Új hozzászólás Aktív témák

  • Syz

    senior tag

    Sziasztok!Az In Win házam oldalán van egy 220 mm-es ventilátor ami gyárilag befelé fújja a levegőt.Pont a ház belsejébe fúj,igazából semmilyen lényeges dolgot nem érint vele.Van olyanra lehetőség hogy ezt a 220 mm-es ventit 6 db 120 mm-re ki tudom cserélni mert úgy van kialakítva az oldala.Az lenne a kérdésem hogy igazából melyik lenne a jobb megoldás,ha befelé fújná a levegőt vagy ha a belsejében lévő hőt húzná kifelé?6 db Enermax T.B Silence-el gondoltam helyettesíteni az egy ventit,ezeknek állandó 900-as fordulata van,11 dba a hang illetve 42 CFM-re képesek.Legalábbis ilyet néztem ki.Az evidens hogy a legjobb hűtés ha a ház elején jön be a levegő,illetve hátul és a ház tetején távozik,ez tiszta sor,tesztek is bizonyítják hogy így a legjobb de az oldallapnál már más a helyzet hiszen sok gyártónál is alapból befelé fújja a levegőt van ahol viszont azt tanácsolják hogy mivel a videókártyák termelik a legnagyobb hőt ezért az a jobb ha az oldalsó venti/ventik kifelé húzzák a levegőt és elszívják a meleget.Kinek mi erről a véleménye?
    Amúgy nincs gond a hűtéssel,jól szellőzik a házikó,a fokok is kiválóak de hamarosan 5-6 vinyó lesz a gépemben és az első venti pont a HDD tárolókon keresztül fújja be a levegőt a házba de a vinyók majd valamilyen szinten felfogják ezt és kevesebb fog bejutni a ház belsejébe,ezért gondolkodtam az oldallapi megoldáson.

    "Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

Új hozzászólás Aktív témák