Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Smooth

    senior tag

    Sziasztok!

    Gyors segítség kéne, hátha közületek valaki futott már ebbe bele. (talán nem ide való, de nem igazán találtam battle.net-es topicot)

    Ismerősöm (alábbi configon) kb egy hónapja küzd a battle.net-es játékai esetén egy elég idegesítő problémával.
    Asrock z97 mITX lap, i5-4690, msi gtx970 oc, 8GB hyperx, 250gb samsung ssd, 1TB WD black, corsair 450W táp.
    Korábban semmi gondja nem volt, és nem is változtatott HW elemen, nem telepített újra OS-t, semmi változás, leszámítva egy játékot. Először akkor jelent meg ez a hiba, mikor Steamről felkerült a MortalK X. Játszottunk vele, majd egyszer csak puff levágta a gépet. Mint egy áramszünet (zéro figyelmeztetés vagy hibaüzenet). Majd pár másodperc és újra elindult. Na ezután csinálta neki már a starcraft2, diablo3 és Doom is (utóbbi ugye szintén steames). De más játéknál órák alatt se jött ki, illetve ezeknél is változó volt. Pl. SC2 single player modeban semmi. Aztán multiban lenyomott 1 vagy akár 2 meccset, majd a menüben bogarászás közben durr. Stresszteszt (prime95 -> cpu 95C max hőig terhelve, nincs reboot. VGA 3Dmark alatt full terhelés, semmi. Az egész gép nincs 2éves, tiszta, nem poros, bazinagy hűtő mindenre, nincs tuning, szellőzik a ház rendesen). Újratelepítettük az egészet. Nagyszerű, minden rendben, Doom, ahol a leghamarabb jött ez elő, megszűnt a probléma. De SC2 multinál továbbra is megvan... rengeteg külföldi fórum átbogarászása, blizzardosokkal való levelezgetés után teljes w8.1 frissítés, legfrissebb driverek, de semmi haszna, majd w10 feltelepítése, újra próba. Na szuper, most már legalább 2perc után, már a menüben előjön. Nem terhelésre csinálta eddig se. Ellenben Steam játékoknál semmi gond. Blizzard széttárta a karját, steamre mutogatnak. (mondanom se kell, azon 105 megvásárolt játéka van, míg battle.net alatt 3-4cím... tehát blizz bekaphatja, nyilván nem fogja a steamet törölni).

    Találkozott már itt ezzel a hibával bárki? Van esetleg ötletetek? Sok panaszt találtunk már d3, heartstones, heroes of magic kapcsán, de vagy nem találtunk olyan opcót, amik ott megoldották, vagy a végigpróbált javaslatok nem oldották meg :D (egyébként ezen esetekben is szinte mindnek nV kártyája volt...)
    Ja amúgy SC2 SSD-ről fut (ahonnan amúgy a paladins is steam alól, de annak sincs nyűgje), míg kb minden más a merevlemezről.

    Köszi előre is.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Lézerparaszt #10688 üzenetére

    Nem újraindul (és kattanás nem rémlik) egyszerűen csak leáll, mintha áramtalanítaná valaki. Aztán kisvártatva elindul újra.
    Játék közben nem megy fel 95C-ra... én túráztattam addig, míg ezt elérte, de még ott sem vágta le. Játékok közben is figyeltük (még SC2 alatt is) 60 volt a max. Amúgy természetesen nem gyári hűtő van rajta, hanem egy CM Hyper T4 (és most megnéztem, rosszul emlékeztem, nem Corsair, hanem CM G450M a táp).
    De mint említettem, nem terhelés alatt csinálja. Más játéknál se forul elő, és 15-20p prime95 közben se jön elő (játék közben meglepne, ha ennyi ideig lenne képes 100%-on futni). Mellesleg prime kilövése után szinte azonnal 40-45C környékére esett vissza a cpu hőmérséklete (még 95-ről is). De persze, ettől még a hűtőpaszta jogos, de nem ez lesz a probléma forrása. Amikor levágja a gépet, akkor játék menüjében vagyunk, multi módot választunk és kb 14-15% körül pörög a proci. VGA meg gyak. használaton kívül van. Tápot meg ilyenkor mi más terhelné?
    Illetve, korábban csinálta Doom alatt is (már nagyon az elején, a pálya betöltése után nem sokkal)... újratelepítés után se single, se multi módban nem problémázik az a játék. Pedig változatlanul kéne terhelje a gépet.
    Csak szoftveres problémára tudok gondolni. És valszeg a battle.net akadhat össze valamivel... directX, nV driver vagy egyéb szolgáltatása... de persze ezeket is próbáltuk már szűrni. Szelektív rendszerindítás, háttérfolyamatok kilövöldözése stb. Semmi eredménye.
    Diablo 3 esetén írt a support a srácnak valamit (pont ugyanez a probléma, csak 2évvel korábban és másik játék esetén, egy nV gtx275-tel, ha jól emlékszem), az egyik txt fileban kellett átírnia értéket... de ez a játék nam tartalmaz ilyen filet, amit meg ott találtunk, abban nincs ilyen érték :D

    (#10689) Devas
    Köszönöm, de az inkább reklám, mint segítség ;)

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz szami777 #10691 üzenetére

    Jogos, mea culpa :R
    csak amikor rápillantottam, árlistának tűnt, be is zártam.

    Így külön köszönet érte. De addig nem fog új tápot vásárolni (pláne UK-ben, ahol gyak. Ł45 alatt nem kapsz semmit, nemhogy használhatót/ajánlottat), amíg nincs logikus magyarázat rá... csak egy költséges próbálkozásnak tűnik. Miért csak b.netes játékok esetén csinálja? Miért nem terhelés alatt (miközben más, a gépet jobban terhelő játék alatt nem jön ki)?

    OS reinstall megvolt, csere is. Pasztázást is megejtjük, aztán visszatérek az eredményével.

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Lézerparaszt #10694 üzenetére

    Na hát ez az! Ismerem én is a jelenséget, épp ezért pont ez a 3 opció ugrott be nekem is kapásból. De azért furcsa nekem ez az egész, mert először MK:X és Doom esetén is jelentkezett, majd egy win reinstall után már csak SC2 és Diablo. És direkt a fenti okok miatt teszteltem és engedtem hevülni a gépet... de nem dobja el egyszer se. És az újratelepítés óta más játékokkal simán fut a dolog. Paladins, Doom, meg mittommén még mikkel játszik, egyik se csinál ilyet. Most néztem Paladins alatt is, 60C-nál ott se ment feljebb a cpu. SC2 alatt még a 60at se érte el.
    De ez, amit írsz, hogy a menü csűrhet neki oda, már ad némi értelmet az egésznek, és így akár lehet tényleg megint hardveres problémára is gyanakodni (csak akkor prime alatt miért nem vágta le? vagy 3Dmark alatt). Most nV GeF Exp-ben a játékra optimalizáltattam... erre belőtt FHD monitor esetén UHD felbontást neki és mindent feltolt ultrára meg extreme-re. Levettem FHD-ra és kicsit visszább vettem a többi beállításból is. Így menüben 1-2p helyett 5-7percre nőtt az idő, majd azután vágta le.
    1.5éves gép esetén a cpu újrapasztázása már amúgy és érett lenne, meg egy rendszeresebb (egyáltalán bármikor elvégzett) takarítás - de szerencsére a burkolaton lévő szűrőknek köszönhetően bent gyak. semmi por nincs. Teljesen tiszta a gép (és a táp is). De amennyiben tényleg overheating a gond, akkor játék alatti 55-60... talán nagyon max 65C esetén miért vágja le, míg prime 95C alatt meg nem?
    Illetve táp és vga esetén is ugyanez a kérdés. Tesztek alatt ugyanúgy terhelve volt VGA is, tápnak is ugyanúgy kellett teljesíteni (vagy még jobban), mint játékok alatt. De sehol máshol nem csinálja, csak blizzard játékoknál.
    Sajna tápot itt nem egyszerű kölcsönbe szerezni, de megpróbáltatom vele azt is. Illetve megkapja a friss pasztát. De ettől még baromira idegesít a gondolat, hogy csak ezeknél a játékoknál csinálja.
    Nincs ezekben a játékokban valami alacsonyabb limittel beállított overheating védelem? Nem lehet azt valahol módosítani vagy kikapcsolni? BIOS úgyis védi a szokásos módon.

    Szerk:
    Közben megnéztem dxdiag-ot is, 12-es dx van fent.
    Megnéztem a játék log file-ját és az alábbit találtam:
    GFX 15:34:05.618 DirectX call m_device->TestCooperativeLevel() failed with error code -2005530519
    GFX 15:34:05.618 DirectX call failed with error code -2005530519
    GFX 15:34:05.618 Lost D3D9 device
    GFX 15:34:05.880
    GFX 15:34:05.880 D3D9 Device Reset from ::OnRender returned e_errorKindGfx(0)

    Bár mondana ez nekem egy kicsivel is többet :(

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Lézerparaszt #10696 üzenetére

    Rendicsek, mindjárt nyomok egy ilyen tesztet is.
    Most addig próbáltam olyat, hogy starcraft ablakban (nem fullscreen)... így nem volt gond. Közben mögötte figyeltem a hőmérsékletet/terhelést HWmonitorral. Proci a program indulásakor 15-20, majd a menü betöltésekore 20-25% és 30-35C volt. Aztán ez szép lassan feljebb ment idővel, de 52C volt a max, amúgy jellemzően 40-45 volt az aktuális.
    VGA meg menüben állva (multiplayer módban, másokra várva) folyamatosan ment fel az alap 35-ről... 60 volt a max, majd a játék indulásakor elkezdett csökkenni és 57 környékén stagnált. Közben proci a játék betöltésekor ment 70-80%-on és ekkor érhette el a maxot is, de a pillanatnyin sose volt igazán 45 fölött.
    Majd kiléptem a játékból (nem örültek nekem, azt se tudom, h kell játszani :D), menüben állva fogtam és kitettem nagyobb méretben, de még mindig ablak módban. Na itt elkezdett jobban dolgozni, de 62C volt ekkor is a max VGA-ra, és proci ekkor se ment feljebb. Aztán váltogattam HWmonitor és játék között, nyilván, mikor a játék háttérbe kerül, csökkent a terhelés. Átrendeztem kicsit az ablakokat, hogy jobban lássam az adatokat, visszakattintottam SC-re, és meg se nyitotta az ablakot, leállt a gép.
    És mondom, hőmérsékletek rendben voltak. (MSI kártyán bitang hűtő van, gyakran be se kapcsol a venti, és úgy is elvan 45-50C-on).
    De kipróbálom most egy Steames játékkal, amit írtál.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Lézerparaszt #10696 üzenetére

    Hát... ez gond nélkül megy neki. Végén még háttérben futtatva ott is hagytam a videot. Fura, hogy ettől a játék átment diavetítésbe, de a proci nem ment 80% fölé - 100% csak a játék betöltésekor volt, de azután nulláztam a számlálót.
    Váltogatással se volt gond, lejátszással se, játék (Doom ultra beállításokkal FHD felbontáson) és szimultán üzem is ment neki.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Lézerparaszt #10696 üzenetére

    [link]
    Ugyanez a problémám. És tele van a blizzard (vagy battle.net vagy akárkihez tartozik) fóruma is hasonló esetekkel (Heroes of the Storm, Diablo 3, SC2... szinte mindet említik) már legalább 2014 óta. De vagy megoldja nekik (nekünk ugyanaz nem), vagy olyan opció itt nem létezik, vagy semmi visszajelzés a kérdésekre esetleg javaslatokra.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Lézerparaszt #10700 üzenetére

    Úgy néz ki megoldódott (nyilván hosszabb távon derül majd ki igazán, de egyelőre semmi gond nem volt), a tippet pedig Neked köszönhetjük ;)
    Amikor írtad, hogy a menüben elszáll az fps... most, amit az előbb linkeltem, véletlenül találtam és számomra csak az volt érdekes, hogy nem csak nV kártyával akad gond. De azután, amit írtál, megakadt a listáján a szemem. Beállítottam az FPScap-et, meg amit még ott írt, és azóta nincs gond. Persze a beállításokat is levettük mediumra. De miután a szokásos helyeken (szinte kivétel nélkül menüben) nem jelentkezett a hiba, feltoltuk ultrára... és ugyanúgy szépen ment minden. Menüben most 30fps, játékban pedig stabil 60 van. Proci ugyanúgy 40-45 körüli hőmérsékleteket mutatott (háttérben youtube, meg folyamatos ablakváltogatások), max hőmérsékletek pedig ugyanazok voltak, mint korábban - 62C VGA-nak és 55 körül procinak. Mégse volt leállás.
    Szal egyelőre happiness és köszönet mindenkinek a tippekért/tanácsokért. :R
    (remélem, másnak nem lesz ilyen gondja, de ha mégis, talán ez tud egy kicsit segíteni)

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák