Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz Mr K #21 üzenetére

    "Most elvileg kaptak pénzt egy USÁ-ban felépítendő kísérleti(!) reaktorra, eredetileg 2027-es céldátummal, ami máris csúszott egy évet. Jelenleg a projekt a tervezési szakasznál tart, és sokan szkeptikusak, hogy a tervezett határidőt tartani tudják"

    Az első korrekt reakció. Köszi! :) éÉn sokat nem tájékozódtam az aktuálatisáokról, az sajnálatos tény, hogy anno Trump megfúrta a dolgot (valszeg Biden is ugyanúgy megfúrta volna - mert abból még enynit sem nézek ki, aki szellemekkel társalog :PPP )... lehet, hogy akkor már lenne egy működőképes reaktor is már azóta.

    Amúgy van egy másik ígéretes projekt is, a Fraunhoffer Institute (Németország), PowerPaste nevű anyaga... Hidrogén meghajtáshoz üzemanyag... (kiválthatja a 8-900bar-os hidrogén tároló tartályokat pl a gépkocsikban - energiasűrűsége olyan mint a benziné súly- és térfogat arányosan is - lítium akksik ehhez képest csak 10-15%-ot tudnak.) de 2019 óta nincs újabb hír és aktualitás, csak az, hogy létezik. Rájuk írtam, de felsőoktatási intézmény kutatójának kellene lennem vagy valami olyan cég aki használni fejleszteni akarná ezt, így csak sablon választ kaptam, hogy folyamatban van a kutatás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák