Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz grigo #30614 üzenetére

    Ördögöd van, mert a retouch Pro panel-t most vettem meg, már ha a PS beépülőként dolgozó szoftverre gondolsz. Keresem én is a Luminar utódját, de a vége az lesz, hogy szimpla PS, esetleg ezzel a panellel kiegészítve. Múltkor voltam egy PS-re építő workshopon, és látom, hogy a profi retusőr is ezt hazsnálja, ennyi elég is volt,hogy ne keressek tovább. A gond az, hogy mennyiségi képkidolgozásra ez sem alkalmas, mert pöcsölős vele a munka. Esküszöm, annak van igaza, aki vesz néhány minőségi Lightroom sablont, rádurrantja a sorozatra, és kézzel helyenként belejavít a bőrbe, ahol kell. Dodge and burn, meg frekvencia szeparáció, persze... A legtöbb foottttoograffi arc ilyenekkel tuti nem pöcsöl, a végeredmény mégis látványos tud lenni (bár nyilván sok esetben közel sem profi), a megrendelőnek viszont mindegy, mert még úgyis köröket ver a telefonos fiszfaszokra.

    Ezt a panelt egyébként csak úgy ajánlom, ha van mellé PS alapismeret, mert nekem legalábbis elég hektikusan működik eredeti Adobe termékek mellett, aminek néha az alap PS is lehet az oka (szerintem). Még nem ismertem ki eléggé, de van benne lehetőség, csak kicsit nyűgös ez is. Ha két kattintásos dolgot szeretnél, akkor inkább a Luminar vagy LR, ott tényleg gyorsan tudsz haladni.

    [ Szerkesztve ]

  • Jahno

    őstag

    válasz grigo #30614 üzenetére

    " negyedévente szétnézek a piacon, hogy találok-e egy jó kupont, vagy kedvezményt olyan szoftverre ami megkönnyítené a munkát. "

    Ennyi, szeren kell lenni. Igaz előző verziósak, de bammeg, ingyen adtak Luminart, DXO-t, van Nik collectionsom, On1-em... Kuponossal Affinityt vettem valami 6500 pénzért. Igaz ezzel nem sokat foglalkoztam, de baromi jó PS alternatíva. Mi kellene még? Figyelni kell a piacot is.

    Én erre és tudásra is szívesen költök, fél világ szop a feltört LR/PS kombinációkkal, ez nem megy az ment félre, miazmás. Főleg mert szoftverfejlesztésben is dolgoztam és ott sem volt mókás mikor az egész világ használta a cuccod és mégis csődbe ment a gyár... Több is.

    CreativeLive hasonló. Picsa jó cuccok vannak ingyen, csak adott időben és fixen. Van amire 1 évet vártam, és? Aztán van amit 10-20 dollárokért meg lehet venni? Egy "elugrom sörre" opció nem jön ki ennyiből.

    Onnan meg már figyelni kell, hogy ne csumpi magyar nagyszájú megmondó fotósokhoz ess be, hanem Linsday Adler és Joe McNally kurzusaira. Utóbbiak tartottak Zoom előadást, korlátozott webinart, mindenfélét. Néha komoly tudás van benne, néha csak életűt és lelkesítő csiribiri.

    Én Crealive anyagokkal most így állok:

Új hozzászólás Aktív témák