Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolt1

    tag

    Sziasztok!
    Előre is elnézést ha nem 100%-ig ide való a kérdés, de gyors kereséssel nem találtam azonnali házas kérdések topicot.
    A problémám az lenne, hogy rendeltem egy új számítógép házat és nem működik a bekapcsoló gomb. A régi ház típusa Sharkoon VS3-V volt, az új házé be quiet! Silent Base 601 BG027. Az alaplapom típusa Asus M5A78L LE.
    Elképzelhető, hogy bármi olyan különbség van a két ház csatlakozója között, ami miatt nem kompatibilis az alaplapom bekapcsoló gomb csatlakozója az új ház csatlakozójával? A régi házba visszaszerelve az alkatrészeket egyből indul minden, mint régebben is, tehát nem szerelés közben törtem el az alaplapot (ez volt a másik tippem). Azt is kizárnám, hogy rosszul dugom rá a csatlakozót vagy nem a megfelelő +/- irányba dugom rá a csatlakozót a tűkre, mert mind a két irányt próbáltam és egyik sem jó, illetve az alaplapom leírásában is egyértelműen jelölve van hogy melyik melyik, illetve a házak csatlakozóján is van egy kis nyilacskával a pozitív.
    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Zsolt1

    tag

    Sziasztok!
    Asrock B450M PRO4 alaplapnál átállítottam a memóriák sebességét 2400-ról 2933-ra (Ryzen 1600 AF processzor, Crucial 2x16GB DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey ram) mivel ennyin szerintem kéne tudnia menni, és az auto opció 2400-ra rakta csak (ersze sejtem, hogy ez nem így működik és az auto opció nem véletlenül rakta 2400-ra, de gondoltam nagy gondot nem csinálok, max nem tud elindulni és visszaáll), viszont így nem tudott elindulni, sőt a bios sem jött be. Annak érdekében, hogy reseteljem a beállításokat, el akartam távolítani az elemet az alaplapról.
    Sajnos a PCIE 3.0-ás csatlakozó és a 2.0-ás között van az elem helye, ezért a 3.0-ás csatlakozóba dugott kártya pont takarja. Annak érdekében, hogy hozzá tudjak férni, ki akartam szedni a lapból a kártyát, viszont sikerült megszorítanom szerintem. Jelenleg sem kihúzni, sem bedugni nem tudom és eléggé feszül az egész.
    A régi alaplapból (most frissítettem a rendszert alaplappal, cpuval, rammal) egyszerűen csak ki kellett húzni a kártyát szépen óvatosan, egyszer az egyik oldalán egyszer a másik oldalán emelve. Itt viszont a jobb oldalon (tehát nem azon az oldalán, ahol a házhoz van csavarozva) nem akarja elengedni. A régi alaplapon csak 2.0-ás csatlakozót használtam, itt viszont 3.0-ásat, nem tudom ez-e a különbség. Néztem utólag videót és itt azt mutatja, hogy először a kis fülecskét kell lenyomni: youtube
    A jelenlegi állapotról képek:
    KÉP1 - KÉP2 - KÉP3
    Hogy tudnám visszacsatlakoztatni és utána kihúzni vagy kihúzni a VGA-t ebből a helyzetből? Előre is köszönöm a segítséget.
    Üdv, Zsolt

  • Zsolt1

    tag

    válasz Zsolt1 #71056 üzenetére

    Sikerült megoldani. Le kellett csavarozni az alaplapot, mert a ház miatt nem tudtam visszamozgatni a kártyát. Kivenni nem tudtam teljesen az alaplapot, mert a youtubeon sok videó van arról, hogy az előlapi USB3-as csatlakozó csak a foglalattal együtt jön le az alaplapról. Érzésre nálam is ez lett volna, ha tovább feszegetem a dolgot, a foglalatnál már több mozgást éreztem, mint a benne lévő csatlakozónál. (Az alaplap lecsavarozása is problémákba ütközött, mert az egyik csavar pont a VGA alatt van, de szerencsére a félig kimozgatott állapot miatt hozzá tudtam férni annyira, hogy kicsavarjam.)
    Miután valamennyire visszább nyomtam a kártyát, a linkelt videóban is látható kis pöcök lenyomásával el tudta engedni. Ezután ki tudtam venni az elemet és ezzel reseteltem a biost.

Új hozzászólás Aktív témák