően, gyorsan megnéztem, levettem a gép oldalát és kicsit meg is nyomogattam a kártyát...le is fagyott. Lehet kontakt? A csatlakozó rögzítő "pöcke" letörött valamikor régen. Eddig azonban nem volt ezzel gond, lehet mostanra vetemedett meg annyira a kártya, hogy ha kicsit felmelegszik, akkor olyan, mintha egyszerűen menet közben kihúznám a kártyát? Ettől lefagyhat a gép?
    Ui.: most kiszedem a kártyát és megtisztítom...meglátjuk mi lesz. Addig is szívesem veszem a tanácsokat.

    További szép napot mindenkinek :)

    Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

  • kapcsolat88

    tag

    válasz BomiBoogie #43505 üzenetére

    Köszönöm a választ :) Ám a csatlakozók tisztítása után, már órákat játszottam gond nélkül. Remélem ennyi volt és semmi komolyabb probléma...

    Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

Új hozzászólás Aktív témák