Új hozzászólás Aktív témák

  • JohnK

    aktív tag

    Sziasztok!

    A következő dologban kellene segítség, kicsit hosszú leírni:

    Van egy Fractal Design Core 3000 házam, amiben a ventik elrendezése a tegnapi napig a következő volt:

    Felül egy 14 cm FD és egy 12 cm Sharkoon

    Hátul egy 12 cm FD

    Elöl-felül egy 14 cm FD és elöl-alul egy AC 12 cm hőmérsékletszabályzós, a középső HDD keret ki van szedve.

    Alul a táp ventilátora alulról szívja a levegőt porszűrővel.

    További ventilátorok: A proci hűtője hátrafújta a levegőt, a VGA dupla ventilátorai pedig részbe le, részben hátra.

    Kábelek rendesen el vannak vezetve.

    Gépem többi paramétere adatlapomon.

    Az alaplap hőmérséklete így Idleben 43, terhelten 45 Celsius volt.

    Ezt a tegnapi napon megvariáltam úgy, hogy a felső 12 cm-es Sharkoont letettem alulra a táp mellé úgy, hogy alulról felfele fújja a levegőt, a helyére felüre epdig egy 14 cm FD kerül.

    Az alaplap hőmérséklete legnagyobb meglepetésemre nemhogy csökkent, hanem nőtt! Most Idleben 45-46, terhelten 47-48 Celsius volt.

    Nekem annyi jutott eszembe, hogy mivel a Sharkoon levegője telibe fújja a VGA-t a hossza miatt, lehet teljesen felesleges felfele fújnia a levegőt és érdemesebb lenne alul kiszívni.

    Vagy a kivett HDD keret helyére is be tudnék csúsztatni egy FD 14 cm-es ventit, bár ilyenkor ezt a ventit telibe fújná a ház elejébe tett F4 14 venti, ami nem tudom mennyire szerencsés megoldás.

    Bárkinek bármilyen ötlete van szívesen veszem. A fő cél, hogy az alaplap ne melegedjen ennyire...

Új hozzászólás Aktív témák