Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Imi3estNew #95 üzenetére

    "Elmondtam neki egy történetet hogy egy buszra felszáll x ember, következő megállóban leszáll y, utána ismét fel valamennyi (konkrét számokkal) És szépen sorjában kiírta hogy lássuk csak : itt ennyi felszállt - lett ennyi amott annyi leszállt - maradt ennyi, stb. Végigkövette és a végén megmondta a helyes eredményt....

    Matematika.
    Ráadásul ezt már korábban sikerült eljátszani vele, egy kis trükkel. Az utasok le és felszállása után, a kérdés a buszon lévő emberek számára vonatkozott. Akkor még nem számolta a vezetőt.
    Az elektromos mozdony füstjét is elvétette. Azóta helyes választ ad, nincs füstje.

    Minél többen használják, annál inkább a pontosodik vagy áll be a tévhitre, ha korrigálják.

    (#97) ddekany

    "Ellenben az emberrel, aki tud olyanokra válaszolni, amiről nincs információja? "

    Pontosan. Az ember azokra a kérdésekre adja leghatározottabb válaszokat, amiről fogalma sincs. Amikor már ismereteket szerzett, sokkal árnyaltabban kezd fogalmazni. Dunning-Kruger hatás. A témához kapcsolódó hozzászólások egy része igen határozott vélemény.

    A reklámok építenek erre. Mondanak valamit, ami vagy teljesen értelmetlen vagy eléggé ismeretlen fogalom.
    Németországban van egy szlogen a hirdetésekben. "Eredetei @ldi ár." Megkérdeztem több ismerősömet, hátha én nézek el valamit. Mindegyik pozitív tartalommal töltötte fel az üres szlogent. Amikor megjelent a bifidus essensis a joghurtban, az emberek többsége nem tudta mi az de biztosan jó. Ha jól tudom a mai napig nem vizsgálták, hogy milyen hatása van pontosan ennek a baktériumnak a bélflórára.

    A Bing Chatet kérdeztem erről.
    - A bifidus essensis hatékony?
    - Kié a névhez kapcsolódó jog?
    - Az Activia kihez tartozik?
    - A bifidus essensis jogtulajdonosa a Danone?

    Erre a kérdésre te igennel válaszolnál. De a chat motor nem képes lépcsőt kihagyni, mert nem érti a kérdés lényegét. Ezért a következő választ adta.
    "Igen, az Activia termékcsalád tulajdonosa a Danone." De ez nem a kérdésre adott válasz.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák