Új hozzászólás Aktív témák

  • PulP3R

    csendes tag

    válasz forras2 #17389 üzenetére

    Szívesen, remélem meg leszel vele elégedve, alant leírom a konfigomat hátha érdekel, ja és további jó a Gigában, hogy sokáig adnak ki új BIOS-t a termékeihez(megjegyzés: ha valamit le akarsz tölteni a Giga lapodhoz(drivert, BIOSt) használd inkább az eredeti oldalukat még ha lassabb is, mivel a magyar hu.giga* oldalukon egyszer észrevettem hogy késve írtak ki egy újabb BIOS-t egy laphoz, vagy pl. hiányzott a CPU-támogatási lista).

    990XA-UD3
    955BE @ 3.2-3.6Ghz C3
    Corsair CMZ8GX3M2A1866C9 @ 1600Mhz (7-8-8-18-28-1T) 2x4GB
    Corsair VX450W táp
    HyperTX2 hűtő a CPUn
    Asus 7870 2GB V2 VGA + majdnem egy 9600Gt physx-nek dedikálva, de letettem róla a töbletfogyasztás miatt
    2x500Gb 7200rpm+1x1TB 5400rpm HDD
    + SB Audigy PCI hangkártya a hangfalaknak
    emellett a ház nyitott.(ilyen konfignál jóhűtésű ház kellene, az enyém egy régi)

    Miután összeraktam Furmark, 3dmark03-felfele, Unigine Heaven, CPU burn-in és memtest-ekkel terheltem
    órákon át ellenőrizve a hőmérsékleteket. Win7 64bit rendszer mellett nem tapasztaltam még fagyást, a rendszer az be-be lassult(néha több virtuális gépet futtatok rajta egyszerre) de még eddig nem kellett
    a reset gomb(úgyhogy lehet be sincs kötve rendesen :) ). Egyedül amikor a memória időzítéseket próbáltam a legalacsonyabbra állítani, akkor néha amikor eltúloztam nem indult be és hosszú pittyenéssel jelezte hogy ez már túl sok, de hála vmilyen védelemnek a gép magától újraindult a korábbi beállításokal, így nem kellett még a CMOS-reset/Elem kivétel-hez sem nyúlnom. A konfig 2012 dec. eleje óta napi 5-8 órában üzemel.
    Más hasonló kategóriás lapot nem próbáltam ki, bár amikor vettem napokat töltöttem el többnyelvű tesztek böngészésén enyhe Gigabyte elfogultsággal, majdnem választásra került Asrock(Extreme 4 vmi), és egy Asus, (nem tudom a pontos típusokat már), végül ez lett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák