Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jolti05

    őstag

    Sziasztok.

    Akadt egy kis problémám és kevés vagyok a hiba okának megállapításához. Bízom benne, hogy tudtok valami okosat mondani.
    Úgy 2 hete vásároltam egy videokártyát, addig a processzorba integráltat használtam. A gépem gond nélkül üzemelt. Azt vettem észre, hogy miután betettem a videokártyát, másnap, amikor ébresztettem a gépet, se kép, se hang (mindegy, hogy leállítva, hibernálva, vagy altatva van a gép). Az USB portok nem kapnak áramot és sem a diszkrét, sem az integrált kimenet nem adott képet (ebben nem vagyok teljesen bizonyos, a dedikált 100%, hogy kiesik, eleinte azt hittem, hogy valami miatt visszaáll a bios az integrált videokártyára). Ekkor még arra gondoltam, hogy valami nem stimmel a videokártyával. A mai nap során kivettem a videokártyát és az első indításnál a diszkrét kártya nélkül is ugyanezt a jelenséget tapasztaltam. Ami fura még, hogy az alaplapon van egy piros led, ami kialszik, ha elindul a gép, de égve marad, ha éppen előjön a hibajelenség.
    Valamikor a vga vásárlása környékén bios-t is frissítettem (a legfrissebbre).
    A tápkábeleket kihúztam, visszadugtam, rámértem a gombelemre, nyomtam bios resetet is... egyszerűen nem tudom, mi lelte a gépem.

    Bármilyen tippet-tanácsot elfogadok és előre is köszönöm.
    /Asrock Fatality Killer Z97/G3258/GTX960

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Új hozzászólás Aktív témák