Új hozzászólás Aktív témák

  • Marci112233

    őstag

    Üdvözletem!

    Valamilyen szinten informatika kérdés, így ide teszem kérdésem, de ha nem jó helyen vagyok irányítsatok át.
    Röviden van egy területmérő GPs szettünk. Satlab SL55 PDa és hozzá egy Satlab SL600 antenna, egy árbóccal. Na most új korában minden területünk EOV koordinátája fel lett véve, és rátéve a PDA-ra. Na most akkor kimértünk minden területet, de ugye akarók néha letűnnek így újra minden évben használni kell a műszert. Na most 2020 tavaszán ismér elő kellet szedni,(Tudom nem most volt) vizson mázli hogy minden használat előtt a még meglévő biztos ponton ellenőrzöm, hogy jól mér-e a gépezet. na most szerencsére észleltem hogy 30 cm-el arrébb tette a gép a pontot. Rögtön irány haza és koordináta pont egyeztetés a papírral és láss csodát a gépben elmászott a pozíció. Ugye alapból van Y és X pont helyzet ami 6 számjegy egy pont és 3 számjegyből áll. na most minden sarokpontban általában csak az utolsó 3 számban volt eltérés, de volt hogy hogy előtte is, így aki használ ilyen eszközt az tudja hogy 1 szám elírása akár métereket is jelenthet. Először azt hittük csak adott területnél van ez, de azóta több területet ellenőriztem már és mindbe van eltérés amit eddig néztem. Viszont így hogy több mint 10 táblánál is eltérés, van ha nem azok közül kell valamelyiket kimérni először újra fel kel vegyem vagy módosítanom a PDA-n lévő terület pontjait. Na most a műszer 2017 óta van meg. Mitől lehet, hogy elmászott minden koordináta pont? Semmi nem lett babrálva a készüléken,és mindig volt benne akku ami időnként mindig fel volt töltve, tehát le se merült soha.

    Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Új hozzászólás Aktív témák