Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunork

    veterán

    Sziasztok!

    A kérdésem nagyon egyszerű lenne: milyen videokártyát ajánlotok? Íme a konfig, ami mellé kellene. Alapvetés, hogy más alkatrész cseréje nem jöhet szóba (tápegység, proci,
    memória...), a meglévő konfighoz melyik lenne "erősítés"?

    Intel E5200 2,5 Ghz
    Asrock P43 TWINS
    4x1Gb Kingston DDR2 800 Mhz
    Trust 420W Táp
    5 SATA eszköz
    2 állandó USB eszköz
    1 db 8 cm-es ventilátor

    A mostani Vga: Asus 8800GS TOP 384Mbyte DDR3-192bit
    (Megjegyzem, Nvidia párti vagyok, nekem nem jöttek be régen a
    Radeon-ok...)

    Ahogy körbenéztem, főleg a táp miatt, max a GTX440,450 jöhet szóba, persze csak szerintem! (extreme power supply calculator) De a proci, memória miatt is.
    Fő kérdésem, ha netalán hasonló lenne a véleményetek, hogy valóban érdemes váltani Vga-t, vagy várjak egy nagyobb átépítéssel. (bár ez a jelen világban egészen távol van...)
    A világhálón fellelhető adatok alapján a 8800GS egy erős kártyának számított nem is oly rég, és most sem gyenge. (Crysis 2 1024x768-on szépen fut, 1 órás játék után néha
    beszaggat, de nem vészesen)
    A fő kérdés tehát, hogy érdemes-e GTX 440-450-re váltani, jók-e ezek (már csak
    azért, mert itt hiába a GDDR5 memória a vga-n, de 128 bites busszal párosul), és hogy valóban lesz-e mérhető, észrevehető különbség?
    Várom a válaszokat, köszönöm előre is!

    Üdv:
    Hunork

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Új hozzászólás Aktív témák