Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz Met #24172 üzenetére

    Köszi a tanácsokat és az érdeklődést :)
    Azt igaz nem tudom szerintem sok éve láthatta valaki azelőtt. Így is - úgy is pénz, meg macera is, a kéményseprők is fenyegettek már a gőzelszívó meg műanyag ablakok miatt. Vagy a gőzelszívó kivezetéstől szabadulok meg és ablakra szerelek utólag szellőzőt, vagy a melegítőtől és kéménytől. Csak a fene tudja hogy szerelte fel az előttem levő ezeket. Valami aktuális szabvány szerinti biztonsági bizbaszokat beraktak a melegítőbe a szereléskor amúgy. De overall a legegyszerűbb megoldás megszabadulni tőle. Mosogatni melegebb víz kell, fürdőbe nem annyira meleg mindjárt ott a keverés probléma ami nem nagyon működik jól, mostanra megint nem szeret bekapcsolni 2 csapot is meg kell engedjek, hogy begyulladjon szóval megint lenne egy nem olcsó szervizelésem. Ezért az áttérés. Igaz nincs vezérelt áram de egy 50l-es nem túl forróra állítva azért kibírható összeg mások elmondása szerint is - annál másra kell figyelni, ugye hogy ne fogyjon el, de valahol egyszerűbb, mindent figyelembe véve, meg ugye a kéményt is bedugom és a kéményseprő maffiától is megszabadultam, meg a problémától is. A gázszerelés is, 1 hétig tartott a házban a csere és 3 hétig amíg kijött egy írástudó ember megtekinteni és jóváhagyni az egészet, hogy elinduljon a szolgáltatás, szóval elég kommunista cég ez a gázszolgáltató. Főzni így is az marad még egy ideig de minél kisebb kötődés annál jobb. Hogy belekerül egy kis pénzbe - hát mit mondjak ki bírom fizetni mert overall ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak. Egyik sem ideális a legkisebb rosszat választom :) ha házam lenne és a fűtést is meg kellene oldani, akkor más lenne a helyzet de így azért nem annyira bonyolult. Az áramhálózat nem tudom milyen de volt felújítva kevesebb, mint 10 éve, remélhetően egy villanyszerelő megnézi a szerelődobozt és azt fogja konstatálni, hogy van elegendő kapacitás és megfelelő a kivezetés :) ha meg nem akkor kell 15m-t húzni fali csatornában szóval annyira nem vészes, 50nm az egész lakás.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák