Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz sekli #908 üzenetére

    Szerintem sehova. Autofocus error van. Végigpásztázza a fókusztartományt és ha nem talál éles kontrasztot, abbahagyja a próbálkozást valahol. Szerintem gépfüggő, hogy hol. Esetleg szűkre rekeszel hogy növelje a mélységélességet, hátha beleesik amit fotózni akarsz. De nekem pl a régi HP635-öm tudott olyat, hogy villant egyet a vaku és gyakorlatilag az volt az AF segédfény, aztán a viszonylag hosszú expozíció alatt még kettőt villant. A ''Néger az alagútban'' c. képet max manuális fókusszal lehet segédfény nélkül élesre pozícionálni, az meg az ultrakompakt szappantartókon nem szokik lenni, legalábbis a régebbieken tutira nincs:(

    csapos2: egyértelműen azt írja az UV/IR filterről, hogy csak a látható fényt engedi át, a többit visszaveri. Nem tudtam, hogy van ilyen. Még kevésbé tudom elképzelni, hogy hogyan működik. Próbálom értelmezni, de nem nagyon akarják elmagyarázni a technológiát (jóhógy:) ) de annyi kiderült: ha nem merőlegesen érkezik a fény, akkor az elvileg szűrendő hullámhosszak egy része is átjut.

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák